Keystone logo

183 Lisans programlar içinde Çevre Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • Çevrebilim
 • Çevre Bilimleri
Çalışma alanları
 • Çevrebilim (183)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Lisans programlar içinde Çevre Bilimleri

  Lisans derecesi, önemli bir alanda yüksek öğrenim gören dersleri almadan önce temel gereksinimleri karşılamaktır. Öğrenciler genellikle dört yıllık bir programın ilk iki yılını, seçtikleri alanla ilgili yeni gelişmeleri anlamak için gerekli geçmişi öğrenirler. Bu dereceler öğrencileri kişisel ve mesleki başarıya hazırlamak için tasarlanmıştır.

  Çevre Bilimlerinde Lisans nedir? Biyoloji, kimya, ekoloji ve jeoloji dahil olmak üzere çeşitli doğa bilimleri bu alana yayılmıştır. Öğrenciler, bu disiplinlerin birleşik prensiplerini gerçek dünyadaki durumlara öğrenir ve uygularlar. Bu eğitim, insanların ekosistem üzerindeki etkilerini yönetmek için farklı yaklaşımların maliyetlerini ve faydalarını değerlendirmeye hazırlar.

  Çevre bilimlerinde lisans derecesi almak isteyen öğrenciler, çok çeşitli mesleki ve kişisel uygulamalar için yararlı bilimsel bir geçmişe sahip olabilirler. Yetenekli uzmanlar, kalkınmanın veya endüstriyel üretimin farklı ekosistemler üzerindeki etkisini değerlendirebilirler. Mezunlar ayrıca, bilimsel metot ve sebep ve sonuca yönelik sistemik çalışma hakkında fikir sahibi olmalıdır.

  Çevre bilimlerinde lisans derecesi, bir üniversitenin sıralamasına ve bulunduğu yere göre daha fazla veya daha düşük maliyetli olabilir. Başvuru sahipleri başvurmadan önce programların fiyatını araştırmalıdır. Öğrenciler ayrıca çevre araştırmalarını teşvik etmeyi amaçlayan programlar veya burs arayabilirler.

  Çevre bilimlerinde lisans derecesi alan öğrenciler, öğrencileri yerel ve ulusal hükümetler ya da özel şirketler için danışman, yönetici ya da eğitim uzmanı olarak çalışmaya hazırlar. Mezunlar ayrıca belirli doğal kaynakların kalitesini hava kalitesi, su kalitesi veya toprak bilim insanları olarak izlemeye odaklanabilirler. Ayrıca, çevre korumaya adanmış veya çevre adaleti vakalarına delil oluşturan sivil toplum kuruluşlarıyla bir bilim insanı olarak istihdam yaratmak da mümkündür.

  Çevre Bilimleri alanında lisans derecesi almak için pek çok seçenek var. Online programlar, bu dereceyi sunan üniversiteler olmadan bölgelerdeki öğrenciler için yararlı olabilir. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun yönetim bürosuyla iletişime geçin.