Keystone logo
Universidade do Vale do Sapucaí (UNIVÁS)

Universidade do Vale do Sapucaí (UNIVÁS)

Universidade do Vale do Sapucaí (UNIVÁS)

Tanıtım

BARROS CARLOS Laraia - DEAN GÖRE KELİMELER

Desire, başlangıçta, teşekkür ve övgü Allah, onun merhameti, bana hayat ve güç lütuf vermiş, yetmiş arkadaşlarım, biz verilmiş olan misyonu ile burada varsayarak, tamamladı. şimdi başlıyor bu misyon, o, Allah her zaman mevcut olan ve onun Kutsal Ruh'un bize aydınlatmak ve bize Sapucai Vadisi Üniversitemize sorumluluk, kemer sıkma, özveri ve gayret iyi hizmet etmek bilgelik ve tevazu verir.

Bu vesileyle, ben bu kurumun yönetiminde beni önce kim başından itibaren, inşaat, bir öngörülen hayalperestler grup ve Üniversite doğurdu ilk kurs oluşturulmasını gerçek onların değerli katkı verdi herkese saygılarımı .

Yıllar geçtikçe, harcanan kim her azim, idealizm ve özveri ile yaptığı kararlı bir katkı ve adım adım verdi tarihimizin kahramanları vardı.

Onur ve geçmiş bir görev daha fazladır saygı, ancak o zaman yaşayabiliriz çünkü mutlak bir zorunluluk, bu deneyimleri ve biz mirasçılar olmak üzere elde edilen başarıları, topraklı. Bize miras büyük mirası onların geleceklerini inşa etmek için bilgi arayan buraya gelen herkes için kaliteli bir eğitim sunmak için faaliyet gösterdikleri topluma taahhüttür. biz taviz vermeyecek Bu taahhüt, bizim bayrak ve yaptığımız işin varlık sebebini yapmak.

davetini kabul Profesör Benedito Afonso Pinto Haziran sayesinde bir kelime bu misyonu birlikte olmak. Bir öğretmen ve akademik yönetici olarak görev yaptığı kabul deneyim son derece yararlı olacak ve ben o biz bilge danışmanı, onun ağırlığı ve bu Üniversite için yaptığı yadsınamaz sevgi ile, almak zorunda kararlara yanımda olacağını kesinlikle eminim.

Manifesto da derhal bir davet daha memnuniyetle öğretmeni Andrea Domingues Antonio Homer Öğretmenler Toledo Kaya ve William Newton Carrozza, teşekkür, benim çağrı yanlısı fonksiyonlarını işgal, bizim yönetimin ön hattını telafi etmek için rektörler. Biz sevinç ve zorluklar anları paylaşmak olacaktır. Biz olumsuzluklar, sert rüzgarlar ve azgın dalgaları ile rastlamak mümkündür. Biz bize lavabo yapmak niyeti ile denizkızı şarkıları duyabilirsiniz. Ama, karşı karşıya ve üstesinden gelinmesi gereken herhangi olmadığını bize, engelleri ateş izin vermeyin. Akademik topluluk ve toplum sıkı çalışma, bağlılık, dürüstlük, basiret ve özveri bizi bekliyor ve bu bizi yatırılır biz güven karşılığında sunabilir azından.

Biz "entegrasyon" himayesinde seçildi. Biz onun başkan ve yönetim kurulu ile, gözlerini geri vermeden ekonomik bir rahatsızlık durumu tersine çevirmek için bir Herkül çaba gösterdi ve, Sapucai Vadisi, Yükseköğretim Vakfı ile entegre çalışması ve uyum içinde yapmak niyetinde Üniversitemizin en önemli ihtiyaçlarını eylemleri. Biz de o çıkar ki bizim kurum oluşturan çeşitli dersler arasında olduğu gibi izole bölmelere parçalanmış, Merkezi Ünite ve Birim Fatima arasında gerçek bir entegrasyon önermek istiyorum, ancak çeşitli sektörler diyalog var ve üniversite gerçek anlamda tamamlamak olduğunu. Üniversite, öğretim, araştırma ve yayım temelleri iç içe olan ve elde edilecek amaçları doğrultusunda yerine getirildiğini. Ama bu entegrasyon aslında gerçekleşir ve böylece hangi yolları takip etmek? Ben cevap İspanyol şair Antonio Machado tarafından verilen tercih: "Caminante, hiçbir saman yolları, se hace camino al andar" - Walker, hiçbir yol yoktur, yol yürüme ile yapılır.

Çalışanlar ve öğretmenler, yatırılan bize güven oyu için en içten teşekkürler. Sen, tarihimizde oynadığı devam etmek için tüm coşku her özveri, bizim çaba başarısına bağlıdır. Biz aynı gemideyiz birlikte ve sadece biz onların düşeni yapmak için her sorumluluğunun farkında olup olmadığını bizim bakım çocuklarını teslim etmek toplum için, cesaretle, güvenli bir liman çalışmaları, etik ve saygı sevgi alacaktır.

Canım, öğrenciler! Tüm Bunun nedeni vardır. Bu Üniversitesi'nin amacı onlara giderek daha rekabetçi işgücü piyasasında toplumsal hareketlilik ve dahil edilmesi için kendi arzusu yanıt bir eğitim vermektir. Hatırlamak Paulo Freire, onlara onları eleştirel ve yansıtıcı onların sorunlarla karşı karşıya yapmak dönüştürücü bir eğitim sunmak istiyoruz. Sen sadece destekleyici bu süreç içerik olmamalıdır, ama gururlu, üniversitemizin aktif katılımcı aşınma ve gömlek UNIVAS adı üzerinde damgalama için. gençlerin coşku ve heyecan hiçbir solma terk etmek önemli maddeler, öğretmenler ve liderler, özveri ve günlük zorluklarla karşı karşıya cesaret vardır. Bize hayallerini ve ideallerini paylaşmak için izin belki uykuda ideallerimizi ve hayallerimizi uyanış. Bize sizin gençlik tarafından enfekte olsun.

sevgili eşim ve çocuklarım Marilda Carlos Alexander, Ana Claudia, Ana Carla ve Mauricio, benim kızlarım Ana Luiza ve Lidiane, benim de Marcelo ve Everton, sürekli teşvik ve koşulsuz destek için benim şükran için. Benim torunlarıyla Anna Giulia, Ana Clara ve Isabela Maria, en neşeli ve gürültülü benim yetmiş yıl yapmak için teşekkür ederiz. Bu ev sıcaklığını, yeni bir gün her sabah enerji doldurmak ailesi, oturma, biz çalışmaya hazırız.

Ben onurumu ve benim doğrudan raporlar, önümüzdeki dört yıl boyunca bizim devamsızlıklar için hoşgörü hediye egzersiz olmalıdır yanlısı rektörleri, ailelerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Neyse, ben onların varlığı ile bizi onurlandırdı olanların hepsi teşekkür ve esaslı bizim için beklemek mevzuat ve yönetmeliklere yönetim çalışmaları, şeffaflık, etik ilkeleri, uyum onlara ve makyaj tüm haysiyetine saygı istiyorum Sapucai Vadisi sevgili Üniversitesi.

Tanrı her zaman bizimle olduğunu ve hepimizi arasında barış ve uyum ekicileri olmasını sağlar.

Teşekkür ederim.

TARİHİ Sapucai Vadisi Üniversitesi (UNIVAS) Yükseköğretim Vakfı Vale tarafından yapılmaktadır Sapucai (FUVS) yok. Bu 3 Eylül 1965 tarihinde kurulmuştur, ve varlığı boyunca 10.000'den fazla profesyonel eğitim vermiştir. Her zaman, işgücü piyasasının mevcut taleplerine öğrencilerinin beceri bilgi ve gelişme üretimi uyumlaştırılmasını amaçlayan Lisans ve Lisansüstü düzeylerinde eğitim verilmektedir. Toplamda 16 lisans dersleri, 33 Yüksek Lisans Lato Sensu programı (uzmanlık ve MBA), 03 yüksek lisans ve 01 doktora vardır.

UNIVAS ülkenin iki önemli karayolları kıyısında, güney Minas Gerais, Pouso Alegre şehrinde bulunan, Fernão Dias Yolu (BR-381) ve Karayolu Juscelino Kubitschek (BR-459), erişimin stratejik alan üretim ve tüketim ülkenin üç büyük merkezler (São Paulo, Belo Horizonte ve Rio de Janeiro). şehir hala Brezilya'da hayatının en iyi kalite göstergelerinden biridir. Bir, endüstriyel, ticari ve eğitim merkezidir ve Hidrominerais Resorts, Circuito das Malhas ve Elektronik Vadisi yakındır.

sağlık UNIVAS tarafından sunulan eğitim büyük bir avantajı, bir üniversite hastanesi sahip olmaktır. Hastane das Clinicas Samuel Libânio (HCSL) of Minas Gerais güneyindeki 54 belediyede bir referanstır ve bin 2 milyondan fazla 600 kişilik bir tahmini nüfusa hizmet vermektedir. www.hcsl.edu.br UNIVAS. Öğretimde Mükemmellik. Yaşam için eğitim.

Konumlar

  • Pouso Alegre

    Av. Cel. Alfredo Custódio de Paula, 320 CEP 37550-000 | Pouso Alegre | MG, , Pouso Alegre

    programlar

    sorular