Keystone logo
NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL Stenden University of Applied Sciences

Tanıtım

Sınırlarınızı genişletmek, her şeyden ibarettir, inandığımız şey budur. Dünya ayakların altında ve herşeyi başarabilirsin. Yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek için öğrencilerimize, çalışanlarımıza ve ortaklarımıza sürekli olarak meydan okuyoruz. Profesyonel alan ve yakın çevre ile işbirliği yaparak inovasyona yol açan yoldur.

NHL Stenden University of Applied Sciences'taki tüm eğitim programları, Hollanda-Flaman Akreditasyon Kurumu (NVAO) tarafından akredite edilmiştir. Bu şekilde, uluslararası eğitim standartlarını karşılayan yüksek kaliteli bir eğitim almanız sağlanır.

Hollandalı kökleri olan ancak güçlü bir uluslararası odak ile çok merkezli bir uygulamalı bilimler üniversitesiyiz. Bu nedenle 'Büyük Turumuz' kapsamında Bali, Katar, Güney Afrika ve Tayland'da uluslararası şube kampüslerine sahibiz. Eğitim, araştırma ve profesyonel dünyadaki son gelişmeleri entegre etmenin yeni yollarını bulmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz, öğretim görevlileri ve araştırmacılar, gerçek hayattaki vakalarda küçük takımlarda birlikte çalışırlar. Yenilikçi fikirlerini pratikte test ediyorlar. Kurslarımız tüm sektörlerde ve ulusal düzeyde ve uluslararası düzeyde trendleri ve gelişmeleri içermektedir.

Gelecek girişimci ve becerikli profesyoneller için çağrıda bulunur. Bilgisini yenilikçi çözümlere nasıl çevireceğini bilen profesyoneller. Kendi profesyonel alanlarının ötesine bakmak için ihtiyaç duydukları vizyona ve cesarete sahip olacaklar.

79685_NHLStendenGebouwLeeuwarden-1044-copy.jpg

6 neden

Hayat, sınırları aşmakla ilgilidir. Uluslararası uygulamalı bilimler üniversitemizde, sizi her gün yeteneklerinizi keşfetmeye ve geliştirmeye teşvik etmek istiyoruz. Sizi eğitiminizin sınırlarının ötesine taşıyacak, kendi alanınızın ötesine bakmanıza ve başkalarıyla işbirliği yaparak gelişmenize yardımcı olacak bir yolculukta size rehberlik etmek.

Neden NHL Stenden NHL Stenden seçmek için 6 neden

 1. En kaliteli eğitim: size gerçekten işe yarayan bir derece vermek!
 2. Dinamik küresel ağ: sizi yerlere götürecek dinamik bir küresel ağ sunar.
 3. Yenilikçi eğitim konsepti: Size fikirleri pratik çözümlere dönüştürmeyi öğretmek.
 4. Mükemmel kariyer fırsatları: size avantajlı bir başlangıç için bir beceri seti sunar.
 5. Harika öğrenci hayatı: çeşitli, açık ve sosyal olmak. Böylece sen olabilirsin.
 6. Uygun fiyatlı eğitim: çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Eğitim kavramı: Tasarım Tabanlı Eğitim

Tasarım Tabanlı Eğitim (DBE) ile fikirleri pratik çözümlere dönüştürür. Küçük, disiplinler arası ekiplerde öğrenciler gerçek müşterilerden gelen ödevler üzerinde çalışırlar. Bu, gelecekteki alanınıza hazırlanmanın en iyi yoludur. Bu çalışma şekli, öğrencilerimizin kişisel gelişimine güçlü bir odaklanma sağlar; kendi öğrenme yollarından sorumludurlar. Yeni eğitim konseptimiz Eylül 2018'den itibaren 32 kursumuzda kullanılacaktır. Önümüzdeki yıllarda kalan çalışma programlarında da uygulanacaktır.

Neden Hollanda?

Hollanda'da 160 farklı ülkeden 90.000 uluslararası öğrencinin eğitim görmesinin bir nedeni olmalı. Hollanda'nın uluslararası kariyerinize başlamak için neden ideal bir yer olduğunu aşağıda okuyabilirsiniz.

Mükemmel eğitim

Hollanda'da yüksek öğretim, dünya çapında yüksek kalitesi ve uluslararası çalışma ortamıyla tanınmaktadır. Hollanda eğitim enstitüleri uluslararası alanda iyi puan alır ve örneğin NHL Stenden University of Applied Sciences, eğitiminin kalitesi açısından büyük saygı görür. Hollanda Yüksek Öğrenim Rehberi 2021'e göre üst üste üçüncü yıl Hollanda'daki en iyi 3 'en büyük uygulamalı bilimler üniversitelerinden biri olarak listelendik.

“Öğretim ilkesini ve kişisel ilişkiyi nasıl vurguladığını seviyorum. Odak noktası öğrencilere koçluk yapmak ve onları desteklemek ve öğretmenler beni izlediği için öğrenmeye odaklanabiliyorum. " - Kyra Bar NHL Stenden eğitim konseptinden bahsediyor.

Yenilikçi eğitim sistemi

Hollanda eğitim sistemi etkileşimlidir ve ekip çalışmasına odaklanır, bu da uluslararası öğrencilerin birbirleriyle tanışmalarına yardımcı olduğu anlamına gelir. Çalışmalarınız sırasında problem analizi ve çözme ve yaratıcı düşünme gibi beceriler kazanır ve geliştirirsiniz. Kendi fikrinizi nasıl oluşturacağınızı, açık fikirli olmayı ve uluslararası yöneliminizi nasıl artıracağınızı öğrenirsiniz. NHL Stenden eğitim konsepti, uluslararası öğrencilerin NHL Stenden seçmelerinin 6 numaralı nedeninden biridir. Buna Tasarım Temelli Eğitim denir ve öğrencilerin gerçek dünyadan ödevler üzerinde çalışmaları ve fikirlerini pratik çözümlere dönüştürmeleri anlamına gelir. Öğrencilerimizin eğitim konseptimiz hakkında ne düşündükleri ve neden NHL Stenden eğitim görmemiz için bir neden olduğu ve burada nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Anadili olmayan en iyi İngilizce becerileri

Hollanda, kıta Avrupa'sındaki herhangi bir ülkenin en büyük İngilizce konuşan nüfusa sahiptir. Aslında, Hollandalılar etraftaki anadili İngilizce olmayan en iyi konuşanlardır! Büyük şehirlerde, yabancı uyruklular, özellikle çok sayıda büyük çokuluslu şirketten birindeyse, Hollandaca konuşma zorunluluğu olmaksızın iş bulabilirler. Ülkemiz aynı zamanda Avrupa'da İngilizce öğretilen kurs programlarının en büyük tedarikçisidir. NHL Stenden , hem İngilizce öğretilen lisans hem de yüksek lisans programları sunmaktadır.

Açık fikirli, güvenli ve misafirperver

Hollanda'da okumaya karar verirseniz, 200'den fazla milletten oluşan uluslararası topluluğun bir parçası olacaksınız. Hollandalılar açık fikirli ve doğrudan kabul edilir, bu da onlarla tanışmanın ve fikir alışverişinde bulunmanın oldukça kolay olduğu anlamına gelir. Hollanda ayrıca Küresel Barış endeksine göre dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir ve dünyadaki en mutlu ülkeler arasında ilk 10'da yer almaktadır. Sonuç olarak, Hollanda eğitiminizi yapmak için harika bir yer.

Uygun Fiyatlı Eğitim

Hollanda'da yaşam, İngilizce konuşulan ülkelere kıyasla pahalı değil. Hollanda yüksek öğretimi hükümet tarafından sübvanse edilmektedir ve bu, öğrenim ücretlerinin nispeten düşük olduğu anlamına gelir. Ayrıca öğrenim ücretini karşılamak için bir kredi veya Hollanda hükümetinden bir burs almaya hak kazanabilirsiniz. Uygun fiyatlı eğitim, aslında öğrencilerin NHL Stenden okumaya gelmelerinin 6 numaralı nedenlerinden biridir. Öğrencilerimizin konu hakkında ne düşündükleri hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Küçük ama hareketli bir ülke

Hollanda küçük ama hareketli bir ülkedir. Toplu taşıma sizi neredeyse gitmek istediğiniz her yere götürür, ancak bisiklet, dolaşmanın en ucuz ve en kolay yoludur - özellikle bir şehirde yaşıyorsanız. Hollanda'da yapılacak çok şey var ve hepsi bir öğrenci bütçesi dahilinde mümkün. Amsterdam'a günübirlik bir geziye çıkın, güzel manzaralı kanal kasabası Giethoorn'da bir tekne kiralayın, büyük festivallerden birine gidin veya Wadden Adaları'ndan birinde bisiklete binin ve yüzmeye gidin. Hollanda'nın sunabileceği çok şey var.

Harita üzerinde merkezi konum

Hollanda'nın sunabileceği çok şey var, ancak kanatlarınızı daha da genişletmek ve hafta sonları veya tatillerde uluslararası gezilere çıkmak isteyebilirsiniz. Sadece Avrupa haritasına bakın ve Hollanda'nın ne kadar merkezi bir konumda olduğunu göreceksiniz. Bu, Almanya, Belçika, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde gezmeye gitmeyi gerçekten kolaylaştırıyor ve Amsterdam'dan Paris, Berlin, Brüksel veya Londra'ya uçmak yalnızca 45 dakika sürüyor. Hollanda ayrıca neredeyse tüm büyük Avrupa şehirlerine harika tren bağlantılarına sahiptir.

NHL Stenden , Amsterdam'daki uluslararası havalimanına olduğu kadar Almanya'ya da yakın, Hollanda'nın kuzeyinde, yurtdışına çıkmayı gerçekten kolaylaştıran bir merkezdir. Ne kadar cezbedici olsa da, kampüse yakın kalmak da harika. Kampüs şehirleri nispeten küçük olabilir, ancak harika öğrenci tesisleri, spor kulüpleri, öğrenci dernekleri tarafından düzenlenen etkinlikler ve keşfedilecek göller, ormanlık alanlar ve adalarla yapılacak çok şey var. NHL Stenden Stenden'de okumak için 6 numaralı nedenlerden biri olduğunu düşündüklerini öğrenmek için burayı tıklayın.

Oryantasyon Yılı

Hollanda hükümetinin uluslararası yetenekleri çekme girişiminin bir parçası olarak, Hollanda yüksek öğretim kurumlarından AB dışı mezunlar, mezuniyetten sonra bir 'Oryantasyon Yılı' izni için başvurabilirler. Bu izin, mezunların çalışma izni başvurusunda bulunmak zorunda kalmadan bir yıllık bir süre içinde iş aramalarına veya kendi işlerini kurmalarına olanak tanır. Birçok mezun daha da uzun süre takılıyor; son araştırmalar, tüm uluslararası öğrencilerin dörtte birinin mezun olduktan sonra hayatlarının geri kalanında Hollanda'da kaldığını ortaya koymuştur (Nuffic, 2016).

Konut

Hollanda'da kalacak yer bulmak

NHL Stenden şubelerinin bulunduğu Hollanda'nın kuzeyinde yaşayacak bir yer bulmak nispeten kolaydır.

NHL Stenden bir eğitim programına kabul edildikten ve kaydolduktan sonra, kalacak yer aramaya başlamalısınız. Uygun bir konaklama yeri bulmaya erken başlamanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde, eğitiminiz sırasında yaşayacağınız doğru yeri bulmanızı sağlayabilirsiniz.

Konaklama türleri

Hollanda'da, öğrencilerin diğer öğrencilerle paylaşılan bir evde veya apartmanda bir oda kiralamaları yaygındır. Tek yatak odalı veya stüdyo daire kiralama seçenekleri de vardır. Öğrenci konaklaması genellikle, odalarını farklı platformlarda tanıtan emlakçılar veya özel ev sahipleri tarafından sağlanır.

Kira sözleşmeleri ve maliyetleri

Hollanda'da, sizden genellikle en az 12 aylık bir kira sözleşmesi imzalamanız ve en az bir aylık kira bedelini depozito olarak ödemeniz istenecektir. Ev sahiplerinin çoğu, ev arkadaşlarınızla paylaştığınız, eksiksiz bir mutfak ve banyoya sahip mobilyasız odalar sunar. StudentStay bir istisnadır; tamamen döşenmiş odalar sunmaktadır. Kira genellikle aylık olarak ödenir.

Genel bilgi

Sıralamalar

Mükemmel eğitim

Hollanda'daki yüksek öğretim, yüksek kalitesi ve uluslararası çalışma ortamıyla dünya çapında tanınmaktadır. Hollanda eğitim kurumları uluslararası düzeyde iyi puanlar alıyor ve örneğin NHL Stenden Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, eğitiminin kalitesiyle büyük saygı görüyor. Üst üste üçüncü yıl için, Hollanda Yüksek Öğrenim Rehberi 2021'e göre Hollanda'daki en iyi 3 'en iyi uygulamalı bilimler üniversitesinden biri olarak listelendik.

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Leeuwarden

  NHL Stenden Leeuwarden Rengerslaan 8, 8917 DD, Leeuwarden

  • Groningen

   NHL Stenden Groningen (Dutch programs) Phebensstraat 1, 9711 BL, Groningen

   • Emmen

    NHL Stenden Emmen Van Schaikweg 94, 7811 KL , Emmen

    • Meppel

     NHL Stenden Meppel (PABO-course, in English) Van der Duyn van Maasdamstraat 1, 7942 AT , Meppel

     • Assen

      NHL Stenden Assen (Dutch programs) Zeemanstraat 1, 9406 BZ , Assen

      Chat with students

      sorular