Keystone logo
University of Doha for Science and Technology

University of Doha for Science and Technology

University of Doha for Science and Technology

Tanıtım

Biz Kimiz

College of the North Atlantic – Qatar (CNA-Q), Katar Ulusal Vizyonu (QNV) 2030'un iddialı ve vizyoner hedeflerini karşılamak için oluşturuldu. CNA-Q, Katar Devleti ile Kanada'daki Kuzey Atlantik Koleji arasındaki bir ortaklıktır. .

172173_3_theCnaqStory.jpg

Eylül 2002'de resmi olarak açıldık. CNA-Q, Devletin kendi çalışma alanlarında uygulamalı eğitim almış mezunlara olan ihtiyacını karşılıyor. Katar'daki üçüncü en büyük lise sonrası kurum olan CNA-Q, 2019-2020 Akademik Yılında şu anda 3.545'ten fazla tam zamanlı öğrenciye sahiptir ve 6.473 öğrenciyi mezun etmiştir.

CNA-Q, Katar Eyaletinde teknik ve mesleki eğitimde Mükemmellik Merkezi olarak tanınmaktadır. Mühendislik Teknolojisi ve Endüstriyel Ticaret, Sağlık Bilimleri, İşletme Yönetimi ve Bilgi Teknolojisi, Akademik Eğitim ve Hazırlık Programı alanlarında 30'dan fazla programa kayıtlı 3.545'ten fazla tam zamanlı öğrenciye etkileşimli akademik ve ortak müfredat programları sunuyoruz. Buna ek olarak, yüzlerce öğrenci her yıl bir dizi sürekli ve mesleki eğitime kaydolmaktadır.

CNA-Q'da öğrenim, buraya gelenler için dönüştürücü bir deneyimdir: Kolej, deneyimsel ve uygulamalı yöntemlere dayanan ve son teknoloji tesislerde endüstri ve akademik uzmanlar tarafından öğretilen istisnai öğrenci merkezli öğrenimiyle tanınır.

Newfoundland ve Labrador, Kanada'daki Katar Eyaleti ile Kuzey Atlantik Koleji arasındaki gururlu bir ortaklık olan CNA-Q, 20'den fazla ülkeden gelen öğrencilere benzersiz bir eğitim deneyimi sunuyor. İşletme Yönetimi ve Bilgi Teknolojisi, Mühendislik Teknolojisi ve Sağlık Bilimleri alanındaki diploma programlarına ek olarak, CNA-Q çok çeşitli öğrenci etkinlikleri ve kulüpleri sunmaktadır.

2002'den beri CNA-Q, işgücüne yerel olarak girmek ve Katar'ın 2030 Ulusal Vizyonuna katkıda bulunmak için 6.473'ten fazla öğrenciyi mezun etti.

172207_cnq2.jpg

Vizyon ve misyon

CNA-Q, Katar Eyaletinde teknik ve mesleki eğitimde Mükemmellik Merkezi olarak tanınmaktadır. Mühendislik Teknolojisi ve Sanayi Ticareti, Sağlık Bilimleri, İşletme Yönetimi ve Bilgi Teknolojisi, Akademik Eğitim ve Hazırlık Programı alanlarında 30'dan fazla programa kayıtlı 3.200'den fazla tam zamanlı öğrenciye etkileşimli akademik ve ortak müfredat programları sunuyoruz. Buna ek olarak, yüzlerce öğrenci her yıl çeşitli sürekli ve mesleki eğitim programlarına kaydolmaktadır.

Vizyonumuz

CNA-Q, uygulamalı teknik ve mesleki eğitim ve öğretim için tercih edilen ulusal yüksek öğretim kurumudur.

Görevimiz

CNA-Q, Katar'ın gelişen ekonomisi için işverenlerle ortaklaşa uluslararası kabul görmüş teknik ve mesleki eğitim ve öğretim sağlayan ulusal bir yüksek öğrenim kurumudur.

Degerlerimiz

 • Herkesin öğrenme ve gelişme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz.
 • Öğrencilerin hem profesyonel hem de kişisel olarak potansiyellerini fark etmelerini sağlayan özgün öğrenmeye değer veriyoruz.
 • Öğrenci başarısını artırmaya ve paydaş ihtiyaçlarını karşılamaya odaklandık.
 • Saygı, dürüstlük ve şeffaflıkla çalışırız.
 • Hevesli, kararlı ve motiveyiz.
 • İşbirlikçi, empatik ve birbirimizi destekliyoruz.
 • Merak ve yeniliğe değer veriyoruz.
 • Birbirimizi sorumlu tutuyoruz.

172206_cnq1.JPG

Konumlar

 • Doha

  Arab League Street,24449, , Doha

  sorular