Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 Lisans Dereceleri içinde Geliştirme Yönetimi 2023/2024

2 Lisans programlar içinde Geliştirme Yönetimi 2023/2024

genel bakış

Geliştirme Yönetimi nedir?
Geliştirme yönetimi, bir kuruluşun ürün, hizmet veya sistemlerinin gelişimini planlama, yönetme ve kontrol etme sürecidir. Yeni veya iyileştirilmiş ürün, hizmet veya sistemlerin geliştirilmesi ile ilgili tüm faaliyetlerin koordinasyonunu ve entegrasyonunu içerir. Geliştirme yönetiminin amacı, bir kuruluşun ürünlerinin, hizmetlerinin veya sistemlerinin, kuruluşun müşterilerinin veya müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde zamanında ve uygun maliyetli bir şekilde geliştirilmesini sağlamaktır.

Geliştirme Yönetimi alanında bir derece ile ne yapabilirim?
Geliştirme yönetimi alanında dereceye sahip olanlar için birçok kariyer seçeneği mevcuttur. Geliştirme Yönetimi rolleri, proje yöneticisi, ürün yöneticisi, program yöneticisi, iş analisti ve teknik yazarı içerir. Geliştirme yönetimi derecesi ile, yeni ürünlerin, hizmetlerin veya sistemlerin gelişimini başarılı bir şekilde planlamak, koordine etmek ve denetlemek için gerekli beceri ve bilgiye sahip olacaksınız.

Neden Geliştirme Yönetimi eğitimi almalı?
Geliştirme yönetimini inceleyerek öğrenciler, geliştirme sürecini baştan sona başarılı bir şekilde yönetmeyi öğrenirler. Bu, bir kuruluşun müşterilerinin veya müşterilerinin ihtiyaçlarının nasıl belirleneceğini, bu ihtiyaçları karşılayan bir kalkınma planının nasıl oluşturulacağını ve planın ilerlemesinin nasıl uygulanacağını ve izleneceğini öğrenmeyi içerir. Geliştirme yönetimini incelemek, öğrencilerin fikir ve tasarımdan üretim ve pazara sunmaya kadar ürün geliştirmenin farklı aşamalarını anlamalarına da yardımcı olabilir. Bu bilgi, proje yönetimi, ürün yönetimi veya program yönetimi pozisyonlarında çalışmak isteyenler için gereklidir.

Geliştirme Yönetimi derece türleri
Hem lisans hem de lisansüstü düzeyde çeşitli geliştirme yönetimi dereceleri mevcuttur. Bu programlar, öğrencilere geliştirme yönetiminde kariyer yapmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlayabilir. Geliştirme yönetimi lisans dereceleri genellikle proje yönetimi, işletme ve finans gibi konuları kapsar. Geliştirme yönetiminde yüksek lisans dereceleri genellikle öğrencilerin ürün geliştirme veya işletme yönetimi gibi belirli bir alanda uzmanlaşmalarına olanak tanır.

Kayıtlı oldukları üniversite yada okul tarafından belirlenen gereklilikleri yerine getiren öğrencilere lisans derecesi verilmektedir. Gereksinim, bir ana konuda yada uzmanlık alanında üç ila yedi yıllık eğitimi tamamlamaktır.

Daha fazla oku

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Yönetim çalışmaları
 • Geliştirme Yönetimi
Çalışma alanları
 • Yönetim çalışmaları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  İlgili çalışma alanları