Keystone logo
University of the South Pacific USP

University of the South Pacific USP

University of the South Pacific USP

Tanıtım

Güney Pasifik Üniversitesi (USP) , Pasifik bölgesindeki üçüncül eğitimin önde gelen sağlayıcısıdır ve öğretim için uluslararası bir mükemmellik merkezi, Pasifik kültürü, çevre ve insan kaynakları geliştirme ihtiyaçlarının tüm yönleriyle ilgili bir araştırma danışmanlığı ve eğitimdir.

Üniversite Hakkında

USP - Bir Giriş

Güney Pasifik Üniversitesi, olağanüstü fiziksel, sosyal ve ekonomik çeşitliliğe sahip bir bölgeye benzersiz bir şekilde yerleştirilmiş, Pasifik bölgesi için önde gelen yüksek öğrenim kurumudur.

1968 yılında kurulan USP, dünyada kendi türündeki iki üniversiteden biridir. 12 üye ülkenin hükümetlerinin ortak mülkiyetindedir: Cook Adaları, Fiji, Kiribati, Marshall Adaları, Nauru, Niue, Solomon Adaları, Tokelau, Tonga, Tuvalu, Vanuatu ve Samoa. Üniversitenin tüm üye ülkelerde kampüsleri vardır. Ana kampüs Laucala, Fiji'dedir. Samoa'daki Alafua Kampüsü, Tarım ve Gıda Teknolojisi Okulu'nun bulunduğu yerdir ve Vanuatu'daki Emalus Kampüsü, Hukuk Fakültesi'nin yeridir.

Güney Pasifik Üniversitesi'ndeki akademik Okullar, Enstitüler ve Merkezler, Dekanlar tarafından yönetilen üç fakülte halinde düzenlenmiştir.

Bunlar Sanat, Hukuk ve Eğitim Fakültesi; İşletme ve İktisat Fakültesi; ve Fen, Teknoloji ve Çevre Fakültesi. Her fakülte, lisans ve lisansüstü düzeylerde çok çeşitli akademik programlar ve kurslar sunan bir dizi okuldan oluşur.

Üniversite ayrıca USP'nin 14 kampüsü boyunca çeşitli mod ve teknolojilerde uzaktan ve esnek öğrenme yoluyla programlar sunar.

USPNet aracılığıyla gelişmiş iletişim teknolojileri, Pasifik Okyanusu'nun uçsuz bucaksız bölgelerinde uzaktan ve esnek öğrenim öğrencilerine ulaşmak için kullanılır.

Personelin ve öğrenci topluluğunun çok kültürlü yapısı, USP'ye istisnai bir karakter kazandırır. Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'taki üniversiteler tarafından verilenlerle karşılaştırılabilir dereceler üreten kaliteli bir kurumdur. USP mezunları, tüm üye ülkelerde ve dünyanın birçok ülkesinde kamu ve özel sektörde önemli yönetici pozisyonlarında bulunur.

Üniversite, araştırmalarında kalite için yüksek bir standart belirlemiştir. Başlıca araştırma taahhütleri arasında işletme yönetimi, öğretmen eğitimi, Pasifik çalışmaları, denizcilik çalışmaları, tarım, bilim ve teknoloji bulunmaktadır.

Üniversite Bölgesi

Güney Pasifik bölgesi Üniversitesi, Avrupa'nın üç katından daha büyük bir alan olan 33 milyon kilometrekarelik bir okyanusa yayılıyor. Buna karşılık, toplam kara kütlesi Danimarka'nın alanına eşittir. Nüfuslar büyüklük olarak 1600 kişilik Tokelau'dan 800.000'den fazla Fiji'ye kadar değişmektedir. Toplam nüfus yaklaşık 1,3 milyondur.

Avustralya, Japonya, Kore, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki rotaları uçan uluslararası havayolları, bir dizi ada ülkesini birbirine bağlar. Bölgeye hizmet veren havayolları da var. Ülkeler içinde, hava hizmetleri olmadan daha küçük adalara ulaşmak için adalar arası nakliye kullanılır.

Stratejik konumu ve tesisleri nedeniyle USP, dünyanın her yerinden seçkin akademisyenleri ve personeli kendine çekiyor.

