Keystone logo
Universidade do Vale do Paraíba (UNIVAP)

Universidade do Vale do Paraíba (UNIVAP)

Universidade do Vale do Paraíba (UNIVAP)

Tanıtım

Paraíba Vadisi Üniversitesi - 1992 yılında MEC tarafından tanınan Univap, bir topluluk kar amacı gütmeyen, öğretim, araştırma ve uzantısıdır. Univap tarihi Paraíba Vadisi hukuk Fakültesi kurulması ile 1954 yılından itibaren başladı.

Sonra diğer fakülteler hızla çok sayıda sanayi gelişiyle birlikte büyüyen başta São José dos Campos bölgenin ihtiyaçlarına, nedeniyle ortaya çıkmıştır. Bugün Üniversitesi Hukuk Okulları, Sağlık Bilimleri, Mühendislik, Mimarlık ve Kentsel Planlama, Eğitim ve Sanat ve Sosyal Bilimler ve İletişim tarafından yönetilen bilginin çeşitli alanlarda, 40'dan fazla yüksek lisans programları vardır. Bir üniversite olarak da Sürekli Eğitim ve Lisansüstü Strikto sensu, altı yüksek lisans programı ve üç doktora dereceleri sunmaktadır.

Univap Üniversitesi en büyük altyapı Kampüsü Urbanova en vardır: Araştırma ve Geliştirme (IR-GE) Enstitüsü, 44 laboratuarları sağlar, yüksek hassasiyet ve kesme kenarı cihazları ile donatılmış; Serpentarium toplayan Doğa Study Center, Kelebek Bahçesi ve Fidanlık Şifalı Bitkiler ve Astronomi ve Uzay Fiziği Gözlemevi. Şu anda üç São José dos Campos (Urbanova ve Castejón) kampüsleri, 2 ve Campos 1 Jordao (Platanus) do vardır.

Konumlar

  • São José dos Campos

    Avenida Shishima Hifumi, 2911 - Urbanova São José dos Campos - SP CEP: 12244-000 , 2911, São José dos Campos

    programlar

    sorular