Keystone logo

126 Lisans programlar içinde Film Yapımı 2024

filtreler

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Sahne Sanatları
  • Film Çalışmaları
  • Film Yapımı
Çalışma alanları
  • Sahne Sanatları (126)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Lisans programlar içinde Film Yapımı

Lisans programları, daha ileri eğitim veya kariyer pozisyonları arayabilen yetişkin öğrencileri eğitmek için tasarlanmıştır. Birçok derece planları dört yıl veya daha kısa bir sürede tamamlanması için hazırlanmıştır.

Film yapımcısı olarak lisans öğrencisi nedir? Bu derece derecedeki öğrenciler pratik becerileri öğrenirken gerçek dünya tecrübesi kazanırken heyecanlı endüstri endüstrisine dalmayı planlarlar. Senaryo, ekran kültürü, set yapımı, ekran üretimi ve dekorasyon en yaygın odak alanlarından bazılarıdır, ancak öğrencilere genellikle seçmeli dersleri benzersiz kariyer hedeflerine uyacak şekilde birleştirme seçeneği verilmektedir. Sıkı teknik sınıflara ek olarak, bu derece sahipleri film yapım felsefelerinde ve tarihte çeşitli eğitim alırlar. Derece noktasında, bu türdeki en çok dereceli planlar öğrencilere, daha sonra öğrencinin profesyonel portföyünün bir parçası olarak kullanılabilen tam bir film yapımına katılma fırsatı sağlıyor.

Film yapımında öğrencilerin en uygun becerileri çoğunlukla film makineleri operasyonu, film setleri yönetimi ve yaratılması ve rakip kişilikleri olan yüksek bahisli ortamlarda çok görev görebilme kapasitesini içerir. Bu beceriler öğrencileri ileri meslek edinmelerine yönlendirerek daha fazla kişiler arası ilişkiler geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Lisans derecesi kazanmak için ücret tarifeleri üniversiteler arasında dalgalanma gösterir ve öğrenci yurdu ve üniversite konumu gibi faktörlere bağlı olarak değiştirilebilir. Çoğu üniversitenin, mali soruşturmalara yardımcı olmak için adanmış personeli bulunmaktadır ve daha fazla bilgi için öğrencinin rahatlığında irtibat kurulabilir.

Film yapım ve eğlence endüstrileri, Sinema Sanatında Lisans derecesine sahip mezunlar için heyecan verici fırsat yolları olmaya devam ediyor. Film içinde doğrudan çalışmazken, mezunlar eğitim kurumlarında, sanat stüdyolarında, oyun stüdyolarında ve reklam şirketlerinde görev alabilirler. Birçok mezun reklamcılık yönetmeni ve üretim asistanı olarak kariyer yapmayı başarmış olsalar da, yönetmenler, film yapımcıları, senaristler, yayın mühendisleri ve film araştırmacıları bu derece popüler kariyer yolları.

Film yapımında Lisans derecesi sunan programların çoğu ağır pratik deneyim gerektirir ve bu nedenle öğrencilerin lisans planının tamamı veya bir bölümü için kampüslü derslere katılmalarını ister. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.