Keystone logo
Warsaw Film School

Warsaw Film School

Warsaw Film School

Tanıtım

Warsaw Film School – Film ve inovasyonda 18 yıl

WarsawFS102

Warsaw Film School 2004 yılında Polonyalı film yönetmeni, yapımcı ve senarist Maciej Slesicki ve ülkenin en popüler aktörlerinden biri olan Andrzej Wajda'nın son filmi "Afterimage" nin kahramanı Boguslaw Linda tarafından kuruldu.

Akademi, lisans diploması veren üç ülkeden biri olan ve Kültür Bakanlığı'nın himayesinde BA Uluslararası Çalışmaları İngilizce olan tek sanat okuludur.

Polonya'nın başkentinde bulunan Warsaw Film School , film profilli bir lise, ortaokul, meslek yüksekokulu, arthouse sineması Kino Elektronik ve bir yapım şirketini de içeren bir film eğitim merkezinin merkezindedir.

Helmer Krzysztof Zanussi ve Akademi Ödülüne aday gösterilen Bartosz Konopka gibi Warsaw Film School öğretim görevlileri, film ve yeni medya alanlarında en tanınmış Polonyalı ve uluslararası film yapımcıları, uzmanları arasında. 2010 yılında Warsaw Film School , film ve fotoğraf çekimleri, karanlık odalar, post prodüksiyon tesisleri ve üst düzey bir ses stüdyosu için 2.600 metrekare kapasiteli yepyeni bir kampüse taşındı.

Mezunumuz Dorota Kobiela, “Loving Vincent” için Oscar 2018'e aday gösterildi. Bu, okul mezunlarımızın gurur duyabileceği ikinci Oscar adaylığıydı. Bunlardan birincisi, 2015 yılında Belgesel Kısa Öznesi "Lanetimiz" için Tomasz Śliwiński'ye verildi.

Warsaw Film School , yılda yaklaşık 60 uzun metrajlı film çeken ve her yıl 20 ila 30 uluslararası ortak yapım projesinde yer alan bir ülke olan Polonya'nın merkezindedir. Dinamik olarak gelişen bir görsel-işitsel pazarın ortasında, güçlü bir film geleneği ve filme kişisel ve politik bir ifade tarzı olarak içten bağlılıkla bağlıyız.

Warsaw Film School , Avrupa'nın ekran için yazma sanatına adanmış tek açık festivali olan Script Fiesta da dahil olmak üzere bir dizi eğitim, sanatsal ve profesyonel etkinlik düzenliyor. Her yıl yüzlerce profesyonel, bir haftalık ustalık sınıfları, atölyeler, kurslar ve sosyal etkinlikler için bir araya geliyor. Özel konukların listesi Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Jane Campion ve İsrail'den Sundance 2016 galibi - Elite Zexer.

Konumlar

  • Warsaw

    Warsaw Film School 7 gen. Zajączka st., 01-518, Warsaw

    sorular