Keystone logo

27 Lisans programlar içinde Ziraat Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Yaşam Bilimleri
 • Tarım
 • Ziraat Bilimleri
Çalışma alanları
 • Yaşam Bilimleri (27)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Lisans programlar içinde Ziraat Bilimleri

  Belli bir alanda beceri ve bilgilerini geliştirmek isteyen lise mezunları, lisans eğitimi almak isteyebilirler. Tamamlanması yaklaşık dört yıl alır ve tüm dünyadaki üniversitelerde bulunur.

  Agronomide Lisans Diploma Nedir? Bu program topraklar, bitkiler ve bunları etkileyen çevresel faktörler hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Birçoğu, öğrencilere daha uzmanlaşmış çalışmalar sunsa da, birçok program tarla ile ilgili çok çeşitli konulara değinir. Öğrencilerin alabileceği ortak dersler, toprak bilimi, tarımsal konular, organik kimya, entegre yabani ot yönetimi, bitki ve ot genetiği, bitki besleme ve uluslararası tarım ilkelerini içerir. Belirli çalışmalar, bitki yetiştirme, ekin fizyolojisi ve yemlik bilim alanlarına odaklanabilir.

  Bir agronomi lisans diploması kazananlar, mükemmel analitik beceriler geliştirebilirler. Program aynı zamanda öğrencilerin hayatın tüm alanlarında faydalı organizasyonel ve planlama becerileri geliştirmelerini sağlar.

  Maliyet, genellikle bu dereceyi takip etmek isteyen öğrenciler için büyük bir düşüncedir. Öğrenim ücretleri ve diğer ücretler, programın süresine, okulun bulunduğu yere ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Uluslararası seçenekleri veya çevrimiçi programları araştırmak, öğrencilerin uygun bir program bulmasına yardımcı olabilir.

  Tarım ekonomisi derecesine sahip olan mezunlar, hükümet, gübre şirketleri, medya, kaynak yönetimi organizasyonları, bitki yetiştirme şirketleri, okullar ve araştırma ajansları gibi çeşitli sektörlerde kariyer bulabilirler. Belirli meslek unvanları, toprak testi teknisyeni, ekin araştırması teknisyeni, tohum analisti, tahıl uzmanı, mahsül danışmanı, tarım öğretmeni, su ve toprak koruma uzmanı ve bitki sigortası ayarlayıcı içerebilir.

  Yerel veya uluslararası okullarda bir agronomi programı bulunabilir. Bazıları uzaktan yaşayanlar için çevrimiçi olarak da bulunabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.