Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 16 Lisans Dereceleri içinde Kaynak Yönetimi 2023/2024

16 Lisans programlar içinde Kaynak Yönetimi 2023/2024

genel bakış

Bir öğrencinin lisans eğitim kariyeri sonunda bir lisans derecesi elde edilir ve tipik olarak belirli kariyer alanlarında veya lisansüstü eğitim fırsatlarında giriş seviyesi pozisyonları için temel sağlar. Bir kolej veya üniversiteden bir derece alınabilir ve genellikle yaklaşık 120 kredi saatinin tamamlanması gerekir.

Kaynak yönetiminde lisans nedir? Bu derece, dünya çapında işletmeler ve bireyler tarafından günlük yaşamda kullanılan doğal gaz, su ve diğer arazi temelli varlıklar gibi kaynaklarla güvenli ve sorumlu bir şekilde çalışmak için gerekli teknikleri öğrenmeye odaklanmaktadır. Öğrencilerin tamamlaması beklenen derslerden bazıları biyoloji, kimya, ekonomi, çevre çalışmaları, coğrafya ve matematik ve dil sanatları gibi temel dersleri içerir.

Öğrenciler, yaptıkları çalışmalarla, kaynakları hem daha iyi nasıl koruyacaklarını hem de çevresel ayak izlerini hem işte hem de kendi evlerinde nasıl azaltabileceklerini öğrenecekler. Ekip çalışması becerilerini geliştirebilir ve daha iyi iletişim teknikleri geliştirebilirler. Bu beceriler hem profesyonel dünyada hem de katılımcıların özel yaşamlarında uygulanabilir.

Bu diploma programı ile ilişkili maliyet, farklı ülkeler ve okullar arasında oldukça farklı olacaktır. Bu nedenle, gelecekteki öğrencilerin, hangi okula devam edeceğini saptamadan önce öğrenim için biraz araştırma yapmaları zorunludur. Maliyet, sınıfların çevrimiçi veya şahsen alınmasına bağlı olarak da değişebilir.

Kaynak koruma çabaları artık her zaman yüksek olduğu için, bu alandaki mezunlar için istihdam dünyanın birçok yerinde kolayca erişilebilir olabilir. Bazı kariyer derece sahipleri, özel sektör veya kamu hizmetleri veya çevre politikası geliştiricisi çevre araştırmacı, öğretmen, çevre gazeteci, ekolojik restoratör, enerji veya kaynak yöneticisi dahil seçim yapabiliyor olabilir. Bu derece mevcut pozisyonların çoğu, uzun vadede enerji ve kaynakların korunmasına güçlü bir şekilde odaklanmaktadır.

Yerel ve uluslararası kurslar, geleneksel üniversite deneyimini arayan öğrenciler için harikadır; çevrimiçi kurslar ise öğrencilere yoğun programlara daha fazla özgürlük sağlayabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Sürdürülebilirlik Çalışmaları
  • Çevre Çalışması
  • Kaynak Yönetimi
Çalışma alanları
  • Sürdürülebilirlik Çalışmaları (16)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı