Keystone logo

93 Lisans programlar içinde Liberal Sanatlar 2024

filtreler

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Genel Çalışmalar
 • Liberal Sanatlar
Çalışma alanları
 • Genel Çalışmalar (93)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

   Lisans programlar içinde Liberal Sanatlar

   Bir lisans derecesi bir üniversiteden kazanılabilir ve genellikle üç ila beş yıl sürer. Bu tür bir derece, bir öğrencinin matematik, fen ve dil gibi genel konuları incelediğinin yanı sıra kendi eğitim alanında uzmanlaşmayı başardığını gösterir.

   Liberal Sanatlarda Lisans Nedir? Liberal sanatlar, bireysel öğrencilerin kendilerini ilgilendiren çalışma alanlarını takip etmelerini sağlayan geniş bir çalışma programıdır. Liberal bir sanat programı, genellikle tarih, kültürel ve sosyal antropoloji ve felsefe gibi sanat ve beşeri bilimlere odaklanır. Öğrenciler, sosyal bilimler, sanat tarihi, Doğu Asya tarihi, edebiyat, dilbilim veya yabancı diller gibi küresel veya uzmanlık öykülerini inceleyebilirler. Çok fazla esneklikle, lisans sanatında lisans derecesi alan öğrenciler, kendileri için özel ilgi alanlarına dair kapsamlı bir bilgi geliştirebilir.

   Liberal Arts'ta bir lisans ile, öğrenciler mükemmel retorik ve tartışma becerilerini geliştirebilirler. Ayrıca çeşitli iş fırsatlarına uygulanabilecek ileri düzeyde yazılı iletişim ve kişilerarası beceriler edinebilirler.

   Lisans derecesinin liberal sanatlardaki maliyeti değişmektedir. Bu, okulun öğrenim politikalarına, kurumun ister kamu ister özel, ister okulun bulunduğu yerlere bağlıdır.

   Liberal sanat alanında lisans diplomasına sahip kişiler için istihdam olanakları geniş ve her bireyin çalışma alanına göre değişir. Dilbilim veya yabancı dil eğitimi alan mezunlar, uluslararası şirketlerle, çevirmen, transkripsiyon ya da yazım denetçisi olarak çalışabilirler. Sosyal bilimleri takip eden bireyler, sağlık kuruluşları ile araştırmacı veya danışman olarak çalışabilirler. Tarih ve kültüre odaklanan öğrenciler, uluslararası işi yürüten şirketler için kültürel ilişkiler olarak değerli iş bulabilirler.

   Liberal Sanat alanında lisans eğitimine ilgi duyan bireyler, dünyanın her yerinden üniversitelerde hem çevrimiçi hem de bireysel olarak sunulan programları bulabilirler. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.