Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 33 Lisans Dereceleri içinde Geliştirme Çalışmaları 2023/2024

33 Lisans programlar içinde Geliştirme Çalışmaları 2023/2024

genel bakış

Ortaokul diplomanızı kazandıktan sonra, iş fırsatlarınızı arttırmak isterseniz, lisans programına kayıt olmayı düşünebilirsiniz. Bu derece, mezunları genellikle işverenler için daha çekici hale getiren uzmanlık bilgisi ve iş becerileri kazandırır. Bir lisans derecesi de öğrencileri, yüksek lisans veya doktora düzeyinde eğitimlerini ilerletmeye hazırlar.

Kalkınma çalışmalarında lisans nedir? Bu lisans programı, öğrencilere toplumlarda ekonomik büyümenin karmaşıklıklarını öğretir. Antropoloji, sosyoloji, dünya coğrafyası, toplumsal cinsiyet ve gelişme ve mikroekonomi gibi dersler sunan multidisipliner bir programdır. Bazı kurumlarda, üzerinde odaklanmak istediğiniz dünyanın bir coğrafi alanını seçebilirsiniz. Programı büyük bir araştırma projesi ile bitirmek yaygındır.

Gelişim Çalışmaları programındaki bir lisansta, birçok öğrenci güçlü yönetim ve iletişim becerileri kazanır. Ayrıca karmaşık konuları anlayabilecek daha iyi müzakereciler olabilirler. Bu beceriler yaşamın her alanında son derece değerlidir.

Geliştirme Çalışmaları programına kayıt olmadan önce, maliyeti anladığınızdan emin olun. Her okulun kendi harç ve ücretleri vardır ve masrafları etkileyen birçok faktör vardır. Seçeneklerinizi iyice inceleyin.

Gelişim çalışmalarında lisans derecesi ile mezun olarak, çok çeşitli kariyerlerde çalışmaya hazır olacaksınız. Seçimleriniz arasında uluslararası proje direktörü, hibe yazarı, akademik araştırmacı, hükümet yardım programlarının geliştiricisi veya bir STK için memur bulunabilir. Büyükelçiliklerde veya askeri tesislerde olduğu gibi yurt dışındaki ofisleri olan hükümetlerin program koordinatörü veya irtibat noktası olabilirsiniz.

Gelişim Çalışmaları programında lisans, çok sayıda kurum tarafından sunulmaktadır. Hem yerel okulları hem de yabancı fırsatları göz önünde bulundurmalısınız. Bu gün başlayacağım. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler
  • Geliştirme Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (33)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı