Keystone logo

8 Lisans programlar içinde Turizm ve Otelcilik Konaklama Gıda Hizmet Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Turizm ve Otelcilik
  • Konaklama
  • Gıda Hizmet Yönetimi
Çalışma alanları
  • Turizm ve Otelcilik (8)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Lisans programlar içinde Turizm ve Otelcilik Konaklama Gıda Hizmet Yönetimi

Bir lisans derecesi genellikle tamamlamak için yaklaşık dört yıl süren bir lisans derecesidir. Bu derece kazanmak, çalışma alanınızdaki bir kariyere hazırlanabilir veya size daha üst düzey eğitim için gerekli önkoşulları verebilir.

Yiyecek Hizmet Yönetimi'nde Lisans Nedir? Bir restoranın veya diğer yiyecek servis tesislerinin günlük çalışmalarıyla ilgileniyorsanız, bu derece iyi bir seçim olabilir. Ders kapsamında ele alınan konulardan birkaçı sanitasyon, beslenme, yiyecek hazırlama ve gıda planlamasını içerebilir. Bu dereceyi tamamladıktan sonra, gıda hizmetlerinin nasıl başarılı bir şekilde yönetilebileceğinin iyi bir şekilde anlaşılması gerekir.

Bu dereceye kadar çalışmak, kişisel varlıklarınızı ve liderlik becerilerinizi daha iyi kullanmanıza yardımcı olabilecek, başkalarıyla iletişim kurmanıza ve başkalarıyla daha kolay çalışmanıza yardımcı olabilecek para yönetimi becerileri de dahil olmak üzere, çeşitli faydalı yetenekler sağlayabilir. Ayrıca beslenme konusunda bilgili olabilirsiniz, böylece sağlığınızla ilgili iyi seçimler yapabilirsiniz.

Derecenizin maliyetini tahmin etmek için farklı okulların fiyatlarını karşılaştırabilir ve istediğiniz fiyat aralığına uyacak en iyi seçenekleri bulmanıza yardımcı olabilirsiniz. Fiyatlar bir kurumdan diğerine çok farklı olabilir.

Gıda hizmeti yönetiminde lisans derecesi kazanmanız, gıda endüstrisiyle ilgili çeşitli kariyerlerde başarılı olmanızı sağlayabilir. Bir restoranda, şef, yönetici, maître d 'veya başka bir çalışan olarak çalışan bir kariyere devam etmeyi seçebilirsiniz. Bir kafeteryada ya da başka bir organizasyonda yemek servisi çalışanı, beslenme uzmanı veya gıda alıcısı olarak çalışmak için seçenekleri de keşfedebilirsiniz.

Yiyecek servisi yönetiminde lisans derecesi, çevrimiçi programlarla veya dünya çapındaki üniversitelerde kazanılabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.