Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 17 Lisans Dereceleri içinde Çevresel Sürdürülebilirlik 2023/2024

17 Lisans programlar içinde Çevresel Sürdürülebilirlik 2023/2024

genel bakış

Birçok lisans derecesi planları geniş bir gereksinim tabanıyla başlar ve daha uzmanlaşmış çalışmalara devam eder. Öğrenciler, genel yeteneklerini geliştirmeli ve odaklandıkları alanlarda giderek daha gelişmiş dersler vermelidirler. Mezunlar, birincil çalışma alanlarında uzmanlık göstermelidirler.

Çevresel Sürdürülebilirlik Lisans Diploma nedir? Bu disiplin, inşaattan üretime kadar değişen çabalara yönelik çevreye duyarlı yaklaşımları belirlemeye odaklanmaktadır. Sürdürülebilir yaklaşımlar, toksik olmayan malzemelerin yerini alması veya üretimin çevresel ayak izini azaltmanın yollarını bulmayı içerebilir. Bu yöntemler, işletmelerin daha az kaynak harcaması veya israf ile çalışmasına izin verebilir.
Çevresel sürdürülebilirlik alanında lisans derecesine devam etmenin birçok yararı vardır. Bu ders, analitik becerileri keskinleştirir ve mezunların farklı sonuçları tartma becerilerini geliştirir. Öğrenciler, gelişme ve tedarik zincirlerinin ekonomik ve doğal sonuçları hakkında bilgi sahibi olurlar. Bu beceriler hükümetler, uluslararası kuruluşlar ve özel şirketler tarafından talep edilmektedir.

Çevreye Duyarlı Sürdürülebilirlik programında bir lisans için yapılan harcamalar okullara ve ülkelere göre değişir. Dört yıllık tam zamanlı kurs çalışma süresince devam masrafını hesaplayın. Ayrıca, ders kitaplarının maliyetini ve laboratuarı veya araştırma bileşenlerini tamamlamak için gerekli tüm ekipmanı faktörlemek isteyebilirsiniz.

Çevresel sürdürülebilirlik alanında lisans derecesine sahip olan mezunlar, hükümet veya şirketler için sürdürülebilirlik danışmanı veya uzmanı olarak çalışsalar da bilgilerini pek çok farklı kariyerine uygulayabilirler. Derece sahipleri, danışmanlık firmalarına veya uluslararası kuruluşlara istihdam arayabilir veya bağımsız değerlendiriciler olarak çalışabilir. Bu rollerde, imalat, bina veya altyapı gelişiminin çevresel etkilerini belirleyecek ve değer veya karlılık ile sürdürülebilirlik arasında denge oluşturan seçenekleri belirleyecektir.

Çevresel Sürdürülebilirlik lisans programı popüler bir araştırma alanı haline geldi ve birçok üniversite ve çevrimiçi program bu alanda derece önermektedir. Yerleri veya bu dereceyi takip etmeniz gereken esneklik miktarına dayalı programları seçebilirsiniz. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun yönetim bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Çevrebilim
 • Çevresel Sürdürülebilirlik
Çalışma alanları
 • Çevrebilim (17)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı