Keystone logo
Yerevan State University

Yerevan State University

Yerevan State University

Tanıtım

125745_3UmBdBrdZyhdb3on7yDVYHNudc.jpg

YSU hakkında

Yerevan State University , mezunlarının yerel ve küresel iş piyasasında rekabet edebilirliğini sağlamak için yüksek kaliteli eğitim sunmaktadır.

Çağdaş zorluklarla başa çıkmak ve eğitim görevini etkin bir şekilde yerine getirmek için YSU, eğitim programlarının profilini ve içeriğini sürekli olarak yükseltir, modern öğretim ve öğrenme yöntemlerini uygular ve öğrencilere etkili destek hizmetleri sunar.

YSU'nun akademik faaliyetlerinde büyük yapısal değişiklikler 1990'lı yılların ortalarında başladı. 1995 yılında YSU, lisans ve yüksek lisans dereceleri ile iki seviyeli bir yeterlilik sistemi kurarak akademik niteliklerinin yapısını değiştirdi. 2007'de ECTS kredi sistemi tüm yüksek lisans programlarında, ardından bir yıl sonra lisans programlarında tanıtıldı.

Halen YSU, yaklaşık 18000 öğrenciyi kapsayan 60 Lisans, 130 Yüksek Lisans ve 70 Doktora programı yürütmektedir (1 Ocak 2013 verilerine göre, 13500 lisans öğrencisi, 4000 yüksek lisans öğrencisi ve 400 yüksek lisans öğrencisi vardır). zaman öğrencileri

Üniversitenin İjevan kentinde 100'den fazla genel ve profesyonel bölüme sahip 19 fakültesi ve 4 fakülte ile bir bölgesel şubesi (kampüs) vardır. YSU, 1300'ü sürekli akademik kadrolu (166 profesör, 461 doçent, 639 yardımcı doçent ve öğretim üyesi) olan yaklaşık 3000 çalışanı istihdam etmektedir.

125746_10wzVcjPIgOMc0bMApwthenYQH.jpg

Ulusal Bilimler Akademisi'nin 23 akademisyeni ve 26 yazışma üyesi üniversitenin öğretim ve araştırma faaliyetlerine katılmaktadır. Öğrenci / öğretmen oranı 12.5. Üniversite yayınevine ve kütüphanesine sahiptir.

YSU, tüm dönem boyunca öğrencilerin bilgi düzeyini sürekli olarak değerlendirmeyi sağlayan çok faktörlü bir öğrenci değerlendirme sistemi kullanır. Biçimlendirici değerlendirme unsurlarına sahiptir ve öğrencilerin bireysel çalışmalarını ve derse katılımını teşvik eder.

Şimdi YSU, eğitim hükümlerinin kalitesini arttırmak için Avrupa Standartları ve Kılavuzlarının gereklilikleri doğrultusunda iç kalite güvence sistemini yaratıyor. Çalışma programlarını işgücü piyasası ve toplumun gereksinimlerine ve gereksinimlerine uygun olarak getirmek için öğrencilerden ve mezunlardan etkili geri bildirimler getirildi.

Öğretim kadrosunun sürekli gelişimi, YSU öncelikleri arasındadır ve bu, yüksek kaliteli eğitim sağlamak için çok önemli bir faktördür. Son zamanlarda YSU, öğretim elemanlarının gelişimi için yeni bir kredi tabanlı program başlattı. Öğretmenlerin yeni öğretim, öğrenme ve değerlendirme yöntemlerini uygulama becerilerini geliştirmeye yönelik özel eğitim kursları sunar.

YSU ayrıca uzatma programları ve kursları ile toplumun çeşitli gruplarına mesleki eğitim, sürekli eğitim kursları ve yaşam boyu öğrenme olanakları sunmaktadır.

125747_hBBTYN3JkJ4rqmxmkRpAlama06.jpg

Uluslararası işbirliği

Yerevan State University uluslararası işbirliği, YSU'nun kuruluşunun ilk yıllarından beri devam etmektedir.

Artık üniversitenin 120 üniversite ve 37 ülkenin Bilim Merkeziyle anlaşması var. AGİT ile işbirliği, “Sinopsis Armenia”, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı, “NFSAT”, “CRDF”, “TEMPUS” programları çerçevesinde işbirliği özellikle etkindir. , Birleşik Devletler Nükleer Araştırmalar Enstitüsü (Rusya Federasyonu, Dubna), Arizona Eyalet Üniversitesi (ABD), Rostock Üniversitesi (Almanya), Trier Üniversitesi (Almanya), Floransa Üniversitesi (İtalya), Varşova ile kuruldu. University (Poland), Moskova Devlet Üniversitesi.

Bugün YSU, çeşitli uluslararası programlarda yaygın olarak yer almaktadır: YSU, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteleri Birliği, Avrasya Üniversiteleri Birliği, Rusya Rektörleri Birliği, Karadeniz Bölgesi Ülkeleri Üniversiteleri Birliği ve Uluslararası Üniversiteler Başkanları Birliği.

Konumlar

  • Yerevan

    Republic of Armenia, Yerevan, 0025, 1 Alex Manoogian, , Yerevan

sorular