Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 106 Lisans Dereceleri içinde Tasarım 2023/2024

106 Lisans programlar içinde Tasarım 2023/2024

genel bakış

Lisans dereceleri, diğer dereceler gibi, türe ve disipline göre uzmanlaşabilir. En yaygın türleri Bachelor of Arts ve Bachelor of Science'dır.

Tasarım Çalışmaları Lisans Diploması Nedir? Moda tasarımı, görsel tasarım ve ürün tasarımı gibi çeşitli alanları kapsayan tasarım çalışmaları, öğrencilere çok sayıda potansiyel uzmanlaşma caddesi sunan, disiplinlerarası bir uygulamalı sanat türüdür. Seçtikleri alanlarda, öğrenciler genelde ders yüklerinin yarısından fazlasını öğrenme tekniklerine adarlar ve birçok endüstriye özgü tasarım disiplinlerinden birine girmek için gerekli pratik becerileri ve deneyimleri kazanırlar. Tasarım tarihi ve analizi gibi kuramsal dersler, bir öğrencinin akademik odağının bir diğer bölümünü oluşturabilir; geri kalanı, genellikle proje tabanlı işe ayrılmıştır.

Tasarım çalışmaları, öğrencilerin özgeçmişlerini rekabete karşı ön plana çıkaracak çok sayıda beceri geliştirmelerini gerektirir. Tipik beceri setleri, üstün ayrıntı odaklı düşünme, tasarım zayıflıklarını analiz etme ve çözme yeteneği ve sektörle ilgili yazılım becerilerini içerir.

Maliyetler ve müfredat farklı üniversiteler arasında değişir ve üniversite yeri ve toplam kredi saati gibi çeşitli faktörlerden etkilenebilir. Aday öğrencilerin, başvurmadan önce mali bilgiler için üniversitelerle iletişime geçmeleri önerilir.

Derece sahipleri için ortak mesleki pozisyonlar, grafik tasarımcıları, endüstriyel tasarımcıları, ürün tasarımcılarını, moda tasarımcılarını ve daha fazlasını içerir. Tek bir alanda uzmanlaşmış olan öğrenciler doğrudan kendi endüstrileri içinde çalışabilirken, daha genel geçmişe sahip olanlar sanat eğitimcileri, sanat koordinatörleri ve yönetici düzeyinde pazarlama uzmanları olarak görev alabilirler. Müzeler, eğitim kurumları ve stüdyolar daha sanatsal açıdan yönlendirilmiş mezunlar tarafından tercih edilirken, tasarım firmaları, yazılım şirketleri ve çevrimiçi perakendeciler daha ağır teknik becerilere sahip öğrenciler için ortak bir kariyer merkezidir.

Sağlam bir internet bağlantısı ve eşleştirmek için iş ahlakı ile donatılmış birçok öğrenci, Tasarım Etütleri Lisansını çevrimiçi ve kendi hızda tamamlayabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Tasarım Çalışmaları
 • Tasarım
Çalışma alanları
 • Tasarım Çalışmaları (106)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı