Keystone logo
University of Aruba

University of Aruba

University of Aruba

Tanıtım

University of Aruba Hakkında

University of Aruba (UA), Aruba ve çevresindeki bölgelere yüksek öğrenim, araştırma ve sosyal hizmetler sunan modern bir üniversitedir. Aruban topluluğuna yerleştirilen UA, Karayipler, Avrupa, Latin, Asya ve Amerikan kökenli ailelerin öğrencileriyle, Aruban kültürünün yapısını oluşturan kültürel çeşitlilikte bir modeldir. Mevcut dört Fakülte ve çeşitli Üniversite Merkezleri, akademik tartışmaya katkıda bulunmak, Aruba'nın sürdürülebilir kalkınmasına katılmak ve eleştirel açık fikirli düşünmeyi teşvik etmek için çaba göstermektedir. Bu hizmetleri sağlamak, UA'nın Aruban topluluğuna geri verme misyonunun kritik bir parçasıdır.

121313_CopyofUA2015-509.jpg

Öğrenci nüfusu gibi, UA'daki öğretim elemanları da Aruba'dan ve yurtdışından çok sayıda özel alimlerden oluşuyor. Birlikte çalışarak, bu yerel ve uluslararası alimlerden oluşan ekip, UA'ya katılan yaklaşık 700 öğrencinin akademik büyümesini teşvik ediyor. Ek olarak, hem fakülte hem de öğrenci gelişimini teşvik etmek için UA, samimi ve destekleyici UA personeli tarafından sağlanan bir dizi kritik idari, tesis ve bireysel hizmetler sunmaktadır.

UA, Hukuk Fakültesinin (FdR) başlangıcı UA'nın akademik büyümesinin başlangıcını işaret ettiği zaman, köklerini 1988 yılına kadar takip ediyor. 1993 yılında, şimdi UA'nın en büyük fakültesi olan Muhasebe, Finans ve Pazarlama Fakültesi (FEF) başladı, bunu 2005'te Ağırlama ve Turizm Yönetimi Çalışmaları (FHTMS) izlemiştir. UA'nın en yeni ek bölümü 2009 yılında başlayan Sanat ve Bilim (FAS). Önümüzdeki yıllarda, UA hem yerel hem de uluslararası öğrencilere son derece derece programlar sunarak genişlemeye devam etmeyi umuyor.

Vizyon

Öğrencileri sürdürülebilir ve dinamik bir gelecek için eğiten yüksek kaliteli öğretim ve ilgili araştırmalarda lider olarak ulusal, bölgesel ve uluslararası olarak tanınan istisnai bir yüksek öğretim ve araştırma enstitüsü kurmak. Olanakları, özgürlükleri ve kişisel ve sosyal sorumlulukları vurgulayan ve destekleyen bir yer olmayı hedefliyoruz.

Misyon

Öğrencilerin ve mezunların yeteneklerini dinamik ve sürekli değişen dünyaya katılma yeteneklerini geliştirmek için kaliteli araştırma ve yüksek öğrenim yürüten ve sunan ilham veren insanları bir araya getirin; Topluluğun yaşam kalitesine olumlu katkıda bulunmak.

Degerlerimiz

University of Aruba en iyi eğitimci ve araştırmacılar olmak için açıklık, kişisel ve sosyal farkındalık, işbirliği, farkındalık, mükemmellik, erişilebilirlik ve yenilikçiliğe değer veriyoruz.

Uluslararası Öğrenciler: UA'da okumanın faydaları

University of Aruba okumanın faydaları:

 • Küçük Sınıflar;
 • Multimedya Olanakları;
 • İnteraktif ve Kişisel Rehberlik;
 • Takım Çalışması ve Saha Projeleri;
 • Öğrenci Yaşamının Sosyal Yaşam ve Toplumsal Çalışma ile Birleşmesi;
 • Aktif Öğrenci Grubu, Etkinlikler ve çok daha fazlası.

Uluslararası bir öğrenci olarak yalnız değilsiniz: uluslararası sınıflarımız ve uluslararası çalışanlarımızla gurur duyuyoruz.

Üniversite, uluslararası öğrencilere kayıt, vize başvuruları, barınma ve diğer idari konularda yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

121767_IMG_9793.jpg

UA ile iletişime geçin

UA'nın ana kampüsü, Oranjestad şehir merkezinde, mağazalara, restoranlara ve plajlara yürüme mesafesinde merkezi bir konuma sahiptir. Öğrenciler, tarihi ve güzel de La Salle Binasında bulunan ana kampüsün havasını yaşayabilirler. Her sınıf moderndir, eğitmenlere ve öğrencilere eğitimde mükemmellik sunmak için en son teknolojileri sunar. Son zamanlarda, UA öğrencilere çevrimiçi eğitim için fırsatlar sunmaya başlamıştır. Ayrıca ana kampüste genişleyen bir Kütüphane ve tam donanımlı bir Bilgisayar Merkezi / Sınıfı bulunmaktadır. LG Smith Bulvarı'ndaki APEX'teki uydu binamız, akademik büyümeyi, eğitimi ve araştırmayı teşvik eden bir dizi Merkez ve Büroya ev sahipliği yapmaktadır.

Bu UA Merkezleri ve Ofisleri, UA'nın akademik mükemmellik için Karayipler'de lider olmasına yardımcı olmaktadır.

Kampüs Özellikleri

  kabul

  Konumlar

  • Oranjestad

   J. Irausquinplein,4, , Oranjestad

  sorular