Keystone logo
Western Caspian University

Western Caspian University

Western Caspian University

Tanıtım

Azerbaycan'ın ilk özel yüksek öğretim kurumu olan Batı Üniversitesi (şimdi Western Caspian University), 1991 yılında kuruldu. Western Hazar Üniversitesi, 1992'den beri UNESCO bünyesindeki Uluslararası Üniversiteler Birliği'nin, 1996'dan beri Avrupa Yönetim Geliştirme Fonu'nun ve 1999'dan beri Karadeniz Üniversiteler Ağı'nın yanı sıra Kafkasya Üzerine Avrupa Çalışmaları Derneği'nin (AESC) üyesidir. , Siyasi Araştırmalar Derneği (PSA), Avrupa Bilim Felsefesi Derneği (EPSA), BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (SDSN), Uluslararası Üniversiteler Birliği, Uluslararası Tırmanma ve Dağcılık Federasyonu (UIAA), BM Dağ Ortaklığı Programı , Uluslararası Eğitim Yöneticileri Derneği (AIEA) ve bir dizi başka uluslararası kuruluş, konsey ve dernek.

WCU, birçok uluslararası eğitim kurumuyla yakın işbirliğini sürdürmektedir. Çeşitli bağımsız incelemelere göre, WCU bu gelişmekte olan coğrafi bölgede yeni kurulan ilk on üniversite arasında yer almaktadır. Bu kurumun kuruluşunda, 1991 yılında SSCB'nin dağılmasından sonra Doğu Avrupa ve BDT bölgesinde meydana gelen sosyo-politik ve ekonomik süreçlerden etkilenmiştir. Üniversitenin amacı, dünya çapında tanınan eğitim için mükemmel bir eğitim ortamı yaratmak ve öğrencileri uluslararası düzeyde gelecekteki kariyerlerinde sistematik başarıya ulaşmaya hazırlamaktır. WCU, akademik faaliyet tabanımızı genişlettiğimiz, eğitim dünyasında itibarımızı güçlendirdiğimiz ve sürdürülebilir gelişimimiz için bir çerçeve oluşturduğumuz uluslararası programlara ve projelere düzenli olarak katılmaktadır.

Uluslararası ilişkiler

Her yıl WCU, yerel uzmanların yanı sıra ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda vb. -süreli daldırma. Üniversite, öğrencilerine Erasmus Mundus, Mevlana, vb. gibi uluslararası öğrenci değişim programlarına katılma fırsatı sunar. WCU ayrıca İsviçre'deki İşletme ve Uluslararası Çalışmalar Üniversitesi (UBIS) ile işbirliği içinde bir MBA sunmaktadır.

Üniversite yapılarını modernize etmeye devam ediyor. Altyapıyı, pedagojik materyali ve teknik bileşenleri güçlendirmek için tutarlı önlemler alınır. En yüksek uluslararası standartlarla eşit olacak şekilde öğretim metodolojilerini yükseltmenin yanı sıra, çeşitli alanlarda son teknoloji laboratuvarlar eklenmiştir. Hedefimiz, mezunlarımızın iş, yönetişim vb. alanlarda ulusal ve çok kültürlü değerlere dayalı, en son teknolojiler, uluslararası en iyi uygulamalar ve en yüksek etik standartlar kullanılarak geliştirilen mesleki becerilerini ve liderlik niteliklerini geliştirmektir.

Sizi Western Caspian Universityde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz!

Kampüs Özellikleri

    Konumlar

    • Baku

      Istiglaliyyat,31, 1001, Baku

    sorular