Burslar

Burslar, öğrencileri çalışmalarında finansal olarak desteklemek için üniversiteler veya diğer eğitim kuruluşları tarafından sunulan finansal ödüllerdir. Burslar finansal destek ihtiyacına, akademik başarıya, kamu yararına, atletik veya sanatsal beceriye veya bunların bir kombinasyonuna göre verilir.

Ever thought it is possible to be in full control of your student life?

Now you can — with IU’s Online Learning Model — decide when and how you learn!

And if you’re curious about when the next semester starts, we have even more good news: You can start your education whenever you want, from wherever you want, and get up to 50% off your tuition fees.

IU International University of Applied Sciences has been at the forefront of online learning for over 10 years. And it’s why they made it possible for you to learn from anywhere, at any time. Whether it’s in Data & IT or Business & Management, your campus is now in your pocket. Studies and exams are available to you 24/7 — in the comfort of your home or in your favourite café.

This is real education, evolved to accommodate the actual needs of students in 2022.

Lisans Öğrencileri İçin Keystone Bursları

Keystone Academic Solutions, tüm dünyadaki öğrencilere lisans bursları sunar. Söz konusu burslar iyi düzeyde akademik geçmişe sahip olan ve aldıkları eğitim aracıyla dünyayı değiştirmeye yönelik güçlü bir motivasyon sergileyen öğrencilere sunulur. Sonraki burslar duyurulduğunda güncelleme almak için buradan kaydolun.

Yüksek Lisans Öğrencileri İçin Keystone Bursları

Keystone Academic Solutions, tüm dünyadaki öğrencilere lisansüstü bursları sunar. Söz konusu burslar iyi düzeyde akademik geçmişe sahip olan ve aldıkları eğitim aracıyla dünyayı değiştirmeye yönelik güçlü bir motivasyon sergileyen öğrencilere sunulur. Sonraki burslar duyurulduğunda güncelleme almak için buradan kaydolun.