Keystone logo
S. Seifullin Kazakh Agro Technical University Muhasebe ve denetim alanında lisans, İktisat Fakültesi
S. Seifullin Kazakh Agro Technical University

Muhasebe ve denetim alanında lisans, İktisat Fakültesi

Nur-Sultan, Kazakistan

0 Years

Request teaching languages

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Eğitim programının görevleri, modern ekonomi ve iş dünyasının işleyiş yasalarını oluşturmak; muhasebenin işleyişinin düzenleri; ekonominin reel sektöründe analiz ve denetim.

Eğitim programının amacı, devlet kuruluşlarının muhasebe ve denetiminde acil sorunları çözmek için disiplinler arası bir yaklaşıma dayalı olarak öğrencilerin bilgi, beceri ve yeteneklerini oluşturmaktır.

Program, ekonominin gerçek ve kamu sektörlerinde muhasebe ve denetimde temel bilgilere hakim olan rekabetçi uzmanlar hazırlamayı amaçlamaktadır.

Bu programın mezunu, optimum bir muhasebe sistemi oluşturma, organizasyonun özelliklerine uygun, finansal tablo hazırlama becerisi, çeşitli türlerdeki muhasebe ve muhasebe dışı bilgileri sistematik hale getirme becerisine sahiptir. Kuruluşun ve faaliyet bölümlerinin faaliyetleri, muhasebe, ekonomik analiz ve denetim konularında profesyonel bir yargı oluşturma yeteneği, kontrol-gözden geçirme olaylarını yürütme programları geliştirme ve bir denetim gerçekleştirme becerisi.

Önerilen Dersler:

İstatistik - Kursun amacı, modern bir uzmanın ekonomi ve işletme alanındaki mesleki yeterliliğinin bir unsuru olarak öğrenciler için nicel bilgileri işleme ve analiz etme temel becerilerini geliştirmektir.

Ekonomik analiz - Kursun amacı: öğrencilerin, işletmenin finansal ve ekonomik performansının etkin bağımsız analiz becerilerini geliştirmek; Analiz sonuçlarının pratikte başarılı bir şekilde uygulanması için temel göstergeler arasındaki ilişkiyi anlamaya yardımcı olun.

Vergi muhasebesi - Kursun amacı: faaliyetlerinin özelliklerine bağlı olarak bir ekonomik varlıkta vergi muhasebesi kurma ve sürdürme konusunda teorik bilgi ve pratik becerilerin oluşturulması. Bazen iş yapmanın temel koşulu vergi mevzuatı bilgisidir. Doğru bir şekilde bir vergi muhasebe sistemi oluşturma ve vergileri planlama yeteneği, vergi ödemelerinin sayısını azaltmaya, yanlış hesaplama ve vergi ödeme risklerini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Projelerin analizi - Dersin amacı, kamu ve kişisel ihtiyaçları karşılamak için mevcut kaynakların rasyonel kullanımına izin veren yatırım kararları alma ilkeleri, yöntemleri ve araçlarının sistematik bir şekilde anlaşılmasını sağlamaktır.

Denetim ve ilgili hizmetler - Kursun amacı, profesyonel bir çevre bağlamında bir denetim gerçekleştirme sürecini anlamak için gerekli bilgi ve becerileri geliştirmektir.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • İşletme Lisansı (Başarı Dereceleri) - Muhasebe, Denetim ve Bilgi Teknolojisi
  • Kitchener, Kanada
  • Waterloo, Kanada
  • + 6 daha fazla
 • Muhasebe ve Denetim Lisans Dereceleri
  • Vilnius, Litvanya
 • İç Denetimde BCom Hons
  • Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti