Keystone logo
University of Essex BA Finansal Ekonomi
University of Essex

BA Finansal Ekonomi

Colchester, Birleşik Krallık

Request duration

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

BA Finansal Ekonomi

'Kredi krizlerine' ne sebep olur ve etkileri ekonomiye nasıl yayılır? Sterlin'in ABD Doları veya Euro'ya göre değerini ne belirler? Borsa fiyatları varlık fiyatlarını nasıl etkiler? Finansal olaylar nadiren manşet haberlerinden uzaktır. Gelir, istihdam, fiyatlar, mülk değeri ve ipotek maliyeti dahil olmak üzere günlük yaşamın neredeyse her yönünü etkilemek için finans sektörünün çok ötesine uzanan bir etkiye sahiptirler.

Kursumuz, finansal kurumlar (bankalar gibi), finansal piyasalar (borsa gibi) ve finansal araçlar konusundaki çalışmanıza uygulanan ekonominin temel ilkeleri üzerine inşa edilmiştir. Ekonomi ve matematiğe kapsamlı bir girişin yanı sıra nicel araştırma yöntemleri konusunda eğitim alırsınız.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere finansal ekonomi ile ilgili bir dizi konu arasından seçim yaparak ekonomik sorunların matematiksel ve istatistiksel analizini ve finansal sistemin nasıl çalıştığını incelersiniz:

  • Muhasebenin temelleri
  • İş stratejisi ve rekabet
  • Sermaye piyasaları
  • Finansal yenilikler ve yeni işlem medyası biçimleri
  • Tahviller ve sözleşmeler

Ekonomi ve ekonometride araştırma gücü açısından Birleşik Krallık'ta 4. sıradayız (Times Higher Education araştırma gücü ölçümü, Research Excellence Framework 2021).

Finans dünyasının insanlar, iş dünyası ve hükümet üzerinde etkisi vardır. Finansal ekonomi okumak, size ekonomide bir temel sağlar, finansal sistemin nasıl çalıştığına ve hayatımızı nasıl etkilediğine dair derin bir anlayış geliştirir. Kursumuzu okuyarak, finansal ekonomi alanında güçlü bir eğitimle mezun olursunuz.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Program teslimatı

Okul Hakkında

Chat with students

sorular