Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 13 Lisans Dereceleri içinde Barış ve İhtilaf Çalışmaları 2023/2024

13 Lisans programlar içinde Barış ve İhtilaf Çalışmaları 2023/2024

genel bakış

Lisans derece açık kapı. Onlar daha fazla akademik çalışmalar ve keyifli kariyer içine hareket için hazırlar. Bu programlar genellikle tamamlamak için yaklaşık dört yıl sürer. Öğrenciler çalışma seçtikleri ders temel maruz kalan ve ileri derece ile devam ederken kendi alanında istihdam kazanmak için seçebilirsiniz.

&nbsp

Barış ve Çatışma Çalışmaları lisans nedir? Bu disiplinler arası bir program kişilerarası ve küresel düzeyde çatışmaların çözümüne odaklanır. Öğrenciler ev ayarları ve iş yerinde bireyler ve gruplar arasındaki dinamiklerini incelemek ve çok daha geniş bir ölçekte olacaktır. Ders konuları çatışma teorisi, sosyal hareketler, insan hakları, çatışma yönetimi ve çözünürlüğü ve değişim süreçlerini içerebilir. Öğrenciler yıkıcı savaşları, onların nedenlerini ve bunların çözünürlüğü ince eleyip sık dokumak. Barış süreçlerinin Benzer sınav gerçekleşecek.

&nbsp

Karmaşık etkileşimler üzerinde çok yönlü bakış açıları program yarar öğrenciler. Onlar barış, çatışma ve toplumsal düzenin unsurları yakın görünüyor alır. Ekonomi, siyaset, tarih ve ekoloji sorulara maruz kalma ile, öğrenci değişimi ve nasıl bireyler ve tüm toplumların etkilenebilir süreçlerinin derin bir anlayış ve takdir ile mezunları.

&nbsp

Bu programa katılım maliyetleri okullar arasında büyük bir farklılık olabilir. Bu, bir ülkeden diğerine özellikle doğrudur. Doğru ders ve ücret bilgileri için bireysel okullar başvurmalısınız öğrencileri olmak isteyen olanlar.

&nbsp

Lisans derecesi ile, mezunlar iletişim koordinatörleri veya yardımcıları, toplumsal kalkınma organizatörleri, gazeteciler, medya uzmanları, halkla ilişkiler memurları, Speechwriters, kamu savunucuları ve program koordinatörleri olarak kariyer için hazırlanmıştır.Mezunlar politikacıların ofislerinde ve kamu sosyal kuruluşları ile yerel ve bölgesel yönetimler, medya kuruluşlarına yönelik çalışan iş bulabilirsiniz. Bazı lisans öğrencileri ileri derece kazanmak için akademik yolculuğa devam etmek seçin.

&nbsp

Bu programı tamamlayan ilgilenen olanlar program listesinde birçok okul fırsat bakmak gerekir. Belirli okullardan bilgi almak için kurşun formu doldurun. Eğer ilgileniyor musunuz? Senin Aşağıdaki program ve temas kurşun formu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul ofisi arayın.

Daha fazla oku

filtreler

  • Lisans
  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler
  • Siyaset Bilimi
  • Barış ve İhtilaf Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (13)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı