Keystone logo

13 Lisans programlar içinde Yaşam Bilimleri Biyomühendislik 2024

filtreler

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Yaşam Bilimleri
 • Biyomühendislik
Çalışma alanları
 • Yaşam Bilimleri (13)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Lisans programlar içinde Yaşam Bilimleri Biyomühendislik

  Bir lisans derecesi elde etmek için, önemli miktarda zor iş gereklidir. Odaklı çalışmanın bu dersi genellikle dört yıl sürer ve potansiyel işverenleri daha çekici hale getirmenize yardımcı olabilir.

  Biyomühendislikte lisans nedir? Genel olarak konuşursak, bu alan biyolojik çalışma ve mühendislik bileşenlerini bir veya daha fazla odaklanma dereceleri ile birleştirir. Genetik mühendisliği, biyokimyasal sentez ve medikal protezlerin gelişimi gibi konuları kapsayabilir. Dersler fizyoloji gibi biyoloji ile ilgili konuları ve robotik gibi mühendislik ile ilgili konuları içerebilir.

  Biyoteknoloji alanında artan bir uzman talebi ve biyoloji araştırmasına olan ilgiyle biyomühendislik alanındaki uzmanlık, her zamankinden daha cazip hale gelmektedir. Alanın titiz yapısı nedeniyle, öğrenciler zaman yönetimi ve organizasyonunun yanı sıra eleştirel düşünme becerilerini de kazanırlar.

  Biyomühendislikte lisans derecesi birçok farklı faktöre bağlıdır. Seçtiği kurum en büyük etkiye sahip olacaktır. Örneğin, özel bir kurum genel olarak bir kamu kurumundan önemli miktarda paraya mal olur.

  Biyomühendislik alanında lisans diploması almak, farklı kariyer fırsatlarına kapı açar. Biyomühendisler, yapay iç organların yaratılmasından sorumlu olan biyomedikal mühendisler olmaya, yaşamları kurtarıcı bir ilaç geliştirmeye hak kazanırlar. Programın mezunları ayrıca, protez bölümleri tasarımcıları olabilir, kaza veya felaketler yaşamış bireylerin yaşam kalitesini arttırmaya yardımcı olmak için dış uzuvlar oluşturabilirler. Bu önemli teknolojileri yaratmanın yanı sıra, sahadaki uzmanlar ayrıca biyomedikal bakım hizmetleri için de kalifiye olmuş ve tıbbi ekipmanların kurulumundan ve onarımından sorumlu teknisyenler haline gelebilmektedir.

  Biyomühendislikte bir lisans peşinde koşmak, alanın kendisi kadar çeşitli bir yolculuktur. Dersleri yerel, çevrimiçi veya hatta yurtdışında alabilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.