Keystone logo
© UniKL
Universiti Kuala Lumpur- UniKL

Universiti Kuala Lumpur- UniKL

Universiti Kuala Lumpur- UniKL

Tanıtım

Universiti Kuala Lumpur (UniKL), 20 Ağustos 2002'de kurulmuş mühendislik teknolojisinde lider bir üniversitedir.

Tamamı Meclis Amanah Rakyat'a (MARA) ait olan üniversiteye hükümet tarafından Malezya'daki teknik eğitimin statüsünü yükseltme yetkisi verilmiştir.

Ulus, teknik yüksek öğrenim kurumlarından daha fazlasını beklerken UniKL, mezunlarını daha sonra endüstrilerin mevcut talebini karşılayacak güçlü teknolojik bilgi ve zeki girişimcilik becerileriyle yetiştirmektedir. UniKL'in 13 şube enstitüsü çeşitli temel, diploma, lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. 'Tek Enstitü, Tek Uzmanlık' konseptiyle UniKL sadece yükseköğretime değil, aynı zamanda ticarileştirme amaçlı araştırma ve geliştirmeye de katkıda bulunmaktadır.

Malezya Yarımadası'nın dört bir yanında stratejik olarak konumlanmış olan UniKL'nin şube enstitüleri, kendi niş uzmanlık alanlarında çeşitli programlar sunmaktadır. UniKL şu anda toplam 22.372 öğrenciye sahiptir.

Vizyon

Lider girişimci teknik üniversitesi olmak.

Misyon

Girişimci küresel teknoprenörler yetiştirmek.

Paylaşılan değerler

 • taahhüt
 • Bütünlük
 • Takım çalışması
 • Yenilikçilik
 • mükemmellik

UniKL, kuruluşundan bu yana, 2018'in 15. Toplantı Töreni'nde kutlanan 7.998'i mezun olmak üzere 56.293 mezun vermiştir. UniKL mezunları, yerel ve uluslararası arenada kariyerlerini başarıyla kurmuş veya başarılı girişimciler haline gelmiştir.

İstatistik

 • 1 Üniversite
 • 13 Enstitü
 • 2.614 Personel
 • 22.372 Öğrenci Kaydı
 • 26.679 Lisans
 • 370 Usta
 • 274 Sertifika
 • 12 Kampüs
 • > 140 Program
 • > 300 Uzman
 • 2005'ten Bu Yana 56.293 Mezun
 • 28.928 Diploma
 • 42 doktora

UniKL öncü öğrenci grubunun mezun olduğu 2005 yılından bu yana 56.293 mezun vermiştir. UniKL , 2018 yılında Asya'nın en iyi üniversitelerinden biri olarak değerlendirildi ve bölgedeki 7.700 akredite üniversite arasında 351. sırada yer aldı.

  kabul

  UniKL olarak eğitimin insani yönüne daha fazla değer veriyoruz. Bu nedenle, öğrencilere zenginleştirici bir üniversite deneyimi sunma çabamızda cesur, bağımsız ve yaratıcı düşünürler yetiştiren dengeli ve hibrit bir eğitim çerçevesi geliştirdik.

  Akademi ve endüstri arasındaki simbiyotik ve dinamik ilişki, entegre uygulama odaklı müfredatımıza değer katmaktadır. Yenilik odaklı, yüksek gelirli bir ülkeye katkıda bulunabilecek ve bu ülkenin faydalarından yararlanabilecek, kendine güvenen, yaratıcı ve yenilikçi mezunlar yetiştirmek için verimli bir zemin sağlar.

  Vakıf Kabulleri

  UniKL hazırlık programları, öğrenciyi rekabetçi bir üniversite ortamında başarılı olmaya hazırlamayı amaçlamaktadır. Sağlam bir mühendislik temeli ve dikkatle tasarlanmış bir müfredatla öğrenciler, bilimde başarılı olmak için gerekli tüm nitelikler olan estetik, analitik ve üretim becerilerini iyi bir şekilde anlamalarını sağlayacak uygulamalı bir eğitim moduna maruz kalırlar. , mühendislik ve teknoloji alanları.

  Lisans Kabul

  Gelecek, yalnızca teknik açıdan yetkin bir iş gücüne değil, aynı zamanda kendine güvenen, yenilikçi ve girişimci yeteneklere de ihtiyaç duyuyor. Lisans programlarımız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

  Lisansüstü Başvurular

  Lisansüstü Çalışmalar programlarımız, mezunlarını bilgili, yetenekli ve girişimci odaklı küresel girişimci araştırmacılar olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yüksek Lisans ve Doktora programlar tam zamanlı ve yarı zamanlı kurs ve araştırma çalışmalarına dayanmaktadır; burada gelişmiş ve kaliteli lisansüstü programlar ve Uygun Fiyatlar, Yenilikçi Öğrenme ve Öğretme, Çevre, Sektörle İlgili Müfredat ve Öğrenci Yeteneklerini Geliştirme deneyimi sunuyoruz.

  APEL'e Giriş

  APEL (Önceki Deneyimsel Öğrenmenin Akreditasyonu), önceki deneyimsel öğrenmenin Tanımlanmasını, Belgelenmesini ve Değerlendirilmesini içeren sistematik bir süreçtir. APEL süreci, öğrenme ve eğitim yoluyla elde edilebilecek deneyimsel öğrenmenin değerlendirilmesini içerir; yaşam ve iş deneyimleri, toplumsal hizmetler ve edinilen resmi, resmi olmayan ve gayri resmi hobiler.

  Uluslararası öğrenciler

  Uluslararası başvuru sahipleri için, teşvik edici bir öğrenme ortamına katkıda bulunan, çok çeşitli geçmişlere ve kültürlere sahip insanlardan oluşan canlı ve heyecan verici kampüs topluluğumuza gelin ve katılın. Pratik uygulamalı yaklaşımla desteklenen ve girişimcilik değerleriyle zenginleştirilen birinci sınıf eğitim deneyimiyle öğrencilerimizi geleceğin taleplerine hazırlıyoruz.

  İngilizce yeterlik şartı

  Tüm Uluslararası öğrencilerin TOEFL / IELTS'e sahip olmaları gerekir ve aşağıdaki İngilizce yeterlilik sınavını geçen öğrenciler, herhangi bir İngilizce Seviye Belirleme Sınavı (EPT) / İngilizce Hazırlık Programları (EPP) dersinden muaftır.

  Sıralamalar

  Universiti Kuala Lumpur ( UniKL ) – 65 milletten 22.000 öğrencisiyle Malezya'nın devlete bağlı en büyük üniversitesi. UniKL , son QS Asya Üniversite Sıralamasında Asya'da İLK 300 arasında, Times Higher Education Sıralamasında ise Malezya'da İLK 10'da yer almaktadır.

  Öğrenci Görüşleri

  </div>

  Ödüller ve Tanınma

  Gelin, görkemli başarılarımızı birlikte paylaşalım.

  Ülke, teknik bir yüksek öğrenim kurumundan akademik mükemmellik ve pazarlanabilir mezunlardan daha fazlasını bekliyor. Bu, özellikle teknop-girişim dünyasını keşfederek alternatif bir Pathway arayan bağımsız mezunlar yarattığımız uzmanlardan oluşan bir ekip olarak bizim için geçerlidir.

  Entegre profesyonel eğitim ile Teknogirişimciliğe öncülük eden bir üniversite olarak UniKL , sürekli olarak olağanüstü performansı ve ortaklık geçmişiyle ünlüdür. Dünyanın her yerindeki yüzlerce şirket, UniKL ünlü mesleki eğitim programının rakipsiz fırsatlar sunduğunu fark etti.

  Daha fazla bilgi edin:

  • belgeleme
  • Onur listesi
  • Araştırma Başarıları

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Başarının Peşinde

  UniKL öğrencilerini en değerli varlıkları olarak görüyor; bu nedenle öğrencilerimizin gelişimini sağlamak için çeşitli interaktif dersler sunuyoruz. UniKL bulunan etkileyici öğrenim olanakları UniKL mükemmelliğe olan bağlılığının bir kanıtıdır. Bu öğrenme tesisleri, gerçek çalışma dünyasını taklit eden bir ortam yaratmak için en son teknolojilerle donatılmıştır. Bu kurslar ve olanaklar, öğrencilerin ilgili becerilerle donatılmalarını ve gelecekte zorlu çalışma ortamıyla yüzleşmeye hazır olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

  Öğrenci Deneyimi

  'Ev Gibi Hissettirmek' öğrencilerin UniKL deneyimleriyle ilgili duygularını tanımlama şeklidir. UniKL şehir merkezine erişim kolaylığı ile yüksek akademik standartlar ve seçkin konumların benzersiz bir kombinasyonunu sunar. UniKL öğrenci memnuniyeti her zaman ön plandadır ve bunu başarmak için öğrencilerin eğitimsel ve kişisel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. Görevimiz, üniversite hayatları boyunca entelektüel ve sosyal olarak başarılı olmalarını sağlamak için öğrencilere özel kaliteli hizmetler sunmaktır.

  Öğrenci Gelişimi

  UniKL çok yönlü bir birey yaratmanın bütünsel yaklaşımına inanmaktadır. Öğrenci etkinlikleri ve organizasyonları tam bir üniversite eğitiminin önemli bir parçasıdır. Öğrenciler, sosyal ve akademik kulüpler, okul içi sporlar, onur toplulukları ve özel ilgi grupları dahil olmak üzere UniKL bulunan çok sayıda kulüp ve organizasyona katılabilirler. UniKL mevcut kulüpler ve topluluklar, öğrencilerin sanat veya spor alanında yaratıcılıklarını ve potansiyellerini keşfetmeleri için mükemmel bir fırsat sağlar.

  Öğrenci Refahı

  Öğrenci Konseyi (MPM), UniKL tüm öğrencilerin refahını gözetir ve öğrenciler arasında daha fazla sosyal farkındalık ve etkileşimi teşvik etmek için çeşitli türde etkinlikler düzenler. Konsey ayrıca yaşam ve çalışma koşullarına ilişkin konularda öğrenciler ile idare arasında bir iletişim aracı sağlar.

  tesisler

  Akademisyenler, personel ve öğrenciler UniKL kalite ve kapsamın, standartların ve açık, işbirlikçi ve yenilikçi kültürün en iyi birleşimi sayesinde başarılı oluyor. Kampüslerimiz, gerçek çalışma dünyasını taklit eden bir ortam yaratmak için en son teknolojiye sahip etkileyici öğrenme olanakları dizisiyle donatılmıştır. Tesislerimiz arasında Konaklama Tesisleri, Öğrenim Tesisleri ve Araştırma Tesisleri bulunmaktadır.

  Konumlar

  • Kuala Lumpur

   1016, Jalan Sultan Ismail, 50250, Kuala Lumpur

  programlar

  sorular