Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 57 Lisans Dereceleri içinde Coğrafya 2023/2024

57 Lisans programlar içinde Coğrafya 2023/2024

genel bakış

Bir lisans derecesi ortaokulun tamamlanmasını izleyen üç veya dört yıllık bir programdır. Öğrencinin özel bir ilgi alanında eğitim görmesini ve pazarlanabilir beceriler kazanmasını sağlar. Bu nedenle, iyi ücretli işler için fırsatları arttırır. Aynı zamanda bir yüksek lisans derecesi için bir basamak taşı olabilir.

Coğrafi Bilimlerde Lisans Nedir? Coğrafya, üzerinde yaşayan insanlar, çevre ve yer şekilleri ve iklim gibi doğal özellikler de dahil olmak üzere dünyanın çalışmasıdır. Coğrafi bilimler öğrencisi kartografi, istatistik, dünya bölgeleri ve dünya ortamlarında ders alabilir. Sınıflar, uygulamalı deneyim sağlayan ek bilim laboratuvarlarına sahip olabilir. Çoğu kurum, öğrencinin yaptığı araştırmayı yansıtan kıdemli bir kapsül projesine ihtiyaç duyar.

Coğrafi Bilimler alanında lisans kazanan öğrenciler genellikle harita okuma, veri işleme ve organizasyon konularında beceri kazanırlar. Tüm bu beceriler günlük yaşamın verimli yönetimi için faydalıdır.

Coğrafi Bilimler alanında lisans veren her kurumun kendi harç ve ücretleri olacaktır. Maliyetler, okulun bulunduğu yere, gereken kredi sayısına, yarı zamanlı veya tam zamanlı kayıtlara ve diğer faktörlere bağlı olarak değişecektir. Öğrenciler kayıt yaptırmadan önce masrafları dikkatlice değerlendirmelidir.

Coğrafi Bilimler programında lisans mezunları başarılı kamu veya özel sektörde iş bulabilirler. Muhtemel kariyer, haritacı, coğrafyacı, büyüme planlayıcısı, yaban hayatı yöneticisi, park sorumlusu veya öğretmen içerir. Coğrafyacılar, belediyeler için kalkınma ajansları olabilirler. Ayrıca profesör veya araştırmacı olarak üniversite ve üniversite pozisyonları vardır. Birçok askeri kurum asker ya da sivil olarak coğrafyacıları işe alır.

Coğrafi Bilimler alanında lisans kazanmak için hem yerel hem de yurtdışında fırsatlar bulunmaktadır. Çevrimiçi programlar, daha esnek bir programa ihtiyaç duyan öğrenciler için idealdir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Doğa Bilimleri
  • Coğrafya
  • Coğrafya
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (57)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı