Keystone logo
TED University

TED University

TED University

Tanıtım

Ülkenin modernleşmesi için eğitimin rolünün yaşamsal önemine inanan Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Kasım 1925'te TBMM'nin açılışında yaptığı konuşmada, hedefe ulaşmak için şunları söyledi: Türkiye'de modern bir eğitim sistemi kurulması için özel teşebbüsün katılımına ihtiyaç vardı. Türk Eğitim Derneği, bu vizyondan hareketle ve Atatürk ve dostlarının öncü çabaları doğrultusunda 31 Ekim 1928 tarihinde kurulmuştur. 12 Aralık 1939'da Bakanlar Kurulu kararıyla 'Kamu Yararı Derneği' yasal statüsüne kavuştu.

Tüzüğünün ikinci fıkrasında belirtildiği üzere, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Türk Eğitim Derneği'nin koruyucusudur. TED, sınırlı gelire sahip başarılı öğrencilere burs sağlayan, yurt içi ve yurt dışında eğitim aracı olarak yabancı dille okul ve yurtlar açan, eğitim düzeyini yükseltmek için bilimsel platformlar oluşturan köklü bir sivil toplum kuruluşudur Türkiye'de çağdaş dünya standartlarına eşit olarak, Türkiye'deki eğitim sisteminin sorunları ve olası çözümleri hakkında farkındalık yaratır ve Türk eğitim politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunur. Şu an itibariyle TED'de 38 okul, 2 temsilcilik, öğrenci yurdu, mezunlar ofisi ve okullarına bağlı birçok spor kulübü bulunmaktadır.

65334_TedUniversitesi37.JPG

TEDU

TED University ( TEDU ), 1928 yılından bu yana Türkiye'de eğitimin gelişimine öncülük eden Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından 2012 yılında kurulmuştur. TEDU , yüksek öğrenime entegre bir yaklaşım ve kaliteli bir öğrenci sunan ilerici bir akademik kurumdur. odaklı eğitim deneyimi. Akademik olarak titiz kurslar, dinamik öğretim, anlamlı araştırma ve öğrencilerin yerel ve yurtdışında etkileşime girmesi için sayısız fırsat sayesinde, sosyal açıdan sorumlu, küresel düşünen, yaşam boyu öğrenenlerden oluşan çeşitli bir topluluk oluşturmaya çalışıyoruz.

Bu vesile ile öğrencilerimizi TEDU sürekli öğrenme ve üretim ortamına aktif olarak katılmaya ve birçok burs imkânı ile TEDU öğrencisi olmanın ayrıcalığını TEDU .

60779_0Tedu138.jpg

TED University Misyonu

TED University , yaratıcı, çok yönlü, eleştirel düşünen, kendine güvenen, çok yönlü yaşam boyu öğrenen mezunları, yenilikçi öğretim yöntemlerini ve küresel bilgi ekonomilerinin gerektirdiği derinlikten genişliğe uygun bir dengeye sahip müfredatları kullanarak yetiştirme misyonunu taşımaktadır; kurumsal öncelikli odak alanlarında çok çeşitli bilimsel araştırma ve yaratıcı çabalar yoluyla yeni bilgiler üreterek bilim dünyasına katkıda bulunmak; sürekliliği ve sürdürülebilir gelişmeyi hedefleyen şeffaf, hesap verebilir, güvenilir ve öğrenmeye açık bir kurum olmaktır. TED University , şeffaf ve organizasyonel yapısı ile tüm paydaşları için hesap verebilir ve güvenilir bir kurum, istikrar ve sürdürülebilir kalkınma odaklı, öğrenmeye açık bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

TED University Vizyonu

TED University vizyonu, öğrencilerine en iyi eğitim deneyimini yaşatmak ve Türkiye'nin önde gelen vakıf üniversitelerinden biri olmaktır.

Temel değerler

 • Etik değerlere saygı
 • Dürüstlük, dayanışma ve karşılıklı saygı
 • İlerici ve laik kurumsal konum
 • Öğretim ve araştırmada mükemmellik
 • Sağlam ve entegre kalite kültürü
 • Ortaklık ve işbirliği ruhu
 • Paydaş katılımı
 • TED geleneği

taşımacılık

TED University kampüsü şehir merkezinde ve her yerden eşit uzaklıkta. Ulaşım ağının kesişim noktasındaki konumu ile öğrencilerine kolay erişim sağlar.

TEDU mimarisi, öğrencilerimize çalışmayı teşvik eden rahat ve konforlu bir eğitim alanı sunar. Altyapısını ileri teknoloji ile donatan üniversitemiz, en verimli, kullanışlı ve hızlı teknik imkanlarla öğrencilerimize güven vermektedir.

Yemek servisi

Kampüsümüzde TED University öğrencilerine hizmet veren kafeler (Chill-in ve Coffee Break) ve yemekhane (Diner by Coffee Break) bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu kafe ve kafeteryaları yiyecek ve içecek ihtiyaçları için kullanabilirler. Ayrıca kafelerimiz, öğrencilerimizin sosyal olarak vakit geçirmelerine olanak sağlıyor. Bunların yanı sıra öğrencilerimiz kampüsümüzün çeşitli noktalarında bulunan yiyecek ve içecek otomatlarından da yararlanabilmektedir.

Ortamlar

TED University Kampüsü, öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sanatsal ve spor bağlamlarında ihtiyaç duyabileceği her türlü yüksek kaliteli ortamı sunmaktadır. Üyelerimiz, Spor Merkezimize üyelik için gerekli belgeleri teslim ettikten sonra TEDU Spor Merkezini ücretsiz olarak kullanabilirler. Ayrıca tesislerimizde uzman kadromuz ile grup ve özel dersler mevcuttur.

Kapalı yüzme havuzu
Kapalı yüzme havuzu yarı olimpik özelliklere sahiptir ve 25 m uzunluğunda, 12 m genişliğinde ve 2 m derinliğindedir. 5 şeritlidir. Kapalı yüzme havuzu E Blok B1 katında yer almaktadır.

Spor Merkezi
Fitness salonunda egzersiz yapmak isteyen herkesin ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli kardiyo ekipmanları, ağırlık makineleri ve serbest ağırlıklar mevcuttur. Fitness merkezi Blok E'nin 1. katında yer almaktadır.

Prof.Dr.Rüştü Yüce Spor Salonu
Spor salonumuz normal büyüklüktedir ve birçok yarışmaya ev sahipliği yapmaktadır. TED University üyeleri tarafından belirlenen zamanlarda kullanılabilir. Gerekli spor malzemeleri (top, file vb.) Üniversitemiz tarafından sağlanmaktadır. Spor salonumuz Blok E'nin zemin katındadır.

Spor Stüdyosu
E Blok B2 katında bulunan spor stüdyomuzda grup dersleri ve özel dersler yer almaktadır.

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

 • Ankara

  Ziya Gökalp Caddesi No:48 06420, Kolej Çankaya ANKARA, , Ankara

sorular