Üniversite Yönetimi

USP, üye ülke hükümetleri, akademik personel, öğrenciler, topluluk ve iş liderleri, Pasifik Adaları Forum Sekreterliği, Pasifik Topluluğu Sekreterliği, Amerikan Eğitim Konseyi, Özel Konsey, Avustralya temsilcilerinden oluşan kendi Konseyi tarafından yönetilir. ve Yeni Zelanda.

Senato, öğretim ve araştırma gibi konulardan sorumlu olan Üniversitenin akademik otoritesidir.

Konsey ve Senato'ya Finans, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Akademik Planlama gibi alanlarda çalışan komiteler hizmet vermektedir. Diğer komiteler özel projeler ve Üniversitenin günlük işleri ile ilgilenir.

Üniversitenin tören başkanı Şansölye'dir. USP'nin Şansölyeleri, Üniversitenin üye hükümetlerinin liderlerinden seçilmiştir ve Başbakanları, Başkanları ve Devlet Başkanlarını içerir. Rektör Yardımcısı Konseyin Başkanıdır ve Üniversitenin yürütme başkanı Rektör Yardımcısıdır. Rektör Yardımcısı, iki Rektör Yardımcısı ve iki Rektör Yardımcısı tarafından desteklenir.

Üst Yönetim Ekibi, Üniversite topluluğunun refahından sorumludur. Finans İcra Direktörü Üniversite maliyesinin kontrolü ile ilgilenir. İcra Direktörü İnsan Kaynakları, Üniversitenin insan kaynaklarını yönetir. Toplamda, USP 1.500'den fazla personel istihdam etmektedir.

USP'nin Vizyonu, Misyonu ve Değerleri

Vizyonumuz

Pasifik Ada Ülkelerinin sürdürülebilir kalkınması için mükemmellik ve yeniliğe ulaşmak

Görevimiz

 • Pasifik halkına kapsamlı bir mükemmel ve ilgili üçüncül nitelikler yelpazesi sağlamak;
 • Gelişmiş araştırma ve uygulamalarının faydalarını sunmak için;</li>
 • Pasifik bölgesindeki topluluklara ve ülkelere, temel zorluklarına girişimcilik dahil olmak üzere ilgili, uygun maliyetli ve sürdürülebilir çözümler sunmak; ve
 • Pasifik Adaları için kalite, yönetişim, teknoloji uygulaması ve ulusal yükseköğretim kurumlarıyla işbirliği konusunda yükseköğretim eğitiminin bir örneği olmak.

Degerlerimiz

 • Personel ve öğrencilerin kuruma ve bölgeye bağlılığı ve bağlılığı;
 • En yüksek yönetişim, liderlik, akademik özgürlük, dürüstlük ve şeffaflık standartları;
 • Mükemmellik arayışında en yüksek yaratıcılık, yenilik, ekip çalışması ve esneklik standartları;
 • Personele yapılan yatırımlar, personel mükemmelliğinin ödüllendirilmesi ve tüm USP ekiplerinin güçlendirilmesi;
 • Pasifik mirasımızdaki farklılığa ve çeşitliliğe ve onun geliştirilmesi, korunması ve yaygınlaştırılmasına saygı;
 • Bölgesel işbirliği ve entegrasyon taahhüdü;
 • Öğrenci mükemmelliği için olumlu ve kapsayıcı öğrenme ve yaşam ortamları;
 • İş, yaşam ve vatandaşlık alanlarında başarı için her yerde esnek öğrenicilere destek;
 • Çevrenin korunması ve beslenmesi;
 • Ulusal hükümetler, Pasifik toplulukları ve kalkınma ortaklarıyla etkileşimi yönlendirmek için güçlü ilişkiler;
 • Performansta alçakgönüllülük, başkalarından öğrenin, verilen güvene değer verin ve Pasifik bilgisini, bağlamlarını ve özlemlerini onurlandırın.

Sonuç olarak, bu Stratejik Planın hem Vizyonu hem de Misyonu, USP mezunlarının ve personelinin katkıları ve nitelikleri ile gerçekleştirilecektir. Bunlar, Stratejik Planın temel itici güçleridir.

Konumlar

 • Suva

  The University of the South Pacific , , Suva

sorular