Keystone logo

9 Lisans programlar içinde Uluslararası Gazetecilik 2024

filtreler

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
  • Gazetecilik
  • Uluslararası Gazetecilik
Çalışma alanları
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (9)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Lisans programlar içinde Uluslararası Gazetecilik

Lisans derecesi, kendi çalışma alanlarında kariyer isteyen öğrencilerin aldığı popüler bir lisans programıdır. Bu derece, dünyanın heryerindeki kolejlerde ve üniversitelerde, hatta çevrimiçi bile olsa elde edilebilir ve tamamlanması yaklaşık dört yıl alır.

Uluslararası Gazetecilikte Lisans nedir? Bu programda öğrenciler hem kendi ülkelerinde, hem de diğer ülkelerde gerçekleşen uluslararası haberlere ve konularda dersler alıyor. Her müfredat okula bağlı olarak değişir; ancak çoğu, gazetecilik becerilerini ve teorisini medya teknolojisiyle birleştirir. Öğrenciler, yabancı haberler ve muhabirlerin nasıl çalıştıklarını ve kendi hikayelerini nasıl keşfedeceklerini öğrenebilirler. Bazı sınıflar, transmedia hikaye anlatımı, uluslararası raporlama, medya ve çeşitlilik ve sosyal medya raporlamayı içerebilir. Stajlar da programın bir parçası olabilir.

Öğrencilerin bu derece peşinde koştuğu sıklıkla elde ettiği yararlarından biri, çeşitli ortamlarda etkili bir şekilde nasıl iletişim kuracağınızı öğrenmektir. Ayrıca mezun olduktan sonra daha fazla kariyer seçeneğine neden olabilecek araştırma ve organizasyon becerilerini de öğrenebilirler.

Okula kaydolma masraflarından endişelenen öğrenciler, eğitim kurumlarıyla birebir görüşmelidir. Öğrenim ücretleri ve diğer ücretler, belirli okul ve yere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Programı daha uygun fiyatlı hale getirmek için burslar, krediler, hibeler ve diğer mali yardım türleri kullanılabilir.

Uluslararası gazetecilikte lisans derecesine sahip olan öğrenciler, seçebileceğiniz çeşitli kariyer seçeneklerine sahip olabilirler. Potansiyel bazı işler arasında haber muhabiri, haber yazarı, özellik yazarı, TV haber üreticisi, radyo haber çapa veya muhabiri, TV atama editörü, internet haber muhabiri ve sosyal medya yönetmeni yer alıyor. Bu pozisyonlar dergilerde, televizyon istasyonlarında, devlet kurumlarında, gazetelerde, İnternet şirketlerinde ve radyo istasyonlarında bulunabilir.

Uluslararası habercilik programları çevrimiçi, uluslararası okullarda ve yerel olarak mevcuttur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.