Keystone logo
Université Catholique de Bukavu

Université Catholique de Bukavu

Université Catholique de Bukavu

Tanıtım

L’Bukavu Katolik Üniversitesi (UCB) Derneği, makyaj önde gelen üniversitelerinden biridir Demokratik Kongo Cumhuriyeti. ili başkentinde bulunan Güney KivuPatrice Emery Lumumba ülkenin doğu bölgesi, özel hukuk üniversite eğitiminin kurum Ekselansları Monseigneur Aloys MULINDWA Mutabesha, Bukavu Başpiskoposu kararı ile 21 Kasım 1989 oluşturuldu.

onun kanunları 807-814 Canon Kanunu'ndan ve Apostolik Anayasa Ex Corde Ecclesiae altında, 15 Ağustos 1990 Katolik üniversite ve yüksek enstitüleri ile ilgili,UCB Bir ezici sosyal amaçlara eğitimle parlar Kivu bölgesindeOnun öğrencileri en iyisini sunan orta dereceli okullar ağı ile. Yasalara göre, bu sipariş numarası ESURS temelinde faaliyet / CABMIN / Yüksek Eğitim, Üniversite ve Bilimsel Araştırma Bakanı 1231-1291; Sipariş No ESURS / CABMIN / onun tarafından verilen diplomaların onaylı ve tanınan 175/95 A5 /; Taraflar anlaşmaya Kararname No 06/106 12 Haziran 2006 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından imzalandı. ülke 02 Nisan 2008 tarihinden itibaren Yüksek Öğrenim, Üniversite ve Bilimsel Araştırma sayılı 020 Bakanlığının kararı izleyen lisans eğitimi yapmaya yetkili içinde Bukavu Katolik Üniversitesi şu anda birkaç biridir.

yasayla,Bukavu Katolik Üniversitesi aşağıdaki ana hedefleri gözetmektedir:

  • Kongolu entelektüel çerçeveler teşvik etmek ve ülkenin ve özellikle Güney Kivu eyaletinde sosyoekonomik gelişimine katkıda, bütün şekilleriyle bilimin üniversite öğretimini Organize;
  • bilimsel araştırma ve herhangi bir malzeme bilimsel çalışmaların yayını gerçekleştirin;
  • ihtiyaç ve Kongolu insanların kültürüne uyarlanmış bilimsel gelişmenin sağlanması amacıyla ulusal ve uluslararası bilimsel işbirliğini kurulması;
  • Toplumun sorunlarını anlamak çözmek ve dünya uygarlığı Kongolu kültürünün pürüzsüz entegrasyonuna destek getirmek için aktif olarak katkıda genç öğrencileri getir;
  • Bilim ve teknolojide yüksek öğrenim Organize ve hem yerel hem de uluslararası diğer eğitim ve araştırma kurumları ile işbirliği içinde bilimsel araştırma ve bilimsel çalışmaların yayını yapmak;
  • uzmanlık sağlanması ile ilin gelişimi ve ülkeye katkıda bulunun.
etk

L’Bukavu Katolik Üniversitesi yoluyla nitelikli eğitim düzenlemektedir onun Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi (Finansal Yönetim, Kırsal Ekonomi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) sağ (Kamu Özel ve Yargı, Ekonomik) tıp (Genel, ameliyat ve doğum, tıpta uzmanlık, Pediatri, Cerrahi ve Jinekoloji) Tarım Bilimleri (Bitkisel ve Toprak Bilimleri) bilim (Bilgisayar Bilimi) Sosyal Bilimler. bir Mimarlık ve Şehircilik Fakültesi öğretim yılı 2017-2018 çalışmak.

Üç bin kırk altı (3046) Öğrencilerin yüz yirmi yedi (1827) erkek ve biri bin 219 (1219) kadınlara öğretim yılı 2016-2017 bin sekiz tüm döngüler kayıtlı bulunmaktadır. Bir akademik personel, yılda bilimsel artan tam zamanlı eğitim vermektedir. Bir idari, teknik ve tecrübeli işçi temel hedeflerinden katkıdaüniversite. Şu anda sürekli hizmetlerinde kalıcı kalite arayışında iyiye tesisleri vardır. dersler kampüste gerçekleşecek Bugaboiçin Kalamboiçin Karhale ve duvarları içinde İl Genel Hastanesi Bukavu Referans amfitiyatro yeri Tıp Fakültesi. personel ve öğrencilerin taşınması için uyarlanmış bir hadde ürünü kendi sisteminin genel bilgisayarlaşma, yabancılara ayrımcılık ve sonuçlar için yönetmek olmadan herhangi milli olarak eğitimin açılış onları bir kurum yapmak ili ve ülkedeki referansı.

üniversite çalışma koşullarına yanıt Bir eğitim çerçeve öğrencilerin daha iyi teorik öğrenme ve pratik hem geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. öğrenci ve personel için ücretsiz bir hizmet, 38295 üzerinde ciltten kütüphane, A bilgisayar merkezi Bukavu Başvurusu İl Genel Hastanesi tarafından yönetilenBukavu Katolik Üniversitesiortaklaşa Dünya Bankası ve Kongolu hükümeti tarafından finanse edilen memurların eğitimi için Mükemelliyet Merkezi, 100 ha çiftlikleri Kavumu ve 60 hektar Mulume-Munene, kademeli olarak kampüs inşa edilmiştir 80 hektarlık bir alanı Kalambo bir referans UBC oluşturmaktadır.

CEGEC (Afrika Büyük Göller Bölgesinde Yönetimi ve Çatışma Önleme Çalışması ve Eğitim Merkezi - Hukuk Fakültesi), CEGEMI (Araştırma ve madencilik sektöründe yönetim uzmanlığı için Merkez), CERDHO (haklar insan ve uluslararası insancıl hukuk araştırma Merkezi) CEFOSAR (çalışmalar ve üreme sağlığı eğitimi için Merkez), CREBAC (Biyoetik Merkezi) CAPPA (Destek Merkezi tarımsal üretimin teşviki), KURŞUN (geliştirme uygulanan iktisat için Laboratuar), KOBİ-Start Birimi (Yönetim Birimi Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler cinsinden), ITADES (Tedavi Enstitüsü ve istatistiksel veri analizi ) ... araştırması bölgesel ve uluslararası boyutta merkezleri ve araştırma alanı ve öğrenme Üyesi olan Katolik Uluslararası Üniversiteler Federasyonu (IFCU),Agence Universitaire de la Frankofon (AUF),Afrika Üniversiteler Birliği (AAU)Üniversiteler ve Afrika ve Madagaskar Enstitüleri Katolik Amirlerinin Birliği (ACUHIAM),Bukavu Katolik Üniversitesi UTTE ve CIALCA RUFORUM olarak yerel, bölgesel ve uluslararası bu tür birkaç ortağa sahiptir. Süper Lacus Ac Montes splendens,Bukavu Katolik Üniversitesi Yukarıdaki yirmi yedi görkemli Kivu Gölü yıldır ve tepeler için parlar. Şimdi her alanda yurtiçinde ve yurtdışında hem de gereklidir kendi meyve Proud, ön satırlarda tutmak için kaliteli bir üniversite eğitimi için arayışı devam ediyor.

mükemmellik arayışı, en iyi gelecek henüz!

bizim kampüs

Bukavu Katolik Üniversitesi Bugabo de dahil dört Yerleşkelerine onun öğretilerini organize Karhale, Kalambo ve Bukavu referans İl Genel Hastanesi Bunun söyledi.

Kampüs Bugabo

Bugabo tepesinde, şu anda rektör, rektör yardımcısı, Genel Müdür ve Merkez Kitaplığı dahil Yönetim Merkezi ofisleri barındıran bir muhteşem tarihi yapıdır. onun yenilenmiş ek bölümünde Kanun ve Ekonomi memurların eğitiminde hem de öğretim mezunu Mükemmellik Merkezi'ni çalışır. Katolik Başpiskoposu, Üniversite orada onun öğretilerini organize 1989 yılında yaratılmasına taşınmaya karar olarak ve sübvanse okulların Koordinasyon sonraki koltuğu - Aziz Therese - O eski günlerde bir Şapel oldu.

etk

Kampüs Karhale

Biraz daha yukarı aynı adlı tepede Karhale kampüsü. Eski tıbbi laboratuvar İl, bina iki kattan oluşmaktadır ve bir zemin kat Tarla Bitkileri Fakültesi ve öğrenciler için bir ev evler. Yine Laboratoire Dr. André Lurhuma Zirhimw'abago, cerrahi ve doğum konusunda uzmanlaşmış bu cesur doktor ve araştırmacı anısına Haziran 1995 yılında öldü söyledi; Bu bina derslikler, Tarla Bitkileri araştırma laboratuarları ve Biyoloji ve Tıpta ilhak amfitiyatro karşılama birinci sınıfları içerir.

1

amfitiyatro Stanislas Haumont

Bu Bukavu Referans İl General Hospital hakkı başka öğrenme sitesidir kaplar. Tıp Fakültesi çalışan ve dersler hastaneyi uygulamak gibi Bukavu Katolik Üniversitesi tarafından yürütülen HGPRB kullanır edilir. Bölümü'nde dersler veren Profesör de il ilgi Bu hastanede bakım yönetiminde katılmaktadırlar.

2

Kampüs Kalambo

3

Kalambo sitesi 80 hektarlık oluşur ve Bukavu Katolik Üniversitesi geleceği önümüzdeki günlerde tamamen yerleşmek denilen temsil eder. Göl Kivu bakan bir tepede Bukavu kasabasına yaklaşık yirmi kilometre yer alan büyük bir proje devam etmektedir. üniversite kompleksi açısından zaten iki ana binayı her konut öğretim yılı 2013-2014 beri orada kurulan Ekonomi, Hukuk ve Fen Fakülteleri tamamlandıktan inşa edilecek; öğrenciler için ev ve UTTE ile işbirliği içinde bir agronomy laboratuvarın.

Konumlar

  • Bukavu

    Bugabo 02, Av. de la Mission, Commune de Kadutu Bukavu RD Congo , , Bukavu

sorular