Keystone logo
University of Shanghai for Science and Technology

University of Shanghai for Science and Technology

University of Shanghai for Science and Technology

Tanıtım

University of Shanghai for Science and Technology (USST), mühendislik, bilim, ekonomi, yönetim, edebiyat, hukuk, sanat ve diğer disiplinlerin koordineli bir gelişim içinde olduğu, mühendislik temelini mühendislik olan araştırma odaklı üniversite için uygulanan belediye multidisipliner bir anahtardır. . 2018'de USST, Şangay'da “üst düzey bir yerel yüksek öğrenim kurumunun” inşası için pilot birim oldu. Yaklaşık 700.000 metrekarelik toplam alana sahip USST, Yangpu Kampüsü ve Fuxing Kampüsü olmak üzere iki kampüse sahiptir. 25.700'den fazla tam zamanlı öğrenciye (yaklaşık 16.700 lisans ve 9.000 lisansüstü öğrenci) sahip 17 okul, kolej ve bölüm bulunmaktadır. 2.390 fakülte ve personel arasında, Çin Bilimler Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi'nden (yardımcı akademisyenler dahil) 11 akademisyen, 78 ulusal düzeyde yetenek, 155 eyalet veya bakanlık düzeyinde yetenek, 826 kıdemli unvanlı öğretmen ve 256 Doktora danışmanı.

Endüstrilerin gelişimine güvenen, destekleyen ve rehberlik eden USST, ekipman üretimi, tıbbi ekipman ve baskı endüstrisinin akademik alanlarında lider bir üniversite haline geldi. Güç Mühendisliği, Mühendislik Termofiziği, Optik Mühendisliği, Yönetim Bilimi ve Mühendislik gibi disiplinler uzun zamandır ülkenin en iyileri arasındadır ve üniversite ayrıca tıbbi aletler, yayıncılık ve baskı endüstrileri alanlarında bulunan derin bir sektöre sahiptir. Son zamanlarda USST, disiplin düzenine öncelik vermek için daha fazla çaba sarf etmektedir. 60 lisans programı, 8 birinci sınıf doktora programı, 6 doktora sonrası programı, 27 birinci sınıf yüksek lisans programı ve 18 profesyonel yüksek lisans programı bulunmaktadır. TÜİS, 19 ulusal öğretim platformuna, 51 il veya bakanlık düzeyinde platforma, 7 ulusal bilimsel araştırma platformuna ve 34 il veya bakanlık düzeyinde platforma sahiptir. Mühendislik, Malzeme Bilimi ve Kimya, uzun süredir dünyadaki Temel Bilim Göstergelerinin (ESI) ilk% 1'ini sıraladı.

SBC, 2006 yılında University of Shanghai for Science and Technology (USST) ile dokuz önde gelen İngiltere üniversitesi arasında yenilikçi bir işbirliği olarak kurulmuştur. SBC, Çin ve İngiliz eğitiminin en iyilerini dünyanın önde gelen şehirlerinden birinde birleştirerek onu gerçekten uluslararası bir üniversite kolejine dönüştürür. SBC'nin vizyonu, mükemmellik ve yenilik için uluslararası bir ağ geçidi olarak bilinmektir ve öğrencilerimiz içinde sorumlu liderlik ve kültürel empati ahlakını teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Hem öğrencimizin bedeninin hem de öğretim kadromuzun farklı kültür ve uygulamalarda çalışmasını sağlamak için dünyanın her yerinden öğrencileri ve akademisyenleri çekiyoruz. Bu, SBC'nin sunduğu deneyimi gerçekten benzersiz kılar.

SBC'nin kampüsü, Şanghay'ın merkezinde bulunan USST'nin Fuxing Road kampüsünde bulunmaktadır. Kampüs sadece asırlık bir tarihe sahip değil, aynı zamanda uluslararası bir atmosfere sahip. Derece programları, İşletme ve Yönetim Okulu'nun tüm yelpazesinde tamamen İngilizce olarak verilmektedir.

SBC mezunları, hem olağanüstü akademik performans, hem de sosyal sorumluluk vb. Açısından büyük başarılar elde ettikleri kabul edilmektedir.

Uluslararası Kültür Parkı

Şangay Uluslararası Kültür Parkı, Jun Gong Yolu üzerindeki Şangay Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin (USST) kuzey kampüsünde yer almaktadır. USST, Şangay'da iyi bilinir. Yüz yıllık geçmişi, 1906'da kurulan Şangay Üniversitesi'ne ve 1907'de kurulan Deutsche Eedizinschule'ye kadar uzanmaktadır. Üniversitede birçok orijinal bina korunmuş ve muhafaza edilmiştir ve şehirdeki en iyi korunmuş tarihi yapılar arasında kabul edilmektedir. 1907 ile 1936 yılları arasında inşa edilen, Jun Gong Yolu üzerindeki ana kampüste bulunan altı müstakil villa, eski fakülte konutlarıdır. Şu anda, Şangay Uluslararası Kültür Parkı'nı oluşturuyorlar. Şu anda, Almanya, Amerika, İngiltere, Japonya, Nordik-Baltık, vb. İçin belirlenmiş merkezler vardır. Birlikte kampüste benzersiz bir uluslararası kültür topluluğu oluştururlar.

