Keystone logo
Scientific College of Design

Scientific College of Design

Scientific College of Design

Tanıtım

Scientific College of Design , Umman Sultanlığı Muscat'ta bulunan özel bir sanat ve tasarım yüksek öğrenim kurumudur. Bakanlık Kararnamesi ile kurulan ve Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından düzenlenen kolej, resmi olarak akademik programlarını ve hizmetlerini Ekim 2004'te başlatmıştır. Kolej, Özel Üniversiteler ve Kolejler Genel Müdürlüğü tarafından yönlendirilen bir mütevelli heyeti tarafından yönetilmektedir.

Scientific College of Design sosyal bilincimizin ayrılmaz bir parçası olarak, ilerici değişimin bir ajanı olarak ve düşüncelerimizi ve eylemlerimizi şekillendirmede güçlü bir katalizör olarak sanatın rolüne olan sağlam inanç ve güçlü savunuculuğu üzerine kurulmuştur. ulusal ve küresel topluluklar.

Kolej kurucuları, tasarımın hem bir sanat hem de bir bilim olduğu felsefesini savunuyorlar, bu sayede sanat yaratmanın tasarımla uğraşmak olduğu ve anlamlı tasarımın bilimsel bir temele dayandığı. Bu nedenle, kolej, yüksek öğrenimin liberal sanatlar ve bilimler modelini destekleyen ve resmi tasarım çalışmasını beşeri bilimler, edebiyat ve sosyal bilimlere geniş bir maruziyetle dengeleyen bütüncül bir eğitimin kalıcı değerine dayanmaktadır. Scientific College of Design akademik mükemmellik ilkesi ve sanatta ve tasarımda en son yaratıcılık üzerine kurulmuş olup, uluslararası para birimi ve yerel uygunluk ikili kriterlerine göre karşılaştırılmıştır.

Konumlar

  • Muscat

    Muscat, Umman

    sorular