Keystone logo
Wabash College Ekonomi / Finansal Ekonomi Lisans
Wabash College

Ekonomi / Finansal Ekonomi Lisans

Crawfordsville, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

USD 61.000 / per year *

Kampüste

* Burslar mevcuttur.

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Ekonomi Bölümü, iktisat teorisini vurgulayan ve ekonomistlerin dünyayı nasıl gördüklerine odaklanan titiz ve zorlu bir müfredata sahiptir. Öğrenciler çok çeşitli felsefi, teknik, mantıksal, bilgisayar ve niceliksel becerileri yönetir. Wabash College Economics majörünün argüman ve politikaları değerlendirmek, ampirik verileri analiz etmek ve görüşlerini, gerekçelerini ve sonuçlarını sunması öğretilmektedir.

Bölüm, kampüs dışında alınan işletme dersleri için kredi vermez.

Binbaşı için şartlar

ECO-101 Ekonominin Temelleri 1
ECO-291 Orta Düzey Mikro 1
ECO-292 Orta Düzey Makro 1
ECO-251 Excel ile Ekonomik Yaklaşım 0.5
ECO-253 Ekonometriye Giriş * 1
ECO-401 Kıdemli Seminer 1
- ECO 291 veya ECO 292 ** ön koşuluyla en az iki ders seçin 2
- Ekonomi Seçmeli ***
1.5
Toplam kredi - 9

* ECO-253 Ekonometriye Giriş dersine kaydolmadan önce istatistik dersi, DV3-252 Stats Soc Sciences veya 100 seviyenin üzerinde tam kredili Matematik Bölümü İstatistik dersi alınmalıdır.

** ECO-358 ve ECO-401 bu gereksinim için geçerli değildir.

*** ECO-262 Finansal Piyasalar ve Kurumlar , ekonomideki büyüklere sayılmaz.

Kıdemli Kapsamlı Sınavlar

İktisatta Yazılı Kapsamlı Sınav iki güne yayılır ve öğrencinin hem temel kavramları hem de iktisat teorisinin çok çeşitli uygulamalarını anlamasını değerlendirmek için tasarlanmıştır. İlk gün, Wabash'ta sunulan her ekonomi dersinden soruları içeren nesnel, standartlaştırılmış bir testten oluşur. İkinci gün mikro ve makro teori ve ekonometri üzerine bir deneme sınavından oluşur.

Yukarıdaki sıra tercih edilmekle birlikte, bu temel modelde esneklik olabilir. İyi hazırlanmış birinci sınıf öğrencisi, iktisat eğitimine birinci sınıfın ilk yarıyılında başlamak isteyebilirken, “geç müteahhitler” (ikinci sınıfta iktisatta uzmanlaşmaya karar veren öğrenciler) daha sıkı bir şekilde paketlenmiş bir genç seçebilirler. / son sınıf iktisat derslerinin kombinasyonu. MAT110'da zayıf performansa sahip öğrencilerin Ekonomi dalında başarılı olma olasılıkları daha düşüktür. Potansiyel ekonomi uzmanı, teori / ampirik sıralama yılını planlarken dikkatli olmalıdır. BAHAR'da DV3-252 Stats Soc Sciences ve ECO-253 In Econometrics in SPRING dizisi çok önemlidir. ECO-251 Ekonomik Yaklaşım Excel ile teori / ampirik sıradaki diğer dersler tamamlandığında alınmalıdır. ECO-251 Ekonomik Yaklaşımı Excel ve ECO-291 Intermediate Micro ile birlikte DV3-252 Stats Soc Sciences sonbaharda almak en uygunudur . Bu nedenle, ekonomi branşı ikinci dönem genç olarak kampüs dışında çalışmayı planlıyorsa, ampirik diziye başlaması ve ECO-253 Ekonometriye Giriş'i ikinci sınıf öğrencisi olarak alması kesinlikle zorunludur. Öğrencilere, üçüncü sınıf baharından önce ECO - 292 Intermediate Macro almalarını tavsiye ederiz.

Sorularınız varsa, kurs kararları vermede yardıma ihtiyaç duyarsanız veya Wabash ve ötesinde ekonomi eğitimi ile ilgili tavsiye almak istiyorsanız, Ekonomi Departmanının herhangi bir üyesine başvurun.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Bankacılık ve Finans Lisans (Hons) - Finansal Teknoloji Uzmanlığı
    • Kuala Lumpur, Malezya
  • Finans BS
    • Melbourne, Amerika Birleşik Devletleri
  • İşletme Yönetimi Lisans Derecesi - Finans Bölümü
    • Greenville, Amerika Birleşik Devletleri