önem

Uluslararası Kültür Parkı, kampüs kaynaklarını entegre edecek ve kültürel öğrenme deneyimleri için uluslararası bir platform oluşturacak. Park, öğretim üyelerine, öğrencilerine ve USST mezunlarına çok kültürlü değişim ve öğrenme için bir bilgi takas odası sağlayacak ve uluslararası eğitim hedefleri olan akademisyenlere destek ve teşvik sunacaktır.

Park, mevcut uluslararası kaynakları genişletecek ve uluslararası kültür alışverişinde programların büyümesi için destek sağlayacaktır. Çok kültürlü öğrenme ve değişim yoluyla, Park daha fazla birinci sınıf uluslararası kaynağı çekecek, uluslararası kültürel alışverişi teşvik edecek, öğrencilerin uluslararası ufkunu genişletecek ve kültürel farklılıklara olan duyarlılıklarını artıracaktır.

Park, üniversitenin uluslararası gelişimini teşvik edecek ve uluslararası itibarını artıracaktır. Genişletilmiş uluslararası fırsatlar ve çok kültürlü değişimler, USST'nin sosyal etkisini artıracak ve Üniversitenin uluslararası bilim camiasında görünürlüğünü artıracaktır.

Fonksiyonlar

Uluslararası Kültür Parkı, USST'nin kültürel köyünün beş temel işlevi aracılığıyla "Mükemmel Mühendislik Eğitimi" sağlama hedefine doğrudan katkıda bulunmaktadır:

Uluslararası Kültürel Öğrenme: Merkezler, akademik yıl boyunca üniversite müfredatının bir parçası olan çok çeşitli akademik disiplinlerde bilimsel derslere sponsorluk yapacaktır. USST topluluğu, birçok akademik alanda çok çeşitli farklı uluslararası seslere aşina olmak için sık sık fırsatlara sahip olacaktır.

Uluslararası Kültürel Deneyim: Temsilci programlar, bilimsel ve profesyonelden kültürel ve sanata kadar geniş bir kültürel deneyim yelpazesini içerecektir.

Uluslararası Özel Programlar: Teknoloji ve yenilikten dile, geleneksel kültürlere ve yaşam tarzlarına uzanan tematik programlar zaman zaman programlanacak ve özel ilgi alanlarının derinlemesine araştırılması için bir fırsat sağlanacaktır.

Üniversiteler, Uluslararası Eğitim ve Araştırma Enstitüleri arasında Değişim ve İşbirliği: Parkın çeşitli unsurları, uluslararası araştırma ve eğitimde işbirliği programları oluşturmak için eşsiz bir fırsat sağlar. Park, genişletilmiş iletişim ve program planlaması yoluyla mevcut uluslararası ortaklıklara dayanmaktadır.

Üniversiteler ve uluslararası işletmeler arasında etkileşim ve işbirliği: Park, farklı kültürel geçmişlere sahip çeşitli işletmelerle “sıfır mesafede” ortaklık yapma fırsatları yaratır ve uluslararasılaştırılmış okul-işletme işbirliğini teşvik eder.

Ziyaretçi

Merkez faaliyetlerinin hizmet verdiği ziyaretçiler şunları içerir:

 • TÜİS lisans ve lisansüstü öğrencileri;
 • TÜİS öğretim üyeleri ve idari personeli;
 • Akademisyenleri, sanatçıları, bilim adamlarını ve araştırmacıları ziyaret etmek;
 • Merkez programlama ve sergilere profesyonel ilgi duyan Şangay ziyaretçileri.

İstatistik

2018'de USST, Şanghay'da “üst düzey bir yerel yüksek öğrenim kurumu”nun inşası için bir pilot birim oldu. Toplam alanı yaklaşık 700.000 metrekare olan USST'nin Yangpu Kampüsü ve Fuxing Kampüsü olmak üzere iki kampüsü vardır. 25.700'den fazla tam zamanlı öğrencisi olan (yaklaşık 16.700 lisans öğrencisi ve 9.000 lisansüstü öğrencisi) 17 okul, kolej ve bölüm bulunmaktadır. 2.390 öğretim üyesi ve personelinden 11'i Çin Bilimler Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi (yardımcı akademisyenler dahil) akademisyenleri, 78 ulusal düzeyde yetenek, 155 il veya bakanlık düzeyinde yetenek, 826 kıdemli unvanlara sahip öğretmen ve 256 doktora danışmanı.

Mühendislik ve Bilgisayar Okulu, Diller, Eğitim ve Kültürler Okulu, uluslararası öğretim geçmişine ve %80'den fazlası 20 farklı ülke ve bölgeden doktoraya sahip 110'dan fazla personelden oluşan yüksek nitelikli bir akademik ekip tarafından. Şu anda, yaklaşık 1.400 tam zamanlı lisans öğrencisi ve yaklaşık 27 ülke ve bölgeden 70'in üzerinde uluslararası öğrenciye sahiptir.

  Konumlar

  • Shanghai

   No. 1195 Middle Fuxing Road, 200031, Shanghai

   sorular