Keystone logo
University of Southern Denmark Mühendislik BSc - Mekatronik
University of Southern Denmark

Mühendislik BSc - Mekatronik

Sønderborg, Danimarka

6 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı

15 Mar 2025*

01 Sep 2025

Request tuition fees

Kampüste

* 15 Mart öğlen 12'de

* İskandinav ülkelerinden veya AB / AEA ülkeleri ve İsviçre'den tam derece öğrencileri için ücretsiz; AB / AEA vatandaşı olmayan veya İsviçre vatandaşı olmayan öğrenciler için dönem başına 6,950 EUR

Tanıtım

Yüksek teknolojili ürünler geliştirmek mi istiyorsunuz? O halde Mekatronik alanında bir derece sizin için uygun olabilir.

Akıllı telefonlar, arabalar ve dijital kameralar çoğu insanın nasıl kullanılacağını bildiği ürünlerdir. Ancak elinizde bitmiş bir ürün olmadan önce birçok görevin yerine getirilmesi gerekir. Bu da mekanik, elektronik ve yazılım arasındaki bağlantıyı anlayan mühendisler, yani Mekatronik mühendisleri gerektirir.

Ne öğreneceğim

Program, yüksek teknolojili ürünler geliştirmenize olanak tanır. Proje çalışmaları sayesinde teknik tasarım, üretim ve proje yönetimi de dahil olmak üzere ürün geliştirmenin birçok alanında yetkinlik kazanırsınız. Bu kombinasyon sizi teknik ürün geliştirmedeki görevlere ve daha sonra da bir geliştirme departmanında ekip lideri olmaya hazırlar. Program süresince, seçmeli dersler ve lisans projeniz aracılığıyla üç konu alanından birinde (mekanik, elektronik veya gömülü sistemler) uzmanlaşma fırsatına sahip olacaksınız.

Program nasıl yapılandırılmıştır?

Program, teorik dersler ve pratik proje çalışmalarının birleşiminden oluşmaktadır. Her dönem, dönemin teori ve proje çalışmaları için başlangıç noktası olan bir ana temaya dayanmaktadır.
İlk dönem mekatroniğin ne olduğunu ve mekatronik ürünler geliştirmek için ne gerektiğini öğrenmeye odaklanır. İkinci yarıyılda, genel olarak sistemi anlamanın yanı sıra sistem bileşenleri ve bunların etkileşimleri hakkında bilgi edineceksiniz. Üçüncü yarıyılda, mekatronik ve mekatronik ürünlerin geliştirilmesi hakkında edindiğiniz bilgiler üzerine inşa edeceksiniz. Dördüncü yarıyılda, düzenleyici sistemler ve bunların bir ürüne nasıl entegre edildiği hakkında temel bilgiler edineceksiniz. Beşinci yarıyılda, disiplinler arası bir projede (Experts in Teams) disiplinler arası becerilerinizi güçlendirirken seçmeli derslerde uzmanlaşabilirsiniz. Bu dönemi yurtdışında da okuyabilirsiniz. Altıncı yarıyılda, önceki yarıyıllarda edindiğiniz tüm bilgileri temel alarak lisans projenizi yazarsınız.

Program, uluslararası bir çalışma ortamında İngilizce olarak verilmektedir.

Ne olabilirim?

Program size hem Danimarka'da hem de yurtdışında çeşitli kariyer fırsatları sunuyor. Genellikle önemli teknoloji içeriğine sahip akıllı ürünler geliştiren şirketler tarafından yüksek talep göreceksiniz. Örneğin, geliştirme mühendisi, proje yöneticisi, danışman, girişimci, öğretmen veya araştırmacı olarak çalışabilirsiniz.
Ayrıca doktora derecesine götüren 3 yıllık bir araştırma programına da devam edebilirsiniz.

Eğitimime devam edebilir miyim?

Lisans programı üç yıl sürmekte, ardından iki yıllık yüksek lisans programına katılarak Mühendislik alanında yüksek lisans derecesine sahip olunmaktadır. Yüksek lisans programında iki profil arasında seçim yapma şansına sahipsiniz: Gömülü Sistemler veya Siber Fiziksel Sistemler.

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular