Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 3 Lisans Dereceleri içinde Bölgesel Planlama 2023/2024

3 Lisans programlar içinde Bölgesel Planlama 2023/2024

genel bakış

Bir lisans derecesi, genellikle bir bilim insanı tarafından araştırılan ilk kolej düzeyinde akademik ödüldür. Her programın farklı ön koşulları olabilir, ancak çoğu lise diplomasına tabidir. Tam zamanlı öğrenciler bu programı dört yıl içinde tamamlayabilirler.

Bölgesel Planlamada Lisans Diploma Nedir? Arazi planlama ve geliştirme temel teorilerini ve kavramlarını incelemek üzere tasarlanmış bir lisans programıdır. Öğrenciler peyzajı yorumlayıp çevreyi gözlemlemeyi öğrenebilirler. Her üniversite biraz farklı programlar sunabilir. Bununla birlikte, zorunlu dersler bölgesel ve devlet planlaması, topluluk ve ekonomik kalkınma, gelişmekte olan ülkelerdeki sosyal değişim, kırsal, kentsel ve bölgesel ekonomi, dünya kentleri ve küreselleşmeyle benzer olabilir.

Bu programdaki birisi, grafik bilgi sistemleri, istatistiksel analiz ve 3D tasarım modelleme araçları da dahil olmak üzere, teknolojilerin bir bölgenin fiziksel değişimlerini nasıl yöneteceğini öğrenebilir. Öğrenciler ayrıca, endüstrideki diğer insanlarla çalışmaya hazırlanmalarına yardımcı olabilecek örgüt ve iletişim becerilerini de geliştirebilirler.

Başvuru sahipleri genellikle lisans derecesinin maliyetini öğrenmek isterler; Ancak, belirlenmiş maliyet yoktur. Bu, kişilerin öğrenim görmek için doğru bir tahminde bulunmak için katılmak istedikleri okula başvurmaları gerektiği anlamına gelir.

Bölgesel Planlamada bir lisans, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda veya şehir planlama ofislerinde çeşitli kariyer için akademisyenler hazırlayabilir. Bazı öğrenciler, bölgesel planlamayla ilgisiz işler yapmak için bile devredilebilir yeteneklerini kullanabilirler. Dereceyle ilgili kariyer örnekleri arasında, bölgesel plancılar, topluluk plancıları, mimari danışmanlar ve hediye yöneticileri bulunmaktadır. Bu eğitime sahip insanlar ayrıca, bölgesel planlamayı bir yüksek lisans derecesi ile daha fazla öğrenme fırsatı buluyorlar.

Bu lisans derecesi, tüm dünyadaki üniversitelerde bulunabilir. Bir kişinin yanında okul yoksa bile, kursları çevrimiçi olarak alabilir. Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz? Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Mimarlık Çalışmaları
 • Bölgesel Planlama
Çalışma alanları
 • Mimarlık Çalışmaları (3)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı