Keystone logo

12 Lisans programlar içinde Siyasi Tarih 2024

filtreler

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Siyasi Tarih
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (12)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Lisans programlar içinde Siyasi Tarih

Üniversiteler ve üniversiteler lisans derecelerine sahiptir ve tamamlanması üç ila yedi yıl alırlar. Öğrenciler, bazen büyük olarak adlandırılan belirli bir konuyu incelerler. Derecesi öğrencileri işgücüne giriş veya bir yüksek lisans programı hazırlar.

Siyasi Tarih Lisans derecesi nedir? Bu lisans programı, siyaset ve tarih arasındaki ilişkiyi araştırıyor. Öğrenciler, siyasi sistemlerin tarihi olayları şekillendirdiği ve etkilediğini keşfederler. Kurs, derinlemesine araştırma ve yazmayı içerir. Öğrenciler politik fikirlerin, toplumsal hareketlerin, hükümet politikalarının ve küresel meselelerin karşılaştırmalı analizlerini yapmakla yükümlü olabilirler. Müfredat, Ortadoğu, Afrika, Amerika, Asya, Karayipler, Latin Amerika ve Rusya gibi bölgelerin kültür, toplum ve ekonomilerini kapsayabilir. Buna ek olarak, konular Arap-İsrail çatışmasını, İngiliz İmparatorluğunu, II. Dünya Savaşı, Vietnam Savaşı, din, ırkçılık veya demokrasiyi de kapsayabilir. Katılımcılar, toplumsal cinsiyet çalışmaları, antropoloji, Afrika çalışmaları, Afrika kökenli Amerikan çalışmaları veya dini çalışmalar gibi bir konuda küçük bir seçme olanağına sahiptir.

Politik Tarihte Lisans Arayan Öğrenciler, güçlü bir araştırma, yazma ve analitik beceri kazanırlar. Bu beceri seti onlara hayatının birçok alanında yarar sağlar. Ayrıca, bu beceriler, seçtikleri alanda ilerlemelerine yardımcı olması için gereklidir.

Siyasi tarihin lisans derecesinin maliyeti, kolej veya üniversiteye bağlı olarak değişir. Aday öğrenciler akademik amaç ve bütçelerine uygun bir okula kaydolmalarını sağlamak için kurumları dikkatle araştırmalıdır.

Siyasi Tarih Lisans derecesine sahip mezunlar çok çeşitli kariyer seçeneklerine sahiptir. Bireyler hükümet, eğitim kurumları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve özel sektörde istihdam elde ederler. Bu kişilerin tuttuğu pozisyon türleri, sosyal bilgiler öğretmeni, araştırma uzmanı, gazeteci, siyasi kampanya yöneticisi, göçmen savunucusu, kâr amacı gütmeyen program yöneticisi ve topluluk organizatörüdür. Bazı durumlarda, mezunlar yüksek doktora gibi yüksek akademik kimlik bilgilerini isterler. veya hukuk derecesi.

Üniversiteler ve kolejler, Siyasi Tarih alanında Lisans almak için çevrimiçi kurslar sunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.