Keystone logo
Trier University of Applied Sciences Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş ve STK Yönetimi (BA)
Trier University of Applied Sciences

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş ve STK Yönetimi (BA)

Birkenfeld, Almanya

6 Semesters

Almanca

Tam zamanlı

Request application deadline

Apr 2024

Request tuition fees

Kampüste

* öğrenim ücreti yok, yalnızca küçük dönem ücretleri

Tanıtım

Ortak iyiliğe odaklanın.

Bu disiplinlerarası ve sürdürülebilirlik odaklı lisans programının amacı, öğrencilere kendilerini bir mesleğe uygun hale getiren ve öncelikle STK/kar amacı gütmeyen kuruluşlarda ortak çıkara yönelik sorunların çözümüne katkıda bulunmalarını sağlayan ilk akademik dereceyi sağlamaktır. sektöründe olduğu kadar şirketlerde veya kamu sektöründe de iklim, çevre ve sosyal ilişkiler alanlarında çağımızın zorluklarının sürdürülebilir kavramlarla aşılmasına katkıda bulunuyorlar.

Program, işletme ve hukuk alanında sağlam bir temele ek olarak, bunun bir parçası olan kar amacı gütmeyen kuruluşlar (NPO'lar) ve sivil toplum kuruluşlarının (STK'lar) yönetiminde gerekli uzmanlık ve disiplinlerarası bilgi, beceri ve yöntemleri öğretir. üçüncü sektör olarak adlandırılan: Mezunların ana başvuru alanları bu nedenle çevre kuruluşları, sosyal kuruluşlar, vakıflar, kayıtlı dernekler, hayır kurumları ve benzeri birçok kuruluştur. Mezun olduktan sonra daha sürdürülebilir bir ekonomiye yönelik "yeşil dönüşüm" uygulamak isteyen şirketlere de destek olabilirler.

Program, olağanüstü uygulama bölümleri ve örneğin işbirliği yapan bir STK ile birlikte tanımlanmış bir eğitim maaşı ile 'ikili olarak' çalışılabilir. Şu anda programı destekleyen 25 işbirliği yapan kurum/STK kazandık, dolayısıyla daha fazla STK da işbirliği ortağı olabilir.

220183_17547-20240202-093221-Logo_Compilation_20240116.jpg

İdeal Öğrenciler

kabul

Burslar ve fon sağlama

Sıralamalar

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular