Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 Lisans Dereceleri içinde Erken Müzik 2023/2024

2 Lisans programlar içinde Erken Müzik 2023/2024

genel bakış

Erken Müzik nedir?
Erken müzik genellikle Batı klasik müziğinin ortaçağ, Rönesans ve Barok dönemlerinde bestelenmiş müziği ifade eder. Erken müzik, akademik olarak müzik tarihi olarak incelenebilir veya tarihsel olarak bilgilendirilmiş performans (HIP) adı verilen bir teknik kullanılarak icra edilebilir. HIP, dönem enstrümanları ve teknikleri kullanılarak klasik müzik icra etme pratiğidir.

Early Music'te hangi kariyerler mevcuttur?
Genellikle erken müzik şemsiyesi altına giren birkaç farklı iş türü vardır. Birincisi icracınınkidir. İlk müzik sanatçıları, belirli zaman dilimlerinden klasik parçaları çalmak için lavta veya klavsen gibi dönem enstrümanlarını kullanabilirler. Erken dönem müzik öğrencilerinin sürdürebilecekleri ikinci kariyer, belirli bir dönemin müziğini, enstrümanlarını ve tarihini keşfedecekleri araştırmacı veya akademisyen olmaktır. Erken müzik araştırmaları genellikle eski el yazmalarını, resimleri ve diğer birincil kaynakları bulmayı ve incelemeyi içerir. Üçüncü tür iş, eğitimcinin işidir. Eğitimciler, okul veya üniversite gibi resmi bir ortamda veya gayri resmi olarak dersler ve atölye çalışmaları aracılığıyla başkalarına erken dönem müziği hakkında bilgi verir. Erken müzik, yeni araştırmalar ortaya çıktıkça ve yeni teknolojiler geliştirildikçe sürekli gelişen bir alandır. Bu, bu tür müzikle ilgilenenler için her zaman yeni fırsatların olduğu anlamına gelir.

Early Music'te hangi dereceler sunuluyor?
Erken müzikte alınabilecek birkaç farklı derece vardır. Performans dereceleri genellikle müzik konservatuarlarında veya daha büyük bir üniversitenin müzik okulunda sunulur. Bunlar genellikle Lisans veya Sanat Yüksek Lisansı gibi sanat dereceleridir. Erken müzik, bir kolejde veya üniversitede tarih, antropoloji veya sosyoloji gibi akademik bir konu olarak da incelenebilir. Erken müzik dereceleri lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde mevcuttur.

Early Music derecem sırasında ne çalışacağım?
Erken bir müzik derecesi sırasında, öğrenciler müzik, enstrümanlar ve belirli bir dönemin tarihi ile ilgili çeşitli konuları inceleyeceklerdir. Bu, müzik teorisinden performans pratiğine ve tarihsel araştırmaya kadar her şeyi içerebilir. Sunulan kesin kurslar, okula ve takip ettiğiniz derece türüne bağlı olarak değişecektir. Bununla birlikte, tüm erken dönem müzik dereceleri, size kendi alanında kariyer yapmak için gerekli bilgi ve becerileri verecektir.

Kayıtlı oldukları üniversite yada okul tarafından belirlenen gereklilikleri yerine getiren öğrencilere lisans derecesi verilmektedir. Gereksinim, bir ana konuda yada uzmanlık alanında üç ila yedi yıllık eğitimi tamamlamaktır.

Daha fazla oku

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Sahne Sanatları
  • Müzikoloji
  • Erken Müzik
Çalışma alanları
  • Sahne Sanatları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

İlgili çalışma alanları