Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Lisans Dereceleri içinde Fotoğraf Gazeteciliği 2023/2024

Lisans programlar içinde Fotoğraf Gazeteciliği 2023/2024

genel bakış

Foto muhabirliği nedir?
Foto muhabirliği, görüntüler aracılığıyla hikayeler anlatmaya odaklanan bir gazetecilik türüdür. Foto muhabirleri, aksi takdirde fark edilmeyebilecek anları zamanında yakalar ve fotoğraflarını, haber yaptıkları kişilerin ve olayların hikayelerini anlatmak için kullanırlar. Foto muhabirleri bazen olabilecek en iyi resimleri elde etmek için tehlikeli veya zor durumlarda çalışırlar.

Foto muhabirliği derecesi ile ne yapabilirim?
Foto muhabirliği derecesi, profesyonel bir fotoğrafçı veya foto muhabiri olarak bir kariyere yol açabilir. Foto muhabirleri genellikle gazeteler, dergiler veya çevrimiçi haber kaynakları için çalışır. Ayrıca, hizmetlerini birden çok müşteriye sunarak serbest çalışabilirler. Bazı foto muhabirleri ayrıca fotoğrafçılık öğretir veya grafik tasarım veya web geliştirme gibi diğer ilgili kariyerleri takip eder.

Neden Foto Muhabirliği Çalışmalı?
Foto muhabirliği önemli bir çalışma alanıdır, çünkü öğrencilere gazetecilik alanında kariyer yapmaları ve hikayeler paylaşmaları ve görüntüler aracılığıyla anları yakalamaları için benzersiz bilgi ve beceriler sağlar. Foto muhabirleri, fotoğraflarını önemli konular hakkında farkındalık yaratmak ve haber yaptıkları kişi ve olayların sesini duyurmak için kullanabilirler. Foto muhabirliği zorlu bir alan olabilir ve kaliteli işler üretmek için büyük bir beceri ve özveri gerektirir. Bununla birlikte, foto muhabirliği alanında kariyer yapmanın ödülleri harika. Foto muhabirleri ilginç yerlere seyahat etme, ilginç insanlarla tanışma ve önemli hikayeler anlatma fırsatına sahip olabilir.

Foto muhabirliği derecesi türleri
Bir dizi farklı foto muhabirliği derecesi vardır. Foto muhabirliği önlisans programlarının tamamlanması genellikle iki yıl alırken, lisans programlarının tamamlanması dört yıl sürebilir. Bazı okullar foto muhabirliği alanında yüksek lisans programları da sunmaktadır. Bu ileri düzey programların tamamlanması genellikle iki yıl sürer ve öğrencilerin bir tez projesini tamamlamasını gerektirebilir.

Foto muhabirliği derece programları genellikle fotoğrafçılık, fotoğraf düzenleme ve dijital görüntüleme gibi konuları kapsar. Öğrenciler ayrıca foto muhabirliğinin tarihi ve bu tür işlerde yer alan etik hususlar hakkında bilgi edinirler.

Kayıtlı oldukları üniversite yada okul tarafından belirlenen gereklilikleri yerine getiren öğrencilere lisans derecesi verilmektedir. Gereksinim, bir ana konuda yada uzmanlık alanında üç ila yedi yıllık eğitimi tamamlamaktır.

Daha fazla oku

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
  • Gazetecilik
Çalışma alanları
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (0)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı