Keystone logo
© Eva Dang
The Academy of Contemporary Music

The Academy of Contemporary Music

The Academy of Contemporary Music

Tanıtım

Neden ACM'yi Seçmelisiniz? Etik Yaparak Öğrenme

ACM, müzik endüstrisinin bugün nasıl çalıştığını anlıyor ve doğrudan endüstri ile bağlantı kuran kapsamlı ve kapsamlı öğrenme ortamı yarattı. Etütler yaparak öğrenmemiz, endüstrinin nasıl işlediğini basitleştirmeye yardımcı olur ve kariyer yolları ve seçenekleri hakkında açık bir görüş ortaya koyar. Bu açık ve pratik yaklaşım öğrenmeyi hızlandırır.

Sektörün her yönüyle (canlı!) Detaylı olarak ortaya çıkması (canlı!), Öğrencilerimize açık seçimler yapmalarında ve onlara rehberlik etmek için ihtiyaç duydukları haritaları oluşturmalarında büyük kolaylık sağlayan seçenekleri ve yerleri ortaya koyuyor. Eğer bir yapımcı iseniz, şarkı yapısına ve şarkı sözlerine temel bir kavrayışa ihtiyaç duyduğunuzu bileceksiniz, ancak temelde gelir elde edebileceğiniz gelir akışları ve fikri mülkiyet hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Ayrıca, müziğinizin, canlı performans, şarkı sözü yazan kredi ve yayınlama (senkronizasyon ve lisanslama da dahil olmak üzere) yoluyla nasıl paraya çevrildiğini anlamanız gerekecek. ACM'de size Metropolis'te her gün bunu yapan ekiplerle bağlantı kurarak bunları kapsamlı bir şekilde öğreteceğiz.

Aynı şekilde, birincil odaklanma gerçekleştiren ve oturumlar oynayarak olabildiğince fazla deneyim kazanan bir davulcu olabilirsiniz. Bu durumda, paranızın nasıl ödenip ödenmediğini ve bir parkurdan etkileniyorsanız, belki bunu birlikte yazıp bir ürün yaratılmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu durumda, oturum oynama aslında yazı haline gelir. Oyun oynamak ve yazmak için ne kadar para kazandığınızın farkını bilmeniz gerekecek.

Siz öğrenirken, portföyünüzü inşa edeceksiniz ve işbaşı müzisyeni olmaktan ziyade kendi fan tabanınızı oluşturmak için oluşturduğunuz eserin nasıl kaldıracağını anlamanıza yardım edeceğiz. Bu, profesyonel müzisyen olarak istihdam edilebilirliğinizi, kendinizi yalnızca birincil varlık olarak pazarlamakla arzu ettiğiniz hale getirerek en üst düzeye çıkarır. Her gün bunu yaparken en iyi endüstri profesyonellerine sahip olduğumuz için sana bunu öğreteceğiz.

Zanaatkarınızı büyük bir etiketle imzalamayı umut ederek bir sanatçı olarak kullanmak, modası geçmiş bir kavram ve artık işletmenin işleyişi değil. Hedefimiz, ACM yoluyla gelen her sanatçıyı, inandırıcı, kendi kendine yeten bir sanatçı olmanın inanışını, arzusunu ve anlayışını aşılamaktır. Bu konuma girdikten sonra, bir grup, bir yapımcı, yönetici, bir etiket ve bir yayıncı ile güvenle şartları görüşmek için donanıma sahip olmanız gerekir. Kendi kariyerinizi ve fırsatlarınızı nasıl yöneteceğinizi tam olarak anlamadan mezuniyetle ilgili bir yönetici ile görüşmek için yarıştığınızdan ziyade, kendi kariyerinizi yönetmeye hazırlayacağız.

Metropolis'le olan derin entegrasyon ilişkimiz sayesinde ACM, nabzı tutuyor ve öğrencilerimizin içindeki yerlerini belirlemelerine yardımcı oluyor. Metropolis'te ekipler, binbaşı, bağımsızlar ve doğrudan, imzalı ve imzasız sanatçılar, markalar, dağıtım ortakları ve içerik yaratıcıları da dahil olmak üzere her seviyede çalıştığı için endüstrinin şu an nerede olduğunu biliyoruz.

ACM, endüstriyi, bugünün ve yarının müziğinin yazıldığı, üretildiği, karışık, hakim olduğu, dağıtıldığı, pazarlandığı ve yayınlandığı uçtan uca kapsüller. Öğrencilerimiz bir kitaptan değil, aynı zamanda müzik işinin deneyimlerini öğrenirler. ACM ve Metropolis arasında, öğrencilerimize bu benzersiz bakış açısı ve fırsat veren intrinsik, canlı, nefesli bir bağlantıdır.

ACM ve Metropolis arasındaki iç bağlantı, öğrencilerimize yaptıkları fırsatlardan öğrenme fırsatı verir. Metropolis CEO'su Ian Brenchley, daha önce on beş yılı aşkın bir süredir Evrensel de dahil olmak üzere büyük etiketlerle çalışmış olan yedi yıldır stüdyosunu yönetti. Ian, endüstrinin en üst seviyesindeki profesyonellerle yaptığı görüşmeler ve onlardan doğan fırsatlar sayesinde, en uygun anlayışları ve öğrenmeleri doğrudan ACM öğrencilerine getiriyor. Aşağıda, Ian'ın sözleriyle öğrencimizin deneyimsel öğrenmesine pratik endüstri içeriği yerleştirmenin birkaç örneği verilmiştir:

"Son zamanlarda Los Angeles'a iş gezisinde Andy Ross ve Charles Barsamian ile bir araya geldim. Her ikisi de en son filmlerde çalışıyor ve senkronizasyon, müzik denetimi ve orkestra puanlarından sorumluydu. Exit Strategy Productions adlı yeni bir şirket başlattılar; müzik denetimi ve yayıncılığı konusunda uzmanım. Katolik Doha, Katar ve Metropol tarafından Katara Stüdyolarında çalıştığımız stüdyo için orkestra puanı aracılığıyla Hollywood filmleri ve çekirdek iş aracılığıyla bizim için yayıncılık fırsatları üretmek için onları danışman olarak aldık. Bu yeni ilişkinin kurulmasından ve ana işimize yarar sağlamak için stratejiyi nasıl geliştirdiğimizden öğrendik ki ACM Business öğrencileri için masterclass içeriği olarak kullanıldı. Bu Metropolis projesinin ilerleyen evrimi hakkında öğrencileri gerçek zamanlı olarak güncellemeye devam edeceğiz. Buna ek olarak, Metropolis'te stajyer olarak katılan İşletme Okulu'ndan öğrencilerimiz, gözlemlediğimiz filmler için hazırladığımız gerçek senkronizasyon kataloglarının geliştirilmesinde bize yardımcı olacak.

Ayrıca yakın zamanda, stüdyoda konserlerimizi tanıtmamıza yardımcı olmamızı istediğimiz Shazam ile bir araya geldik. Bu, şirketimize iki TV formatını mavi çip markalarına satmak için marka satış ekibini teklif etmemize neden oldu. Ayrıca Virtual Vinyl uygulamamıza da güç verecekler. Bu 600 milyon tüketiciye ulaşmamızı sağlayacak. Bu, diğer markalar ve kuruluşlarla işbirliği yaparak, sunduğumuz ürünü ticari olarak istismar edebilmemiz ve etkisini artırabilmemiz için mükemmel bir örnek. İşbirliği, müzik endüstrisinin bugünkü çalışmasında etkili çalışmanın anahtarıdır. Bu durumda, öğrenmeler, işin nasıl yapıldığını analiz etmek için izleyebilecekleri haftalık podcast'ler vasıtasıyla ACM öğrencilerine sunulacak ve daha sonra canlı bir Soru-cevap ile benimle meşgul olma şansına sahip olacaklardır. Bugünün endüstrisindeki en büyük oyuncularla işbirliği içinde gelecek ürünlerimizi yaratırken düşünülecek olan kendi içerik fikirlerini önerebilecekler. "

Ian Brenchley CEO Metropolis Stüdyoları

Konumlar

 • Guildford

  Rodboro Buildings, Bridge Street, Guildford, GU1 4SB, Guildford

 • London

  London, Birleşik Krallık

  • Birmingham

   Birmingham, Birleşik Krallık

   sorular