Keystone logo
University of the West

University of the West

University of the West

Tanıtım

Quetzaltenango'da, öğrencilerini özgürlüğe dayalı bir felsefeyle eğitmek olan, yüksek akademik düzeyde özgür, barışçıl bir toplum inşa etmeyi amaçlayan ve aynı zamanda öğrencilerini hazırlayan kariyer sunmaya meyilli bir üniversite oluşturmak için. Öğrencilerin geleceğin zorluklarıyla yüzleşmeleri için, El Alto şehrindeki Francisco Marroquín Üniversitesi'nin uzantısı 1994 yılında kuruldu.

University of the West Üniversitesi, Quetzaltenango'dan çekildiğinde Francisco Marroquín Üniversitesi'nin uzantısının doktrinsel yöneliminin devamı olacaktı. Kurulması için mütevelli heyetini oluşturan ve yetkilendirilmesi için ilgili prosedürleri başlatan bir grup Quetzaltecan iş adamı ve profesyoneli tarafından kurulmuştur.

Bazıları UFM'nin eski öğrencileri ve profesörleri ve üniversitenin ekonomik bağımsızlıkla yönetmek ve yönetmek için atandığını söyleyen Yüksek Konsey üyeleriydi. Universidad de Occidente Merkez Karargahının kurulması için arsa alımı başlar ve buna paralel olarak, Guatemala Şehri'nde ve Escuintla, Suchitepéquez, Retalhuleu, Huehuetenango ve San. San Marcos Pedro bölümü. Quetzaltenango şehrinde 2010 yılında Yüksek Özel Öğretim Kurulu'nun faaliyetine izin vermesiyle faaliyetlerine başladı ve 3 Mart 2010 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlandı.

Üniversitenin misyonu, insanlığın maddi ve manevi ilerlemesine katkıda bulunmak için insan yaşamının her alanında kişisel sorumlulukla Özgürlük Felsefesi öğretmek ve yaymaktır.

Konumlar

  • Quetzaltenango

    Avenida Las Americas,9-84, , Quetzaltenango

    sorular