Keystone logo
© Tecnológico de Monterrey
Tecnológico de Monterrey

Tecnológico de Monterrey

Tecnológico de Monterrey

Tanıtım

Tecnológico de Monterrey Don Eugenio Garza Sada'nın vizyonu ve Enseñanza e Investigación Superior, AC adlı kar amacı gütmeyen bir dernek kuran bir grup girişimci sayesinde 1943'te kuruldu.

Tecnológico de Monterrey siyasi ve dini hiçbir bağlantısı olmayan, özel, kar amacı gütmeyen, bağımsız bir kurumdur.

Tecnológico de Monterrey ve tüm kampüslerinin çalışmaları, yüksek öğrenimde kaliteye kendini adamış, ülkenin dört bir yanından seçkin liderlerden oluşan çok sayıda gruptan oluşan sivil dernekler tarafından desteklenmektedir.

Her yıl bu sivil derneklerin yönetim kurulu üyeleri, Tecnológico de Monterrey 'ın toplulukların ve ulusun kalkınmasını sağlama hedefine ulaşmasına yardımcı olacak önemli kararlara rehberlik edecek hedefleri belirlemek için toplanır.

Tecnológico de Monterrey burs programını ve altyapı yatırımını genişletmek için kurumun kendisi tarafından düzenlenen çekilişlere katılan ulusal topluluğun desteğini almaktadır.

Tecnológico de Monterrey bir eğitim kurumu olarak işlev görmesini sağlayan Serbest Üniversite Okulu statüsüne sahiptir.

Amaç

Tecnológico de Monterrey'ın amacı, yaşamları değiştirebilecek bilgiler üretmektir.

Eğitim deneyimlerini, bireyleri herkesin yararına çalışmaya istekli değişim ajanları - kendi hayatlarının sorumluluğunu alan ve eylemlerinin başkalarını dönüştürebileceğinin farkında olan bireyler - yetenekli, yetenekli, dürüst, kendini adamış, ilgili vizyonerler olarak şekillendirmek için kullanıyoruz. küresel bakış açısı ve girişimci ruhu sadece üniversitede değil, hayatın her alanında

Öğrencimizin eğitimi, mükemmel olma yeteneğimizin hayati bir bileşenidir. Öğrenciler ekonomik, politik, çevresel ve sosyal gerçekliklerini sosyal, profesyonel ve kişisel düzeyde dönüştürmeye teşvik edilir.

Görüş

"İnsan gelişimi için liderlik, yenilik ve girişimcilik".

Model Tec21

Tec21, bugünün ve geleceğin zorluklarını yaratıcı ve stratejik bir şekilde çözmenize yardımcı olacak sağlam ve kapsamlı becerilerin oluşmasını sağlar.

Neden benzersiz?

Zorluğa dayalı öğrenme modelimiz dört temel bileşene dayanmaktadır:

Zorluğa dayalı öğrenme

Öğrencilerin lisans eğitimleri sırasında öğrenmeleri, öğrencilerin gerçek problemlerle bağlantılı zorlukları çözerek ve çeşitli öğrenme kanıtlarıyla ustalıklarını göstererek disiplin ve çapraz beceriler geliştirdikleri, öğrencinin öğretmenleri ve çevre ile olan ilişkisine odaklanır. Bu Modelde, öğrenmenin merkezi birimi sorgulanır.

Kişiselleştirme ve Esneklik

Bir kariyer seçmeden önce, şimdi bir yol seçiyorsunuz:

1. Alanın temellerini öğrenecek, ilgili kariyerleri tanıyacak ve hangi mesleği seçeceğinizi onaylayacaksınız.

2. Üniversite deneyiminizi genişletirken, kariyerinizin temel yetkinliklerini daha odaklanmış zorluklarla geliştireceksiniz.

3. Mevcut çok çeşitli konsantrasyonlar, kalışlar ve sertifikalar aracılığıyla becerilerinizi güçlendirmeye ve ilgi alanlarınıza, tutkularınıza ve planlarınıza göre kariyerinize kişisel dokunuşunuzu vermeye devam edeceksiniz.

İlham Veren Öğretmenler

Profesörlerimiz, Tec tarihindeki en derin dönüşümlerden birinin ve ulusal ve uluslararası akademik çevrelerin ilgisini çeken bir paradigma değişiminin baş kahramanlarıdır.

Hangi öğretim uygulamaları onları farklı kılıyor? Aktif öğrenme ortamları yaratırlar ve zorluklarda bir öğrenci olarak ihtiyaç duyduğunuz disiplin ve çapraz becerilerin oluşumu için bir tetikleyici bulurlar ve bu bilgiyi gerçek bağlamlara aktarmanız için size rehberlik ederler. Ayrıca, günceldirler ve uygulamalarıyla bağlantılıdırlar ve multidisipliner bir şekilde çalışırlar.

kabul

Konumlar

 • Monterrey

  Eugenio Garza Sada 2501, 64849, Monterrey

 • Guadalajara

  Avenida General Ramón Corona 2514, 45138, Guadalajara

  • Santiago de Querétaro

   Epigmenio González 500 Fracc. San Pablo, 76130, Santiago de Querétaro

   • Mexico City

    Campus Santa Fe, 01389, Mexico City

    • Mexico City

     Ciudad de México Campus, 14380, Mexico City

     sorular