Keystone logo
Yogyakarta State University

Yogyakarta State University

Yogyakarta State University

Tanıtım

Yogyakarta State University (eski adıyla IKIP Yogyakarta veya Yogyakarta Öğretmen Eğitimi ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü) 21 Mayıs 1964'te kuruldu. Tarihsel olarak IKIP Yogyakarta, iki eğitim kurumunun birleşmesiydi: Gadjah Mada Üniversitesi Pedagoji Fakültesi ve Öğretmen Enstitüsü Eğitim. Bu iki kurum, eğitim bilimleri ve öğretmen eğitimi çalışma programları sundu. Birleşme, Endonezya Cumhuriyeti'nin Başkanlık Kararnamesi, Sayı I / 1963 ile yetkilendirildi.

Yaklaşık otuz altı yıl sonra, 4 Ağustos 1999'da Endonezya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı 93/1999 Sayılı Başkanlık Kararnamesi ile IKIP Yogyakarta'nın daha geniş bir yetki ile Yogyakarta State University Bu üniversite aynı zamanda eğitim dışı çalışma programları sunma konusunda da meşru. IKIP Yogyakarta'nın bir üniversiteye dönüştürülmesi bazı hususlara dayanıyordu.

Bunlardan biri, bir eğitim kurumunun organizasyon yapısının bilimsel gelişmeyi desteklemede yetersiz olduğu ve öğretim dışı alanlara giren İKİP Yogyakarta mezunlarının sayısının da arttığı gözlemidir. Daha geniş yetkiyi yerine getirirken, YSU başlangıçta lisans düzeyinde 12 eğitim dışı çalışma programı ve aşağıdaki fakültelerde üç yıllık lisans diploma seviyeleri sundu: Dil ve Sanat Eğitimi Fakültesi, Matematik ve Doğa Bilimleri Eğitimi Fakültesi ve Mühendislik ve Mesleki Eğitim Fakültesi. Eğitim dışı çalışma programları, Spor Bilimleri Fakültesi ve İktisat Fakültesi'nde sunulan programları içerir.

Konumlar

  • Yogyakarta

    Yogyakarta, Endonezya

    sorular