Keystone logo
The American College of the Mediterranean

The American College of the Mediterranean

The American College of the Mediterranean

Tanıtım

The American College of the Mediterranean

American College of the Mediterranean (ACM), Fransa'nın Aix-en-Provence şehrinde bulunan bir ABD kolejidir. ACM, uluslararası eğitimde bir liderdir ve küresel odaklı Amerikan tarzı bir eğitim sunar. ACM, Avrupa ve Akdeniz tarihi, dilleri, kültürleri ve çağdaş konuları inceleyerek uluslararası eğitimde mükemmelliği sağlamaya, kültürlerarası farkındalığa ilham vermeye ve öğrencileri küresel bir toplulukta başarıya hazırlamaya çalışır. Bunu, uluslararası ve kültürler arası bir ortamda Amerikan tarzı lisans ve yüksek lisans programları oluşturmak için bir araya gelen benzersiz bir kurslar, stajlar ve müfredat kombinasyonu aracılığıyla yapar.

ACM'nin Farkları şunları içerir:

 • ABD ve Fransa'da kar amacı gütmeyen statüye sahip Amerikan tarzı bir yüksek öğrenim kurumu
 • AslenNew York Eyalet Üniversitesi Vekilleri tarafından bir yüksek öğretim kurumu olarak, 1957'ye kadar uzanan zengin bir geçmişe sahip Amerikan Üniversiteleri Enstitüsü olarak kiralanmıştır.
 • Fransız Bakanlığı tarafından Özel Yüksek Öğrenim kurumu (Fransızca üslup) ve Aix-Marseille ÜniversitesiRektörlüğü tarafından bir yüksek öğrenim kurumu olarak tanınmaktadır.
 • Amerikan Uluslararası Kolejler ve Üniversiteler Birliği'nin (AAICU)kurucu üyesi , öğrencilere başta Avrupa ve Kuzey Afrika olmak üzere çeşitli yerlerde yurtdışında eğitim fırsatları sunmaktadır.

Konum

ACM'nin kampüsü Fransa'nın güneyinde, büyüleyici ve hareketli Aix-en-Provence şehrindedir. Aix…

 • 40.000'den fazla üniversite öğrencisi olan bir üniversite şehri
 • Fransa'nın temyiz mahkemesinin güneyinde bulunan yasal ve akademik bir merkez
 • Konusu genellikle görkemli Sainte-Victoiredağı olan izlenimcilik sonrası ressam Paul Cézanne'ın doğum yeri
 • Birçok çeşmesi ve kafelerle dolu Cours Mirabeau ile ünlü
 • Marsilya-Provence Havalimanı'na 25 dakika
 • Aix TGV hızlı tren istasyonuna 15 dakika

programlar

ACM, sanat, işletme, beşeri bilimler ve sosyal bilimlere odaklanan, doğası gereği bölgeye özgü lisans ve yüksek lisans programları sunar.

RAKAMLARLA ACM

 • 12:1 öğrenci-öğretmen oranı
 • 10 öğrenci ortalama sınıf mevcududur
 • Fakültenin %45'i tam zamanlı
 • ACM fakültesinin %95'i kendi alanında doktora derecesine veya terminal derecesine sahiptir

ACM ile aşağıdakilere katılma fırsatına sahipsiniz:

Fransa'da Amerikan Tarzı Bir Derece

The American College of the Mediterranean (ACM), 40.000'den fazla üniversite öğrencisi olan bir üniversite şehri olan büyüleyici ve hareketli Aix-en-Provence şehrinde aşina olduğunuz Amerikan tarzı eğitimi sağlar. Akdeniz bölgesine özgü bir çalışma alanı ve çekirdek müfredatı kendi kendine tasarlama seçeneği de dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ana dallar ve yan dallar ile öğrenciler, kendilerini yeni bir kültüre kaptırma ve yüksek etkili bir ortamda öğrenme fırsatına sahip olurlar. , deneyimsel yol.

İngilizce Kurs Öğretimi

Her düzeyde Fransızca, İspanyolca veya Arapça dil kursları dışında tüm kurslar İngilizce olarak verilmektedir. Aile yanında yaşama, ACM'nin dil partner programı ve kurs saha çalışmaları dahil olmak üzere, özellikle Fransızca becerilerinizi sınıf dışında geliştirmek için fırsatlar da mevcuttur.

Maliyet bilincine sahip

Kâr amacı gütmeyen bir yüksek öğrenim kurumu olarak ACM, maliyetlerini karşılanabilir tutmaya odaklanır. Uygun öğrenciler için burslar ve hibeler mevcut olsa da, amacımız maliyetleri en başından düşük tutmaktır.

Aktarma Seçeneği

Lisans derecenize ACM ile başlayamıyorsanız, bizimle tamamlama şansınız var. ACM, üniversitenin en az bir dönemini tamamlamış ve minimum GNO'su 2.5 olan transfer öğrencilerini Bachelor of Arts programımıza başvurmaya davet eder.

Uluslararası İş Deneyimi

ACM'nin güçlü staj ağı, derecenizi tamamlarken uluslararası iş deneyimi kazanmanıza olanak sağlayacak ve sizi önemli uluslararası bağlantılar ile tanıştıracaktır. Staj fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin ve staj web sayfasınıziyaret ederek ACM'nin önceki öğrenci stajyerlerini nereye yerleştirdiğini görün.

Pazarlanabilir Beceriler

ACM'den aldığınız dereceyle, gelişmiş becerileriniz ve benzersiz deneyimleriniz, önemli uluslararası ve kültürlerarası yetkinliklerdeki gelişimi artıracaktır. ACM mezunları, Columbia Üniversitesi ve School of the Art Institute of Chicago dahil olmak üzere titiz lisansüstü okullara devam ederken, diğerleri ACM derecelerini geliştirip bu gibi yüksek düzeyli işlere girdiklerinden, bu avantajların mezuniyetten sonra ortaya çıktığını zaten görüyorlar. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ve Washington Eyalet Yasama Meclisi gibi kuruluşlar.

Konumlar

 • Aix-en-Provence

  27, place de l’Université, 13604, Aix-en-Provence

  sorular