Keystone logo
Xi'an International University

Xi'an International University

Xi'an International University

Tanıtım

Hakkımızda

Xi'an International University (XAIU), dört yıllık lisans dereceli programlar için Çin Milli Eğitim Bakanlığı'nın akreditasyonu ile özel bir yüksek öğrenim kurumudur. 1992 yılında kurulan ve Çin'in en tarihi şehri olan Xi'an'ın kalbinde yer alan Üniversite, 1.26 milyon metrekarelik bir arsa üzerine oturmakta ve son sınıf sınıf binaları, geniş yatakhaneler ve iyi donanımlı kütüphaneler sunmaktadır. standart spor alanları ve yaklaşık 22.000 öğrenci ve 2000 öğretim görevlisi ve personeli vardır.

Üniversitenin akademisyenleri arasında yönetim, ekonomi, beşeri bilimler, tıp, mühendislik, tarım ve sanat alanlarını kapsayan 67 ana çalışma alanı sunan yedi kolej vardır. Nispeten genç bir kurum ve Çin'in pazarlanma ve reformlarının bir sonucu olan XAIU, yıllar boyunca çok disipline sahip kapsamlı bir üniversiteye dönüşmüştür ve ölçekte istikrar kazanmıştır. Üniversite şimdi öncelikli vurgusunu kalite arttırıcı ve başarılı dönüşüme yerleştirmektedir.

Bilgi teknolojisi çağında, XAIU kampüse gelişmiş bilgi teknolojisi sistemi altyapısı kazandırmak için yoğun bir şekilde yatırım yapmakta ve son zamanlarda, kuzeybatı Çin'deki tek yüksek öğretim kurumu olarak “100 Okullu Büyük Veri Projesi” listesine girmeye başlamıştır. Çin Eğitim Bakanlığı Okul Planlama ve Geliştirme Merkezi ve Dawning Information Industry Co., Ltd. tarafından ortaklaşa başlatılan Endüstri-Eğitim Entegrasyonu ve İnovasyon Girişiminin bir parçası.

İmkanlar, Fakülte ve Akademik Gelişim

Üniversite, güçlü etik, profesyonellik, takdir, özveri, kendini geliştirme ve yaşam boyu öğrenmenin değerlerini yüksek oranda korur. Özellikle daha az avantajlı olanlar için yükseköğretime eşit erişim sağlamak ve kampüs çeşitliliği ve yaratıcılık kültürünü geliştirmek için çaba göstermektedir. Üniversite, modern olanaklar ve güzel kampüs ile donatılmıştır ve daha da önemlisi, akademik kaliteyi arttırmak ve yüksek profesyonellik fakültesi geliştirmek için büyük çaba harcar. Profesör CHEN Aimin, Ph.D. Pennsylvania Eyalet Üniversitesinden iktisat alanında Indiana Eyalet Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde görevli ve seçkin bir profesör ve Sichuan Üniversitesi eski başkan yardımcısı, üniversiteye 2015'ten beri başkanlık konusunda ileri görüşlü liderlik sağlamıştır.

Çin Bilimler Akademisi'nin akademisyeni Profesör GAO Fu, Uygulamalı Yaşam Bilimleri Enstitüsü'nün onursal dekanı olarak görev yapıyor; Çin Bilimler Akademisi'nin akademisyeni Profesör KANG Le, XAIU Akademik Komitesinin onursal direktörü olarak görev yapıyor; Çin Mühendislik Akademisi akademisyeni Profesör WU Tianyi, Uygulamalı Yaşam Bilimleri Araştırma Enstitüsü danışmanı olarak davet edildi; Devlet Konseyi danışmanı ve Çin Bilimler Akademisi Sanal Ekonomi ve Veri Araştırma Merkezi direktörü Profesör SHI Yong, Uygulamalı Büyük Veri Araştırma Enstitüsü'nün onursal dekanı olarak görev yapıyor; Xiamen Üniversitesi eski başkan yardımcısı Profesör PAN Maoyuan ve Xiamen Üniversitesi Eğitim Enstitüsü müdürü Profesör SHI Qiuheng, Qifang Eğitim Araştırma Enstitüsü'nün onursal dekanı olarak görev yaptı; Ekonomi Profesörü ve Çin Ekonomistler Derneği eski başkanı Dr. LU Ding, Shaanxi Serbest Ticaret Bölgesi Araştırma Enstitüsü'nün yardımcı direktörü olarak görev yapıyor; Profesör ZHANG Xiaofeng, Doktora Çin Bilimler Akademisindeki Chengdu Biyoloji Enstitüsü Şefi ve Tibet'teki Sağlık Bürosu eski müdür yardımcısı Tıp Fakültesi dekanı olarak görev yapıyor.

Akademik kolejler, akademik alanlarda kendi vurgu ve ayrımlarını oluşturdular. İşletme Fakültesi, Shaanxi Serbest Ticaret Bölgesi Geliştirme'nin lojistik ve araştırma alanındaki ana konularına güçlü bir vurgu yaparken bir dizi iş alanı sunar. Tıp Fakültesi, hemşirelik alanında güçlü bir bölüme sahiptir ve uygulamalı yaşam bilimleri konusunda ulusal olarak gelişmiş bir araştırma alanı inşa etmektedir. Beşeri Bilimler Fakültesi, medya teknolojisi alanında göreceli olarak güçlüdür ve üniversiteye yazma, sanatsal tasarım ve dil eğitimi gibi iyi liberal sanat programlarıyla hizmet vermektedir. Mühendislik Fakültesi, Nesnelerin İnterneti, elektronik ve bilgisayar bilimi alanlarında Yeni Mühendislik özelliklerine sahip ana binayı inşa ediyor. Sahne Sanatları Fakültesi, gerçek dünyadaki sahne performanslarını ve sınıf öğretmenliğini birleştiren yenilikçi programlar uygular.

Üniversite ayrıca çevrimiçi öğrenme platformları ve dünyanın dört bir yanından en iyi MOOC'lar sunmaktadır. Üniversite, kaliteli araştırmayı teşvik etmek için Qi Fang Eğitim Araştırma Enstitüsü, Shaanxi Serbest Ticaret Bölgesi Araştırma Enstitüsü, İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü, Uygulamalı Yaşam Bilimleri Enstitüsü ve Uygulamalı Büyük Veri Araştırma Enstitüsü gibi araştırma enstitüleri kurdu. Projelerimiz ve ödüllerimiz her yıl artmaya devam ediyor. Üniversite, 2016 yılında, devlet dairelerinin il, bakanlık ve ulusal düzeydeki projelerinden bir dizi proje bakımından özel üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Birçok akademik konferans ve forum arasında, Üniversite ayrıca Üniversitelerin ve Kolejlerin Küresel Gelişimi için uluslararası kongre başlattı ve kampüs konulu yıllık konferansını iki kez düzenledi. Ayrıca, Kasım 2017'de, 32. Asya Üniversiteleri ve Pasifik Üniversiteleri Birliği (AUAP) Konferansını düzenledi.Xtra, Inc. / Unsplash

We hired an amateur model for a photo shoot in our office. She did a great job and we were very happy with her photos.

Arz Yanındaki Eğitim Reformu ve Belirleyici Programlar

Shaanxi eyaletinde uluslararası eğitim programlarının yürütülmesine izin verilen ilk özel üniversite olduğundan, XAIU “sınırsız eğitimi” vurgulayan geniş bir platform oluşturur. Bu süreçte, XAIU yetenekleri küresel bir vizyonla geliştirme ve yerel sosyal ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunma ve ülkenin devam etmekte olan “Kemer ve Yol” girişimi için işbirliği programları kurdu.

Uluslararası öğrenci ve fakülte değişim programları sayesinde, XAIU akademik araştırma ve çok sayıda üniversite ile karşılıklı kredilendirme üzerinde işbirliği yapmaktadır. Binlerce öğrenci okumak için yurt dışına gitti ve XAIU Çin'de okumak üzere birçok uluslararası öğrenci aldı.

XAIU ayrıca, Çin'deki üniversiteler arasında bir Girişimcilik Koleji kuran ilk kişiler arasında olmaktan gurur duymaktadır ve Kolej öğrencileri yaratıcılık ve yenilikçi düşüncenin yanı sıra girişimcilik ruhu ve yetenekleriyle geliştirmiştir.

Sonuç olarak, XAIU mezunlarının girişimci olma oranı daha yüksektir. Örnek olarak, LU Xin, Kahkaha Şovunda ulusal şampiyonluğu kazandı; SUN Guoxiu "Tatlı Patates Prensi" unvanını kazandı ve tatlı patates kavurma ile hayalini gerçekleştirdi; girişimci yıldız CHEN Rugang, dağıtım sektöründe lider oldu; DIAO Long, “Eşek Kralı” unvanını kazandı.

XAIU, Çin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Ulusal Yaratıcılık ve Girişimcilik Eğitiminde Üstün Tecrübelere Sahip Ulusal İlk 50 Üniversite ve Üstün Deneyim Kolejlerinden birincisi oldu.

Üçüncü ayırt edici özellik, XAIU'nun Üniversite Akademisi sisteminde ve bir Akademinin belirlenmiş ve öğrenci yurdu kompleksi içinde yer aldığı ve tüm kişi eğitiminde yatmakta ve konferans alanları, psikolojik alanlarla kolaylaştırılmış öğrenci sınıfından sonraki eğitim etkinlikleri için bir merkez olarak hizmet vermektedir. danışmanlık ve grup projeleri. Sınıf içi ve müfredat dışı faaliyetleri içeren benzersiz bir öğrenci işleri yönetimi modelidir.

Qi Fang Academy'de öğrenciler, Çin şarkıları, klasik çalgılar, geleneksel resim ve hat sanatı, zarif danslar ve içgörülü derslerin tadını çıkarabilirler.

Onur ve Sorumluluklar

Geçtiğimiz 25 yıl boyunca, XAIU 190.000'den fazla öğrenciyi mezun etti ve birçoğu istihdam, girişimcilik ve yüksek lisans çalışmalarını yurt içinde ve yurt dışında başardı. Dikkate değer başarıları arasında, Üniversite, Çin Mezunları Ağı tarafından Çin'in Özel Üniversiteleri ve Kolejleri arasında 1. sırada yer aldı.

Üniversite, Çin'deki Özel Üniversitelerin Büyümesi konusundaki araştırmasında Harvard Üniversitesi'nden John King Fairbank Merkezi'nin müdürü Profesör William Kirby tarafından yapılan bir çalışma oldu. Başkan HUANG Teng, Harvard Business School'da vaka incelemesiyle ilgili defalarca ders vermeye davet edildi ve haberler CCTV tarafından açıklandı.

Çin Eğitim Bakanı CHEN Baosheng, Üniversite ziyaretinden sonra şu üç noktayı özetledi: 1) XAIU yüksek; 2) XAIU, Çin'in özel yüksek okulları ve üniversiteleri arasında; 3) XAIU, Shaanxi eyaleti topraklarındaki oryantal ve ortaya çıkan özellikleri yanı sıra tarihi ve modernliği güzel bir şekilde birleştirir.

Mütevelli Heyeti Başkanı HUANG Teng: “Zorluklara rağmen, halkın çıkarlarına en iyi şekilde hizmet etme prensibini koruyoruz. Üniversite yönetişimi, fakülte gelişimi ve akademik kalite konularında kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Dünya standartlarında bir özel üniversite kurmak için çaba göstereceğiz. ”

Antik İpek Yolu'nun kaynağı olan Shaanxi Eyaleti, Xi'an'da yer alan XAIU, kendisini, yerel ekonominin ekonomik ve sosyal kalkınmasının yanı sıra, One Belt One Road Girişimi'ne katkıda bulunmayı taahhüt eder.

İdari olarak, XAIU'nun kurucusu olan Dr. HUANG Teng liderliğindeki Üniversite Yönetim Kurulu, Üniversitenin stratejik gelişimi konusunda kararlar ve politikalar alır ve Başkan, Kurul politikalarını yerine getirmekten ve rutin işlemlerden sorumludur. Öğretim üyeleri, çeşitli üniversite, kolej ve bölüm düzeyindeki komitelerde hizmet vererek ortak yönetişime katılırlar.

Konumlar

  • Xi'an

    18 Yudou Lu, Yanta District, Xi'an International University, , Xi'an

    sorular