Keystone logo
Universidade do Oeste Paulista (UNOESTE)

Universidade do Oeste Paulista (UNOESTE)

Universidade do Oeste Paulista (UNOESTE)

Tanıtım

Eğitim ve Kültür Derneği Prudentina (APEC), Batı Paulista Üniversitesi (Unoeste) sponsoru, SP (Presidente Prudente yükseköğretimin sıkıntısı karşılamak için Agripino öğretmen Oliveira Lima Filho ve Ana Cardoso Maia de Oliveira Lima rüya doğdu ) ve bölgesi. Mayıs 1972 yılında bu eğitimciler Milli Eğitim Kurulu'ndan Sanat, Fen, Edebiyat ve Presidente Prudente Eğitimi (Faclepp) Fakültesi çalışması için izin başvurusu ile geldi.

O yıl Ağustos ayında Konsey tarafından yetkilendirilmiş ve 3 Ekim 1972 Başkan Emilio Medici Garrastazu üzerinde, ilk üniversite APEC, Faclepp oluşturarak, Kararnamesi 71190 imzalandı. Daha sonra sunulan 350 yerler için yarışan 536 aday ile APEC ilk kemiği yapıldı. 21 Ekim 1972 tarihinde, Piskopos piskopos Dom José Gonçalves da Costa Mesih'in geçici Kral Koleji tesislerinde Faclepp açılış ders teslim edildi.

Hemşirelik, Eczacılık, Fizyoterapi, Tıp, Diş Hekimliği, sevk, klinik ve yerleri gibi laboratuarlar ve Gym: nedeniyle Agripino ve Ana Lima ve bilginin diğer alanlar için büyük talep ideallerine, sonraki yıllarda sağlık kolejleri doğmuş Spor. İnşaat Mühendisliği, Bilgi Teknolojileri ve diğer birçok üst derslerin Sonra fakülteler. Bongiovani Garden (şimdi University City) yüksek hızlı Unoeste kampüs I içeren binaların kompleksi ortaya çıktı.

Kaliteli eğitim ve yaşam rehberliğinde, APEC kadar yükseliyordu. 1987 yılında Tarım Bilimleri, İnsani ve Sosyal Uygulamalı alanlarında kurslar, Presidente Prudente Limoeiro Mahallesi'nde Raposo Tavares karayolunun km 572 at, kampüs II doğdu. Aynı yıl, bir bakanlık kararnamesi 83 / MEC üniversite olarak Unoeste tanıdı - o başlıkla batı São Paulo'da tek özel yüksek öğretim kurumudur beri.

Teknolojik ve insan üniversite yanı sıra malzeme yapıları, yüksek kalite ile her zaman çarpılır. Yüksek öğrenim, bilimsel araştırma ve vatandaşlık sürekli uygulanması için pavyonlar, klinikler, Veteriner Hastanesi, Deneysel Farm, laboratuar binaları, tarımsal merkezleri, hayvancılık ve diğer alanlarda çıkık. Başka ilgili veriler: APEC yönü daima son derece yetkin uzmanları var, birçok günümüze kadar baştan öğretim / idari personelin parçasıdır.

Konumlar

  • Presidente Prudente

    Rua José Bongiovani, 700 - Cidade Universitária, Presidente Prudente - SP, 19050-920, Brazil, , Presidente Prudente

    programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular