Keystone logo

8 Lisans programlar içinde Ekonomi Çalışmaları Ekonomi Siyasi İktisat 2024

filtreler

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Ekonomi Çalışmaları
  • Ekonomi
  • Siyasi İktisat
Çalışma alanları
  • Ekonomi Çalışmaları (8)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Lisans programlar içinde Ekonomi Çalışmaları Ekonomi Siyasi İktisat

Lisans, çeşitli üniversitelerde verilen lisans ödüllerinden biridir. Bu kolej düzeyinde çalışma genellikle tam zamanlı bir öğrencinin tamamlanması dört yıl alır.

Siyasi Ekonomide Lisans Diploma Nedir? Ulusal ve uluslararası düzeyde siyaset ve ekonomi arasındaki etkileşime bakan bir çalışma alanıdır. Pek çok program, yönetişim ve pazar arasındaki ilişkiyi vurgular; kurumlar ve çıkar grupları arasındaki ilişkiyle ilişkilendirilir. Mevcut dersler genellikle katılan üniversiteye bağlıdır. Bununla birlikte, sorumlu vatandaşlık ekonomisi, makroekonomi ve mikroekonomi ilkeleri, karşılaştırmalı kamu politikası ve kamu finansmanı ve kamu politikası gibi olabilir.

Bu programa katılanlar analitik, dil ve araştırma becerilerini kazanarak gelecekteki kariyer ve kişisel çabalarını başarabilirler. Akademisyenler seçtikleri modern ekonomi ve siyaset üzerindeki etkilerini anlamak için analitik ve araştırma becerilerini kullanabilirler. Dil becerileri, öğrencilerin çevrelerindeki kişilerle iletişim kurmalarını kolaylaştırır.

Politik Ekonomi lisans derecesi okul ve program süresine bağlı olabilir. Bazı okulların başvuru yılına göre değişen harçlar olabilir. Tahmin almak için en iyi yol doğrudan bir üniversite ile iletişime geçmektir.

Politik Ekonomi lisans derecesi ne tür kariyer sağlar? Bu, söz konusu öğrencinin ilgi alanlarına ve geçmişine bağlı olabilir. Bununla birlikte, seçenekler genellikle araştırma uzmanı, kar amacı gütmeyen kuruluş yöneticisi, dış ticaret analisti, politika koordinatörü, yazar, fayda yöneticisi, kamu finans analisti ve işletme danışmanı gibi kariyerleri içerir. Akademisyenler, bu eğitimi bir hukuk derecesi, siyaset ekonomisinde lisansüstü eğitim veya yüksek lisans düzeyinde bir sosyal çalışma derecesi için başlangıç ​​noktası olarak da kullanabilirler.

Dünyadaki üniversiteler ve yüksek okullar, kampüs içinde veya çevrimiçi olarak Politik Ekonomi alanında lisans derecesi sunabilir. Daha fazla araştırma yapmaya hazır mısınız? Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.