Keystone logo

10 Lisans programlar içinde İşletme Mühendisliği 2024

filtreler

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • İşletmecilik Çalışmaları
 • İşletme Mühendisliği
Çalışma alanları
 • İşletmecilik Çalışmaları (10)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Lisans programlar içinde İşletme Mühendisliği

  İşletme Mühendisliği alanında lisans diploması, kendi alanında hakim olmak için temel derecedir. Tipik olarak, İşletme Mühendisliği Yüksek Lisans veya B.Sc, bitirmek için herhangi bir yere üç ila beş yıl sürebilir ve öğrencilere yüksek dereceli veya işletme yönetimi kariyerine devam etmek için gerekli yapı taşlarını verecektir.

  Öncelikle, İşletme Mühendisliği Lisans derecesi nedir? B.Sc. İşletme Mühendisliği genellikle üç ana programdan oluşur: üretim ve organizasyon; satın alma ve satış; ve servisler. Üretim ve organizasyon programında, öğrenciler verimliliği artırarak iş dünyasına nasıl değer katacaklarını öğrenebilirler. Satın alma ve satış programı, veri analizi ve tüketici davranışını anlamaya odaklanmaktadır. Son olarak, hizmetler programı, kalkınma projeleri ve sözleşme yazımı gibi harici servislere yöneliktir. Öğrenciler, verilerin toplanması ve analizi yoluyla işletmelerin nasıl kurulacağını anlamayı öğrenebilir. Derece sahipleri matematik, istatistik ve ekonomi alanlarında uzman olmalıdırlar.

  B.Sc. İş Mühendisliği, öğrencilere bir işletmenin nasıl geliştirileceğini, işletileceğini ve genişletileceği hakkında bilgi verir. Lisans sahibi öğrenciler MBA veya diğer yüksek dereceler ile yüksek ödeme yapan, yönetim seviyesinde iş pozisyonları almaya uygun olabilir.

  İşletme Mühendisliği alanında lisans derecesinin maliyeti okuldan ülkeye ve ülkeden ülkeye değişir. Size uygun bir yer bulmak için farklı kurumlarda nelerin mevcut olduğunu görmek için kabul bürolarına danışın.

  Tipik olarak, işletme mühendisliği programından mezun olanlar, elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimi, otomotiv endüstrileri, proje yönetimi, havacılık ve makine mühendisliği alanlarında kariyer bularlar. Bu tür lisans programı, öğrencilerin örgütsel, analitik, eleştirel düşünme ve matematik becerilerini geliştirir. Derece sahipleri, dünyanın dört bir yanındaki küçük ve büyük şirketlerde çalışmaya uygun olabilirler.

  Birçok çevrimiçi seçenek de dahil olmak üzere dünya çapında İşletme Mühendisliği alanında lisans veren binlerce kurum bulunmaktadır. Lisans programınıza doğru çalışmaya başlamak için aşağıdaki programda arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.