Keystone logo

27 Lisans programlar içinde Tekstil Tasarımı 2024

filtreler

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Tasarım Çalışmaları
 • Tekstil Tasarımı
Çalışma alanları
 • Tasarım Çalışmaları (27)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Lisans programlar içinde Tekstil Tasarımı

  Lisans dereceleri profesyonellere kendi alanlarında bilgili olarak kendilerini ayırt etmenin bir yolunu sunar. Derecesi, bir alana olan bağlılığı ve baskı altında çalışabilme yeteneğini göstermektedir.

  Tekstil Tasarımında Lisans Nedir? Tekstil tasarımı, kumaşlarla yapılan tüm tasarım çalışmalarını kapsar. Bu, moda, halı, döşemelik ve dokuma ve örgü çizgileri boyunca el işi, zanaatkâr çalışmalar için yapılan daha ticari çalışmaları içerir. Tekstil tasarım programları, alan içerisinde mevcut olan geniş çalışma yelpazesi nedeniyle odağa göre farklılık göstermektedir. Renk teorisi ve tasarım teorisi en yaygın derslerden bazılarıdır. Bir alanın belirlenmesi potansiyel programların bir listesini kısaltır, bu yüzden uygun bir üniversitenin seçilmesinin anahtarıdır.

  Tekstilde çok sayıda iş yoğun bir şekilde ticaridir, bu nedenle çoğu muhasebe alanında çoğu muhasebe tasarımında temel muhasebe becerileri kapsanmaktadır. CAD gibi dijital programlar, el çizimi ve boyama tasarımlarının geleneksel yöntemlerinin yanı sıra daha kolay kumaş tasarımı için öğretilmektedir. Öğrenciler ayrıca desenleri sıfırdan nasıl oluşturacaklarını da öğrenebilirler.

  Tekstil tasarım derecelerinin belirlenmiş bir maliyeti yoktur. Öğrenim okul yeri ve diğer faktörler tarafından belirlenir. Bir lisans, çoğu öğrenci için üç veya dört yıl gerektirir, dolayısıyla buna göre hesaplayın.

  Tekstil Tasarımında Bir Lisans, çeşitli ticari ve moda endüstrilerindeki meslekler için mezunlar hazırlar. Tekstil tasarımcıları tekstil üretimi, tekstil için kullanılan desen, renk ve malzemeleri yönetmekten sorumlu olabilirler. Tasarımcılar ayrıca, daha teknik açıdan, tekstil programcılığı ve tasarım modellerinde yazılım aracılığıyla çalışırlar. El işi ile yapılan esnaf tekstil üretimi, bazı küçük işletmelerde bir konumdur.

  Dünyadaki çeşitli üniversitelerden tekstil tasarımında lisans derecesi alabilirsiniz. Paketlenmiş bir programınız varsa, çevrimiçi olarak kazanılan derecelere bakın. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.