Keystone logo
University of Stirling

University of Stirling

University of Stirling

Tanıtım

University of Stirling öğrencilerinin dünyada bir fark yaratmasına yardımcı olmaya kendini adamış uluslararası bir üniversitedir. İskoçya'nın kalbinde yer alan Stirling, geçmişe değil yeteneğe değer verilen ve öğretim, istihdam edilebilirlik ve tesislerin tamamının beş yıldızla derecelendirildiği bir yerdir (QS Stars University Ratings 2021).University of Stirling Birleşik Krallık'ta ilk 40'ta ( Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2023), lisansüstü öğretimde Birleşik Krallık'ta ilk 20'de (Lisansüstü Eğitim Deneyimi Anketi 2022) yer almaktadır ve öğrenciler, öğrenci memnuniyeti açısından bizi Birleşik Krallık'ta ilk 3 0 arasında derecelendirmiştir. Ulusal Öğrenci Anketi 2022'de.170'den fazla lisans dersi kombinasyonu ve çevrimiçi kurs portföyü de dahil olmak üzere 90'dan fazla lisansüstü dersle , mezunlarımızı işyerinde başarılı olmak için gereken bilgi, uzmanlık ve istihdam edilebilirlik becerileriyle donatıyoruz.

Sportif mükemmellik

University of Stirling spor tesisleri açısından Birleşik Krallık'ta 1. sırada ve dünyada ilk beşte yer almaktadır (Uluslararası Öğrenci Barometresi 2022) - bu da İskoçya'nın Sporda Mükemmeliyet Üniversitesi olmamızın nedenlerinden sadece bir tanesidir .Öğrencilerimiz, spor salonları, tenis kortları, spor salonu bisiklet stüdyosu, squash kortları, atletizm pisti, güç ve kondisyon süitleri, olimpik yüzme havuzu ve daha fazlasını içeren son teknoloji ürünü bir spor merkezinden yararlanır.Kampüsümüz aynı zamanda İskoç Ulusal Tenis Merkezine, Ulusal Yüzme Akademisine ve beş ulusal yönetim organına da ev sahipliği yapmaktadır .Öğrencilerimize 55'ten fazla spor kulübü , düzinelerce haftalık egzersiz dersleri ve rekabetçi olmayan spor programları sunarak onlara formda kalma, sosyalleşme ve hatta küresel düzeyde rekabet etme şansı veriyoruz.

Kampüs hayatı

University of Stirling kampüs ortamı açısından Birleşik Krallık'ta 1., dünyada ise ilk 3'te yer almaktadır ( Uluslararası Öğrenci Barometresi 20 22 ) ve bunun nedenini anlamak zor değil .Glasgow ve Edinburgh'a bir saatten az bir mesafede bulunan 330 dönümlük güzel kampüsümüz, geniş bir konaklama köyüne , yiyecek-içecek satış noktalarına, mağazalara, sinema ve tiyatroya ve hatta 18. yüzyıldan kalma bir kaleye ev sahipliği yapmaktadır. Birinci sınıf fitness ve yüksek performanslı spor tesislerimizi daha da geliştirmek ve yeni bir kampüs merkezi oluşturmak için 43 milyon £'dan fazla yatırım yaptık .

İstihdam edilebilirlik taahhüdü

University of Stirling öğrencilerimiz bir diplomadan fazlasını kazanırlar. Öğrenci Becerileri ve İstihdam Edilebilirlik ekibimiz , stajlardan iş bulmanıza yardımcı olmaya kadar size kariyerinizi planlamak, istihdam edilebilirliğinizi geliştirmek veya daha ileri eğitim hakkında düşünmek için ihtiyaç duyduğunuz destek ve tavsiyeleri sağlar.Bu arada kurslarımız uygulamalı deneyim, kariyer desteği ve dünya çapındaki endüstrilerle çalışma fırsatları sunuyor .Bu nedenle öğrencilerin %93'ü kariyer hizmetleri desteğimizden (ISB 2022) memnun olduklarını söylüyor ve mezunlarımızın %96'sı mezuniyetten 15 ay sonra iş hayatına atılıyor veya eğitimlerine devam ediyor (Lisansüstü Sonuçları 2020-21, HESA)

Global görünüm

University of Stirling kelimenin her anlamıyla gerçekten küreseldir . Çeşitli ve kapsayıcı kampüsümüzde 1 4 0'tan fazla millet temsil edilmektedir .Öğrencilerimizin dünya çapındaki işverenler tarafından aranan becerilere sahip, ileriyi düşünen mezunlar olmalarına yardımcı olmak için 60'tan fazla ülkede araştırma ortaklıklarında eğitim vererek dünya çapındaki kurumlarla işbirliği yapıyoruz.

Etki ile araştırma

Dünya lideri akademisyenlerimiz kendi alanlarında uzmandır ve öğretimimiz toplum üzerinde etki yaratmak için bu son teknoloji araştırmaları araştırmaktadır. Bu nedenle Stirling'in araştırmalarının %80'i, en güncel Araştırma Mükemmelliği Çerçevesinde (REF 2021) dünya lideri veya uluslararası düzeyde mükemmel olarak sınıflandırıldı.Amacımız basit: dünyayı beslemekten psikolojiyi kullanmaya, suçluları yakalamak için zamanımızın küresel sorunlarıyla mücadele etmek istiyoruz. Çok disiplinli araştırmacılarımız varsayımlara meydan okuyor, düşünmeyi geliştiriyor ve çözümler buluyor.

Stirling Şehri

Stirling 'Yaylalara Açılan Kapı'dır ve ev aramak için mükemmel bir yerdir .Stirling, İskoçya'nın en güvenli öğrenci şehri seçildi (Complete University Guide 2023 ) ve aynı zamanda İskoçya'da yaşanacak en mutlu 3 yerden biri (Rightmove Happy at Home Index 2022 ) .Stirling , tarihi antik başkentin cazibesini modern bir şehrin gürültüsüyle birleştiriyor .Stirling nüfusundaki beş kişiden biri 16 ila 29 yaş arasındadır, harika seyahat bağlantılarımız var ve İskoçya'nın en büyük iki şehrinden sadece 50 dakika uzaktayız ; bu da İskoçya'yı, Birleşik Krallık'ı ve hatta daha fazlasını keşfedeceğiniz hafta sonu maceraları için mükemmel. uzakta.Stirling Şehri ve canlı

Stirling olmaya hazır mısın?

Kursunuzu bulun ,

İstatistik

 • Uluslararası öğrenciler:

  30%

 • 0
 • Öğrenci / öğretim üyesi oranı:

  10 1'e

Kampüs Özellikleri

University of Stirling kampüs ortamı açısından Birleşik Krallık'ta 1. ve Dünyada İlk 3'te yer almaktadır (Uluslararası Öğrenci Barometresi 2022) ve bunun nedenini anlamak zor değil.

Glasgow ve Edinburg'a bir saatten daha kısa bir mesafede bulunan 330 dönümlük güzel kampüsümüz, yakın zamanda yenilenmiş konaklama birimlerine, catering mağazalarına, mağazalara, sinema ve tiyatroya ve hatta 18. yüzyıldan kalma bir kaleye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca birinci sınıf fitness ve yüksek performanslı spor tesislerimizi daha da geliştirmek ve yeni bir kampüs merkezi oluşturmak için 43 milyon £'dan fazla yatırım yaptık.

  Burslar ve fon sağlama

  Lisansüstü Açık Gün

  Açık Gün için Kaydolun

  Sıralamalar

  University of Stirling fark yaratmak DNA'mızda var. Bu nedenle dünya çapında öğretim, araştırma ve birinci sınıf bir öğrenci deneyimi sunma konusundaki araştırma mükemmelliğiyle düzenli olarak tanınıyoruz.

  University of Stirling Birleşik Krallık'ta ilk 40'ta (Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2023), lisansüstü öğretimde Birleşik Krallık'ta ilk 20'de (Lisansüstü Eğitim Deneyimi Anketi 2022) yer almaktadır ve öğrenciler, öğrenci memnuniyeti açısından bizi Birleşik Krallık'ta ilk 20'de derecelendirmiştir. Ulusal Öğrenci Anketi 2022.

  Stirling'deki sıralamalar hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edin.

  Konumlar

  • Stirling

   University of Stirling,, FK9 4LA , Stirling

   sorular