Keystone logo
Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit Amsterdam

Tanıtım

Vrije Universiteit Amsterdam'a hoş geldiniz

Vrije Universiteit Amsterdam ('VU Amsterdam'), 1880'de kurulmuş, uluslararası üne sahip bir araştırma üniversitesidir. Üniversite, dünyanın her yerinden 26.000'den fazla öğrenciye Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde 175'ten fazla İngilizce öğretilen program sunmaktadır. 122 ulustan öğrenci ve personel dinamik bir uluslararası akademik topluluk oluşturur.

VU Amsterdam, dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olan, Hollanda'daki en büyük öğrenci yoğunluğuna sahip ve İngilizce'nin ikinci dilin konuşulduğu canlı Amsterdam şehrinde yer almaktadır. Kampüs, 700'den fazla şirkete ev sahipliği yapan Hollanda'nın en dinamik ve hızlı büyüyen iş bölgelerinden biri ile çevrilidir.

4.088'i uluslararası olmak üzere 26.000'den fazla öğrencisi ile VU Amsterdam, toplumsal ve bilimsel öneme sahip sorunlara yönelik en son araştırmaları yürütmektedir. Araştırma ve eğitimde disiplinler arası dört temayla öne çıkıyoruz: İnsan Sağlığı ve Yaşam Bilimleri, Sürdürülebilirlik için Bilim, Bağlantılı Dünya ve Toplum için Yönetişim. Bir öğrenci olarak bu, bilimsel disiplinlerin sınırlarının ötesine bakmanıza ve daha iyi bir dünya için somut çözümler aramanıza yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, VU Amsterdam kültür, inanç, milliyet veya önceki eğitimdeki çeşitliliği yenilik ve ilerlemenin kaynağı ve dolayısıyla özel bir güç olarak görmektedir.

Vrije Universiteit Amsterdam, farklı ilgi alanlarında İngilizce öğretilen Lisans ve Yüksek Lisans programları sunmaktadır:

 • Sanat, Kültür ve Tarih
 • Davranışsal ve Sosyal Bilimler
 • Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve İşletme
 • Ekonomi, İşletme ve Hukuk
 • Sağlık ve Hareket Bilimleri
 • Dil ve İletişim
 • Doğa Bilimleri
 • Din ve Felsefe

Ayrıca, Vrije Universiteit Amsterdam, dokuz VU Amsterdam fakültesinin lisansüstü okullarında düzenlenen, üç veya dört yıllık araştırma yoğun doktora programları veya dört yıldan uzun süreli yarı zamanlı doktora programları sunmaktadır. Doktoralar uluslararası odaklıdır, çok yönlü ve disiplinler arasıdır, merak ve sonuç odaklı olup bilim, toplum ve ekonomi üzerinde bir etki yaratır.

<span translate="no">Vrije Universiteit Amsterdam</span> hoş geldiniz

(Yaklaşan) açık günlerimiz ve web seminerlerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizi ziyaret edin.

Kampüs Özellikleri

Kolayca erişilebilir

Vrije Universiteit Amsterdam toplu taşıma araçları ile kolayca erişilebilir. Schiphol Havaalanı trenle sadece sekiz dakika uzaklıktadır. Amsterdam Zuid İstasyonu, VU University Amsterdam'a yürüme mesafesindedir. Amsterdam Merkez İstasyonu'na veya Amsterdam Sloterdijk İstasyonu'na yalnızca on altı dakikalık bir yolculuk süresiyle hızlı bir tramvay bağlantısı da vardır. VU Amsterdam , Amsterdam'ın çevre otoyolunun yakınında bulunduğu için arabayla da kolayca ulaşılabilir.

üniversite kampüsü

Neredeyse tüm öğrencilerimiz, personelimiz ve programlarımız kampüste yer almaktadır: Amsterdam'ın iş bölgesinde tek bir bina kompleksi. Buna göre, eğitiminiz sırasında diğer disiplinlerle tanışmanız çok kolaydır.

VU Amsterdam, dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olan, Hollanda'daki en büyük öğrenci yoğunluğuna sahip ve İngilizce'nin ikinci dilin konuşulduğu canlı Amsterdam şehrinde yer almaktadır. Kampüs, 700'den fazla şirkete ev sahipliği yapan Hollanda'nın en dinamik ve hızlı büyüyen iş bölgelerinden biri ile çevrilidir.

VU Amsterdam'da eğitim almayı planlıyorsanız, yaşayacak bir yer düşünmeniz çok önemlidir. Maalesef Amsterdam'da oda bulmak zor ve stresli. Hollanda'daki konut piyasası, özellikle Amsterdam'da son derece gergin. Birçok Hollandalı ve uluslararası öğrenci, öğrenci odası arıyor.

Konut fiyatları yüksektir: özel pazarda kiralama fiyatları genellikle 750 € ve üzerinde başlar. Aramanıza erken başlayın ve çevredeki köy ve kasabalarda arama yapmaya hazır olun. Eğitim programınız başlamadan önce kalıcı bir konaklama yeriniz yoksa Hollanda'ya gelmemenizi tavsiye ederiz.

  Vize Gereksinimleri

  VU Uluslararası Ofis Hizmetleri

  • Vize/oturma izni
   Vizeye/oturma iznine ihtiyacınız olup olmadığını ve bunun nasıl düzenleneceğini öğrenin.
  • Konaklama
   VU Amsterdam adresindeki konaklama bilgileri.
  • belediyede kayıt
   Hollanda'ya vardığınızda belediyeye kayıt olmalısınız. Ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
  • Tanıtım faaliyetleri
   Varışınızdan sonra, VU Amsterdam adresinde çok sayıda tanıtım etkinliği gerçekleştirilecektir.
  • tek arkadaş
   VU Amsterdam daki öğrenci hayatını merak mı ediyorsunuz? Uluslararası Öğrenci Elçilerimize sormak için buraya tıklayın.

  Burslar ve fon sağlama

  burslar

  Kendi bursumuz olan VU Burs Programı (VUFP) ile mükemmel çalışma sonuçları olan motivasyonu yüksek öğrencilere, üniversite tarafından sağlanan mali destekle yüksek lisans derecesi almaları için eşsiz bir fırsat sunuyoruz. VUFP bursu, bir öğrenim ücreti muafiyetidir. Hollanda Burs Programı (HSP), Hollanda'da bir Yüksek Lisans programını takip etmek isteyen Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) dışından gelen öğrenciler içindir. VU Amsterdam öğretimimize, araştırmamıza ve topluma katkımıza bir zenginlik olarak çeşitliliği benimser. Bu burs, özellikle kampüsümüzdeki çeşitliliğe katkıda bulunan mükemmel öğrencilere yöneliktir. VU Amsterdam te eğitim almayı planlayan uluslararası bir öğrenci olarak, çeşitli hibe ve burslara başvurabilirsiniz. Burslar ve son tarihler hakkında ayrıntılı bilgi WWW.VU.NL/SCHOLARSHIPS VEYA WWW.GRANTFINDER.NL adreslerinde bulunabilir.

  VU Burs Programı

  VU Burs Programı (VUFP), yetenekli aday öğrencilere VU Üniversitesi'ndeki çeşitli Yüksek Lisans programlarında bir dereceye kadar devam etmeleri için eşsiz bir fırsat sunar.

  Vrije Universiteit Amsterdam, kendi bursları olan VU Burs Programı (VUFP) ile yüksek motivasyonlu öğrencilere mükemmel çalışma sonuçları ile üniversite tarafından sağlanan finansal destekle bir Yüksek Lisans derecesi almak için eşsiz bir fırsat sunar. VUFP bursu bir öğrenim ücreti feragatidir.

  Hollanda Burs Programı (HSP), Hollanda'da bir Yüksek Lisans programını takip etmek isteyen Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) dışından gelen öğrenciler içindir. VU Amsterdam, çeşitliliği öğretimlerine, araştırmalarına ve topluma katkılarına bir zenginleştirme olarak kucaklıyor. Bu burs, özellikle kampüslerindeki çeşitliliğe katkıda bulunan mükemmel öğrencilere yöneliktir. VU Amsterdam'da öğrenim görmeyi planlayan uluslararası bir öğrenci olarak çeşitli hibe ve burslara başvurabilirsiniz.

  Neden Vrije Universiteit Amsterdam'de eğitim almalısınız?

  4.088'i uluslararası olmak üzere 24.000'den fazla öğrencisi ile VU Amsterdam, toplumsal ve bilimsel öneme sahip sorunlara yönelik en son araştırmalar yapmaktadır.

  Araştırma ve eğitimde disiplinler arası dört temayla kendilerini ayırt ederler:

  • İnsan Sağlığı ve Yaşam Bilimleri
  • Sürdürülebilirlik için Bilim
  • Bağlı Dünya
  • Toplum için Yönetişim

  Bir öğrenci olarak bu, bilimsel disiplinlerin sınırlarının ötesine bakmanıza ve daha iyi bir dünya için somut çözümler aramanıza yardımcı olacaktır.

  Buna ek olarak, VU Amsterdam kültür, inanç, milliyet veya önceki eğitimdeki çeşitliliği yenilik ve ilerlemenin kaynağı ve dolayısıyla özel bir güç olarak görmektedir.

  Hollanda yüksek öğretim sistemi, Universitas 21 tarafından ilk 10'da yer almaktadır. İlk Times Yüksek Öğretim Üniversite Etki Sıralamasında, VU Amsterdam dünya çapında 16. sırada yer almaktadır. Bu sıralamada üniversitelerin toplum üzerindeki etkisini ölçmek için üniversiteler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKH) göre değerlendirilmektedir. Dünya Üniversiteleri 2018 Akademik Sıralamasında (Şangay Sıralaması) VU Amsterdam 104. sırada yer alıyor. Uluslararası QS World University 2021 sıralaması, Vrije Universiteit'i dünyadaki 236 numaraya yerleştiriyor, bu da Vrije Universiteit'in dünyanın en iyi% 20'sine ait olduğu anlamına geliyor.

  VU Amsterdam'da öğretim stili öğrenci merkezli olarak tanımlanabilir: öğrencileri bağımsız ve yaratıcı düşünme yoluyla kendi fikirlerini geliştirmeye teşvik ederler. Bu, öğretimin esas olarak etkileşimin istisna olmaktan çok norm olduğu küçük eğitimlerde yürütüldüğü anlamına gelir. Her fırsatta öğrenciler, hocalarıyla yapıcı diyaloğa girmeye teşvik edilir.

  Ödüller & Akreditasyonlar

  16 dünya çapında

  Times Higher Education Üniversite Etki Sıralaması

  Dünya çapında 104. sırada

  Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması 2018

  Dünya çapında 236.

  Uluslararası QS Dünya Üniversitesi 2021 sıralaması

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  VU Amsterdam bir öğrenci olarak çok çeşitli olanaklar hizmetinizde olacaktır. Kapsamlı kütüphanelere, üniversite çapında kablosuz ağa, çok sayıda bilgisayara ve okuma odasına erişebileceksiniz. Üniversitenin spor merkezi 35'ten fazla farklı spor olanağı sunmaktadır ve Griffioen kültür merkezi sanatta çeşitli kursların yanı sıra diğer kültürel etkinlikleri de düzenlemektedir. Ayrıca VU, yerel bir sinema salonuyla işbirliği yaparak ana binada uluslararası ödüllü en yeni filmleri gösteriyor.

  Amsterdam, 180 farklı milletten oluşan ve İngilizcenin yaygın olarak konuşulduğu dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biridir. VU Amsterdam 84 millet birlikte çalışarak uluslararası ve dinamik bir akademik topluluk yaratır. Kampüsten şehrin her yerinde olup bitenlere kadar Amsterdam'daki günlük yaşamı mı merak ediyorsunuz? Hollanda eğitim sisteminin sizinkinden nasıl farklı olduğunu bilmek ister misiniz? Öğrenci elçilerinden birine sorun. VU Amsterdam yaşama ve eğitim görme konusundaki kişisel deneyimlerini paylaşarak sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaklar.

  Vrije Universiteit Amsterdam Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Amsterdam

   Main building Vrije Universiteit Amsterdam De Boelelaan 1105 , 1081 HV, Amsterdam

  sorular